Dnes Středa - prehanky-snih 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K výročí vzniku školy Praha 4 opravila ZŠ Mendíků
ZŠ Mendíků byla založena v roce 1930. Foto: P4

K výročí vzniku školy Praha 4 opravila ZŠ Mendíků

Základní škola Mendíků v Praze 4 dostala ke svému devadesátiletému výročí dárek. Obě její tělocvičny prošly opravou, v rámci které získaly nová velkoformátová okna. Součástí oprav byly i opravy zdiva a stropů, obložení zdí, nové parapety a mříže. Nová okna získala i polytechnická třída. Celková částka rekonstrukce nepřesáhla dva a půl milionu korun.

„Jsem rád, že se městské části daří investovat a provádět opravy i v době koronavirové nejistoty,“ řekl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).

ZŠ Mendíků byla založena v roce 1930 a je tvořena ze dvou vzájemně propojených budov. V současné době se v nich vzdělává přibližně 420 žáků v základní škole a 70 dětí v mateřské.

 


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru