Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K výročí vzniku školy Praha 4 opravila ZŠ Mendíků
ZŠ Mendíků byla založena v roce 1930. Foto: P4

K výročí vzniku školy Praha 4 opravila ZŠ Mendíků

Základní škola Mendíků v Praze 4 dostala ke svému devadesátiletému výročí dárek. Obě její tělocvičny prošly opravou, v rámci které získaly nová velkoformátová okna. Součástí oprav byly i opravy zdiva a stropů, obložení zdí, nové parapety a mříže. Nová okna získala i polytechnická třída. Celková částka rekonstrukce nepřesáhla dva a půl milionu korun.

„Jsem rád, že se městské části daří investovat a provádět opravy i v době koronavirové nejistoty,“ řekl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).

ZŠ Mendíků byla založena v roce 1930 a je tvořena ze dvou vzájemně propojených budov. V současné době se v nich vzdělává přibližně 420 žáků v základní škole a 70 dětí v mateřské.

 


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru