dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
12°C
K rozšíření zón placeného stání v Praze 4 dojde asi v prosinci
Ilustrační foto: archiv

K rozšíření zón placeného stání v Praze 4 dojde asi v prosinci

Zóny placeného stání (ZPS) v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníka, Podolí, Krče a Michle. Přestože zatím není možné stanovit přesné datum, lze z vyjádření projektanta a provozovatele zón předpokládat, že se rozšířené zóny podaří spustit na začátku prosince tohoto roku.  Radnice čtvrté městské části to uvedla v tiskové zprávě. Zóny jsou nyní na „čtyřce“ zejména v okolí stanic linky metra C a u zastávek MHD.

„Protože první měsíce roku 2020, leden i únor, jsou pro takovou činnost nevhodné, vítá městská část Praha 4, že bude s největší pravděpodobností možné spustit připravenou akci před začátkem zimy,“ uvedl místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). 

Minulé vedení radnice původně plánovalo rozšířit zóny od letošního 1. července, z toho nakonec sešlo. Zóny ve čtvrté městské části platí od začátku července 2017, a to pouze v některých částech. Rezidenti platí za parkování 1200 korun ročně.

V některých lokalitách Prahy 4, kam se ZPS letos rozšíří, se nyní začínají malovat čáry, které nově vyznačí parkovací místa v zóně. „Osazování potřebných značek bude bezprostředně následovat, proto žádáme veřejnost o vstřícný přístup při těchto pracích,“ pokračoval místostarosta Kovářík.

Projekt rozšíření parkovacích zón na další území Prahy 4, a to zhruba až po Jižní spojku, byl před rozhodnutím o rozšíření opakovaně veřejně projednán s obyvateli i v Komisi po dopravu Rady MČ Praha 4. O rozšíření rozhodli radní čtvrté městské části v červenci.

Vedení radnice Prahy 4 nedávno vyzvalo magistrát, aby připravil celoměstský parkovací systém. Ten nynější, kdy jsou zóny pouze v některých městských částech, podle úřadu zhoršuje situaci drobných podnikatelů, živnostníků a obchodníků a ztěžuje navštěvování zdravotnických, sociálních, školských, kulturních, sportovních i volnočasových zařízení, obchodů i úřadů.

„Stávající zóny placeného stání se svými pravidly a důrazem kladeným na restrikci považuji za nevhodný experiment v podmínkách normálního města. Rozumím jejich využití v památkové rezervaci, ale v normálním městě způsobují středověké hradby mezi jednotlivými městskými částmi,“ dodal místostarosta Kovářík.


Víkendové uzavření Strahovského tunelu

Včera v 10:40

Z důvodu pravidelné kontroly technologií a čištění kamer v tunelu bude Strahovský tunel uzavřen od soboty 1. února od 23 hodin do neděle 2. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru