dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
K rozšíření zón placeného stání v Praze 4 dojde asi v prosinci
Ilustrační foto: archiv

K rozšíření zón placeného stání v Praze 4 dojde asi v prosinci

Zóny placeného stání (ZPS) v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníka, Podolí, Krče a Michle. Přestože zatím není možné stanovit přesné datum, lze z vyjádření projektanta a provozovatele zón předpokládat, že se rozšířené zóny podaří spustit na začátku prosince tohoto roku.  Radnice čtvrté městské části to uvedla v tiskové zprávě. Zóny jsou nyní na „čtyřce“ zejména v okolí stanic linky metra C a u zastávek MHD.

„Protože první měsíce roku 2020, leden i únor, jsou pro takovou činnost nevhodné, vítá městská část Praha 4, že bude s největší pravděpodobností možné spustit připravenou akci před začátkem zimy,“ uvedl místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). 

Minulé vedení radnice původně plánovalo rozšířit zóny od letošního 1. července, z toho nakonec sešlo. Zóny ve čtvrté městské části platí od začátku července 2017, a to pouze v některých částech. Rezidenti platí za parkování 1200 korun ročně.

V některých lokalitách Prahy 4, kam se ZPS letos rozšíří, se nyní začínají malovat čáry, které nově vyznačí parkovací místa v zóně. „Osazování potřebných značek bude bezprostředně následovat, proto žádáme veřejnost o vstřícný přístup při těchto pracích,“ pokračoval místostarosta Kovářík.

Projekt rozšíření parkovacích zón na další území Prahy 4, a to zhruba až po Jižní spojku, byl před rozhodnutím o rozšíření opakovaně veřejně projednán s obyvateli i v Komisi po dopravu Rady MČ Praha 4. O rozšíření rozhodli radní čtvrté městské části v červenci.

Vedení radnice Prahy 4 nedávno vyzvalo magistrát, aby připravil celoměstský parkovací systém. Ten nynější, kdy jsou zóny pouze v některých městských částech, podle úřadu zhoršuje situaci drobných podnikatelů, živnostníků a obchodníků a ztěžuje navštěvování zdravotnických, sociálních, školských, kulturních, sportovních i volnočasových zařízení, obchodů i úřadů.

„Stávající zóny placeného stání se svými pravidly a důrazem kladeným na restrikci považuji za nevhodný experiment v podmínkách normálního města. Rozumím jejich využití v památkové rezervaci, ale v normálním městě způsobují středověké hradby mezi jednotlivými městskými částmi,“ dodal místostarosta Kovářík.


Palmovka – Maniny: V sobotu a v neděli nepojedu tramvaje

Včera v 08:39

V sobotu 26. října a v neděli 27. října, vždy od 8 hodin do 18:15 hodin bude z důvodu výměny svítidel veřejného osvětlení na Libeňském mostě obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Maniny.

Uzavření Bubenečského tunelu potrvá 3 noci

18. října 2019 ve 13:30

Z důvodu mytí bude Bubenečský tunel od 21. 10. do 24. 10. uzavřen vždy od 23 do 5 hodin.

Letenský tunel bude od pondělí čtyři noci uzavřen

18. října 2019 v 11:37

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Letenský tunel od 21. října do 25. října, tj. 4 noci, vždy od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

V pondělí začne oprava povrchu vozovky ulice Do Říčan

18. října 2019 v 11:02

V pondělí 21. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu komunikace Do Říčan v úseku Českobrodská – Na Korunce.

Uzavření tunelového komplexu Blanka

17. října 2019 ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Další články
Nahoru