Dnes Úterý - obcasny-dest 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě
Foto: P4

K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě

Jakým způsobem by se mohl proměnit vnitroblok a park za kostelem svatého Michaela archanděla v Podolí? Pokud chcete ovlivnit budoucí podobu tohoto místa, můžete se vyjádřit do 22. června v anketě.  

„Ve středu 25. května proběhla podnětná diskuse návštěvníků místa s paní architektkou Vlachovou, která pracuje na návrhu jeho revitalizace. Všem účastníkům velice děkuji," řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Podněty z diskuse architekta Vlachová ještě zohlednila v rozpracovaném konceptu řešení. Jeho aktuální podobu můžete podrobně okomentovat ve spuštěné online anketě. Výsledky ankety pomohou dopracovat návrh do podoby, která bude co nejlépe vyhovovat různorodým skupinám návštěvníků a bude co nejohleduplnější k obyvatelům přilehlých domů. Setkání nad dokončenou studií se uskuteční v září.

„Jako podolského patriota mě moc těší, že nyní probíhá několik projektů ke zvelebení naší čtvrti. Během léta dojde k výměně povrchů na sportovních hřištích u Sokolovny a začne komplexní rekonstrukce dětského hřiště Podolská směrem k bazénu. Dočkáme se také rekonstrukce Nedvědova náměstí. Klidné, trochu „zastrčené“ místo pro odpočinek je neméně důležité. Proto si malebné zákoutí za kostelem zaslouží odpovídají pozornost a péči," dodal radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).

Anketu najdete zde.

Autor: Alo

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru