Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě
Foto: P4

K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě

Jakým způsobem by se mohl proměnit vnitroblok a park za kostelem svatého Michaela archanděla v Podolí? Pokud chcete ovlivnit budoucí podobu tohoto místa, můžete se vyjádřit do 22. června v anketě.  

„Ve středu 25. května proběhla podnětná diskuse návštěvníků místa s paní architektkou Vlachovou, která pracuje na návrhu jeho revitalizace. Všem účastníkům velice děkuji," řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Podněty z diskuse architekta Vlachová ještě zohlednila v rozpracovaném konceptu řešení. Jeho aktuální podobu můžete podrobně okomentovat ve spuštěné online anketě. Výsledky ankety pomohou dopracovat návrh do podoby, která bude co nejlépe vyhovovat různorodým skupinám návštěvníků a bude co nejohleduplnější k obyvatelům přilehlých domů. Setkání nad dokončenou studií se uskuteční v září.

„Jako podolského patriota mě moc těší, že nyní probíhá několik projektů ke zvelebení naší čtvrti. Během léta dojde k výměně povrchů na sportovních hřištích u Sokolovny a začne komplexní rekonstrukce dětského hřiště Podolská směrem k bazénu. Dočkáme se také rekonstrukce Nedvědova náměstí. Klidné, trochu „zastrčené“ místo pro odpočinek je neméně důležité. Proto si malebné zákoutí za kostelem zaslouží odpovídají pozornost a péči," dodal radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).

Anketu najdete zde.

Autor: Alo

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru