Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě
Foto: P4

K revitalizaci vnitrobloku a parku za podolským kostelem se můžete vyjádřit v anketě

Jakým způsobem by se mohl proměnit vnitroblok a park za kostelem svatého Michaela archanděla v Podolí? Pokud chcete ovlivnit budoucí podobu tohoto místa, můžete se vyjádřit do 22. června v anketě.  

„Ve středu 25. května proběhla podnětná diskuse návštěvníků místa s paní architektkou Vlachovou, která pracuje na návrhu jeho revitalizace. Všem účastníkům velice děkuji," řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Podněty z diskuse architekta Vlachová ještě zohlednila v rozpracovaném konceptu řešení. Jeho aktuální podobu můžete podrobně okomentovat ve spuštěné online anketě. Výsledky ankety pomohou dopracovat návrh do podoby, která bude co nejlépe vyhovovat různorodým skupinám návštěvníků a bude co nejohleduplnější k obyvatelům přilehlých domů. Setkání nad dokončenou studií se uskuteční v září.

„Jako podolského patriota mě moc těší, že nyní probíhá několik projektů ke zvelebení naší čtvrti. Během léta dojde k výměně povrchů na sportovních hřištích u Sokolovny a začne komplexní rekonstrukce dětského hřiště Podolská směrem k bazénu. Dočkáme se také rekonstrukce Nedvědova náměstí. Klidné, trochu „zastrčené“ místo pro odpočinek je neméně důležité. Proto si malebné zákoutí za kostelem zaslouží odpovídají pozornost a péči," dodal radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).

Anketu najdete zde.

Autor: Alo

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru