Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě
Břevnovská poliklinika. Foto: poliklinikamarjanka.com

K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě

Praha 6 hodlá renovovat budovu Polikliniky Pod Marjánkou a vytvořit z ní zdravotnické zařízení s komplexními specializacemi pro obyvatele městské části. Dnes byla spuštěna elektronická anketa, ve které se mohou lidé k plánované rekonstrukci vyjádřit. Participační akce potrvá do 18. února.

V uplynulém roce a půl se na radnici scházela pracovní skupina k poliklinice, ve které zasedli zástupci stran v zastupitelstvu, odborníci a zástupci veřejnosti. Díky spolupráci s ČVUT se podařilo zajistit několik variant řešení rekonstrukce.

„Zastupitelstvo se přiklonilo k takové variantě, kdy by se nejprve namísto nižší části polikliniky postavila nová budova, objemově a výškově odpovídající té stávající, ovšem uspořádaná tak, aby se do ní vešlo 1200 čtverečních metrů ordinací,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jakmile budou do nové budovy přestěhovány všechny ordinace, přistoupí se podle něj k rekonstrukci výškové budovy.

„Už teď ale víme, že se nám ve výškové budově uvolní prostory. Víme také, že nechceme do budovy pustit jinou náplň, než jakou dovoluje územní plán, tedy služby. Víme, že část prostor můžeme obsadit úředník, a tak přinést některé agendy radnice blíž obyvatelům Břevnova. Ale rádi bychom se vás zeptali ještě na váš názor, než vyhlásíme architektonickou soutěž,“ sdělil starosta Kolář.

Jak vnímáte současný stav Polikliniky Pod Marjánkou? Jak hodnotíte veřejnou vybavenost? A jak jste spokojeni s poskytovanými službami?

Online anketní formulář je zde: https://app.decision21.org/rekonstrukce-a-pristavba…/

Občané, kteří nemají přístup k internetu, mohou anketní formulář vyplnit přímo na Úřadě městské části Praha 6 (Československé armády 23, Praha 6). K dispozici jim za tímto účelem bude referentka participace Halina Himmelová, a to vždy po telefonické domluvě (tel. číslo: 420 220 189 158).

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro architekty k dopracování studií.


Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru