Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 14°C
Pátek 7. 5. 2021
Svátek má Stanislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě
Břevnovská poliklinika. Foto: poliklinikamarjanka.com

K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě

Praha 6 hodlá renovovat budovu Polikliniky Pod Marjánkou a vytvořit z ní zdravotnické zařízení s komplexními specializacemi pro obyvatele městské části. Dnes byla spuštěna elektronická anketa, ve které se mohou lidé k plánované rekonstrukci vyjádřit. Participační akce potrvá do 18. února.

V uplynulém roce a půl se na radnici scházela pracovní skupina k poliklinice, ve které zasedli zástupci stran v zastupitelstvu, odborníci a zástupci veřejnosti. Díky spolupráci s ČVUT se podařilo zajistit několik variant řešení rekonstrukce.

„Zastupitelstvo se přiklonilo k takové variantě, kdy by se nejprve namísto nižší části polikliniky postavila nová budova, objemově a výškově odpovídající té stávající, ovšem uspořádaná tak, aby se do ní vešlo 1200 čtverečních metrů ordinací,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jakmile budou do nové budovy přestěhovány všechny ordinace, přistoupí se podle něj k rekonstrukci výškové budovy.

„Už teď ale víme, že se nám ve výškové budově uvolní prostory. Víme také, že nechceme do budovy pustit jinou náplň, než jakou dovoluje územní plán, tedy služby. Víme, že část prostor můžeme obsadit úředník, a tak přinést některé agendy radnice blíž obyvatelům Břevnova. Ale rádi bychom se vás zeptali ještě na váš názor, než vyhlásíme architektonickou soutěž,“ sdělil starosta Kolář.

Jak vnímáte současný stav Polikliniky Pod Marjánkou? Jak hodnotíte veřejnou vybavenost? A jak jste spokojeni s poskytovanými službami?

Online anketní formulář je zde: https://app.decision21.org/rekonstrukce-a-pristavba…/

Občané, kteří nemají přístup k internetu, mohou anketní formulář vyplnit přímo na Úřadě městské části Praha 6 (Československé armády 23, Praha 6). K dispozici jim za tímto účelem bude referentka participace Halina Himmelová, a to vždy po telefonické domluvě (tel. číslo: 420 220 189 158).

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro architekty k dopracování studií.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

PinCity Prahy 4 je modernější

5. května 2021 v 10:06

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které platformu PinCity provozují. Platforma umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde...

Praha 15: Podávejte projekty do participativního rozpočtu

4. května 2021 ve 13:53

Do 19. května je možné podávat své návrhy do participativního rozpočtu Prahy 15. V rámci této výzvy jsou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území Prahy 15 – Hostivaře nebo Horních Měcholup na pozemcích svěřených městské části...

Další články
Nahoru