Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě
Břevnovská poliklinika. Foto: poliklinikamarjanka.com

K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě

Praha 6 hodlá renovovat budovu Polikliniky Pod Marjánkou a vytvořit z ní zdravotnické zařízení s komplexními specializacemi pro obyvatele městské části. Dnes byla spuštěna elektronická anketa, ve které se mohou lidé k plánované rekonstrukci vyjádřit. Participační akce potrvá do 18. února.

V uplynulém roce a půl se na radnici scházela pracovní skupina k poliklinice, ve které zasedli zástupci stran v zastupitelstvu, odborníci a zástupci veřejnosti. Díky spolupráci s ČVUT se podařilo zajistit několik variant řešení rekonstrukce.

„Zastupitelstvo se přiklonilo k takové variantě, kdy by se nejprve namísto nižší části polikliniky postavila nová budova, objemově a výškově odpovídající té stávající, ovšem uspořádaná tak, aby se do ní vešlo 1200 čtverečních metrů ordinací,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jakmile budou do nové budovy přestěhovány všechny ordinace, přistoupí se podle něj k rekonstrukci výškové budovy.

„Už teď ale víme, že se nám ve výškové budově uvolní prostory. Víme také, že nechceme do budovy pustit jinou náplň, než jakou dovoluje územní plán, tedy služby. Víme, že část prostor můžeme obsadit úředník, a tak přinést některé agendy radnice blíž obyvatelům Břevnova. Ale rádi bychom se vás zeptali ještě na váš názor, než vyhlásíme architektonickou soutěž,“ sdělil starosta Kolář.

Jak vnímáte současný stav Polikliniky Pod Marjánkou? Jak hodnotíte veřejnou vybavenost? A jak jste spokojeni s poskytovanými službami?

Online anketní formulář je zde: https://app.decision21.org/rekonstrukce-a-pristavba…/

Občané, kteří nemají přístup k internetu, mohou anketní formulář vyplnit přímo na Úřadě městské části Praha 6 (Československé armády 23, Praha 6). K dispozici jim za tímto účelem bude referentka participace Halina Himmelová, a to vždy po telefonické domluvě (tel. číslo: 420 220 189 158).

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro architekty k dopracování studií.


Autor: TZ, red

Praha 13: Platba kartou na Czech POINT a Ověřování

Včera v 17:04

Praha 13 poskytuje desítky služeb a na většině pracovišť lze platit platební kartou. Dalšími místy, na kterých mohou klienti úřadu nově kartu použít, jsou Czech POINT a Ověřování.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

28. června 2022 v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Další články
Nahoru