Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě
Břevnovská poliklinika. Foto: poliklinikamarjanka.com

K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě

Praha 6 hodlá renovovat budovu Polikliniky Pod Marjánkou a vytvořit z ní zdravotnické zařízení s komplexními specializacemi pro obyvatele městské části. Dnes byla spuštěna elektronická anketa, ve které se mohou lidé k plánované rekonstrukci vyjádřit. Participační akce potrvá do 18. února.

V uplynulém roce a půl se na radnici scházela pracovní skupina k poliklinice, ve které zasedli zástupci stran v zastupitelstvu, odborníci a zástupci veřejnosti. Díky spolupráci s ČVUT se podařilo zajistit několik variant řešení rekonstrukce.

„Zastupitelstvo se přiklonilo k takové variantě, kdy by se nejprve namísto nižší části polikliniky postavila nová budova, objemově a výškově odpovídající té stávající, ovšem uspořádaná tak, aby se do ní vešlo 1200 čtverečních metrů ordinací,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jakmile budou do nové budovy přestěhovány všechny ordinace, přistoupí se podle něj k rekonstrukci výškové budovy.

„Už teď ale víme, že se nám ve výškové budově uvolní prostory. Víme také, že nechceme do budovy pustit jinou náplň, než jakou dovoluje územní plán, tedy služby. Víme, že část prostor můžeme obsadit úředník, a tak přinést některé agendy radnice blíž obyvatelům Břevnova. Ale rádi bychom se vás zeptali ještě na váš názor, než vyhlásíme architektonickou soutěž,“ sdělil starosta Kolář.

Jak vnímáte současný stav Polikliniky Pod Marjánkou? Jak hodnotíte veřejnou vybavenost? A jak jste spokojeni s poskytovanými službami?

Online anketní formulář je zde: https://app.decision21.org/rekonstrukce-a-pristavba…/

Občané, kteří nemají přístup k internetu, mohou anketní formulář vyplnit přímo na Úřadě městské části Praha 6 (Československé armády 23, Praha 6). K dispozici jim za tímto účelem bude referentka participace Halina Himmelová, a to vždy po telefonické domluvě (tel. číslo: 420 220 189 158).

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro architekty k dopracování studií.


Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Dnes v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

23. února 2021 v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Zasedání zastupitelstva Prahy 15

22. února 2021 ve 21:06

Dvanácté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se koná 10. března ve Švehlově sokolovně, U Branek 674/7, Praha 10, od 15 hodin.

Další články
Nahoru