Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě
Břevnovská poliklinika. Foto: poliklinikamarjanka.com

K rekonstrukci a přístavbě Polikliniky Pod Marjánkou se mohou lidé vyjádřit v online anketě

Praha 6 hodlá renovovat budovu Polikliniky Pod Marjánkou a vytvořit z ní zdravotnické zařízení s komplexními specializacemi pro obyvatele městské části. Dnes byla spuštěna elektronická anketa, ve které se mohou lidé k plánované rekonstrukci vyjádřit. Participační akce potrvá do 18. února.

V uplynulém roce a půl se na radnici scházela pracovní skupina k poliklinice, ve které zasedli zástupci stran v zastupitelstvu, odborníci a zástupci veřejnosti. Díky spolupráci s ČVUT se podařilo zajistit několik variant řešení rekonstrukce.

„Zastupitelstvo se přiklonilo k takové variantě, kdy by se nejprve namísto nižší části polikliniky postavila nová budova, objemově a výškově odpovídající té stávající, ovšem uspořádaná tak, aby se do ní vešlo 1200 čtverečních metrů ordinací,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jakmile budou do nové budovy přestěhovány všechny ordinace, přistoupí se podle něj k rekonstrukci výškové budovy.

„Už teď ale víme, že se nám ve výškové budově uvolní prostory. Víme také, že nechceme do budovy pustit jinou náplň, než jakou dovoluje územní plán, tedy služby. Víme, že část prostor můžeme obsadit úředník, a tak přinést některé agendy radnice blíž obyvatelům Břevnova. Ale rádi bychom se vás zeptali ještě na váš názor, než vyhlásíme architektonickou soutěž,“ sdělil starosta Kolář.

Jak vnímáte současný stav Polikliniky Pod Marjánkou? Jak hodnotíte veřejnou vybavenost? A jak jste spokojeni s poskytovanými službami?

Online anketní formulář je zde: https://app.decision21.org/rekonstrukce-a-pristavba…/

Občané, kteří nemají přístup k internetu, mohou anketní formulář vyplnit přímo na Úřadě městské části Praha 6 (Československé armády 23, Praha 6). K dispozici jim za tímto účelem bude referentka participace Halina Himmelová, a to vždy po telefonické domluvě (tel. číslo: 420 220 189 158).

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro architekty k dopracování studií.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru