dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - jasno
18°C
pozítří
Středa - jasno
19°C

K pomníku Karla Čapka na náměstí Míru položili květiny

Kytici růží k pomníku Karla Čapka na náměstí Míru položili ve čtvrtek zástupci radnice druhé městské části – místostarosta Jaroslav Šolc a radní Michal Zuna. Pietní akt proběhl při výročí 130 let od Čapkova narození v Malých Svatoňovicích. Zemřel 25. prosince 1938 v Praze.

karel-capek-pomnik-2020

Život Karla Čapka a jeho rodiny byl s Prahou 2 spjat, Olga Scheinpflugová a Karel Čapek byli oddáni na radnici v Praze 2 a Josef Čapek měl svatbu v kostele u sv. Ludmily, kde mu byl Karel za svědka.


innogy poskytla ohroženým seniorům a handicapovaným pomoc milion korun

Včera ve 13:36

Společnost innogy vyčlenila z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti částku jeden milion korun na okamžitou pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým současnou koronavirovou krizí. Pomoc půjde domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany...

VFN zahájila plošné testování přijímaných pacientů na Covid-19

Včera ve 13:31

Od pondělí 6. dubna 2020 zahájila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze plošné testování všech pacientů přijímaných k hospitalizaci na Covid-19. 

Obědy pro nemocnice i seniory

Včera ve 12:13

Společnost Veolia pořizuje a rozváží obědy lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů vycházet, tedy zejména seniorům, kteří jsou nyní více ohroženi.

Knihkupectví jsou uzavřena, čtenáři si mohou zakoupit novinky na internetu

Včera ve 12:12

Kamenná knihkupectví jsou stejně jako mnoho dalších obchodů až do odvolání uzavřená. Nové knížky ale nepřestávají vycházet a i když se z pomyslného „trezoru" zatím nemohou dostat na knihkupecké pulty, zájemci si je mohou kouit již nyní.   

Praha 4 zajišťuje a distribuuje dezinfekci

Včera v 11:42

Lékařům, sociálním službám a do škol, které se v mimořádném režimu starají o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému, rozdala v pátek 3. března Praha 4 více než 500 litrů dezinfekčních prostředků.

Praha 10 hledá svou dominantu

Včera v 11:31

Městská část pokračuje v hledání své dominanty. Budovu či místo, které pro ně symbolizují Prahu 10, vybírají na sociálních sítích sami občané. Z návrhů, které už poslali, postoupilo osm nejčastějších do týdenního „play – off“. To odstartovalo dnes, v neděli 12. dubna večer bude...

Podnik LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem

Včera v 11:19

Státní podnik LOM PRAHA je součástí dobročinného projektu Piloti lidem, jehož cílem je v co nejkratším čase doručit zásilky zdravotnického materiálu po celé České republice.

Třetí kolo desinfekce pro bytové domy v Praze 9

Včera v 11:17

Praha 9 připravila pro bytové domy další desinfekci. Jedná se o desinfekci již naředěnou, která je vhodná na ruce i dotykové plochy v domě, což městská část ověřila u výrobce.

PVK: Dodávky vody jsou plynulé a bezpečné

Včera v 09:44

Podle Světové zdravotnické organizace a Státního zdravotního ústavu, pitná voda respirační viry nepřenáší a použitelná je bez omezení.

Praha 11 dnes vydává dezinfekci opět na dvou místech

Včera v 09:02

Občanům městské části starším 18 let bude zdarma vydána 1 rouška a 0,5 litru dezinfekce na osobu, a to na základě předložení průkazu totožnosti s vyznačením trvalého pobytu na území MČ Praha 11.

Praha 3: Krizové centrum Vozovna v Městské knihovně na Jarově je v provozu

Včera v 08:52

V pondělí a ve středu od 15 do 17 hodin dostanete dezinfekci ANTI-COVID do vlastních přinesených nádob, maximálně 0,5 litru na domácnost.

Praha 2: Nová výdejní doba dezinfekcí

Včera v 08:43

Pro velký zájem o dezinfekci na ruce rozšířila radnice druhé městské části výdejní dobu dezinfekcí od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 hodin. Výdejní místo je na náměstí Míru 14, vedle Americké ulice.

Praha 15: Stravování pro seniory

Včera v 07:30

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 zajišťuje stravování u nových klientů od pondělí do neděle.

Praha 9: Linky pro seniory a zdravotně znevýhodněné

5. dubna 2020 v 09:07

Senioři a zdravotně znevýhodnění v Praze 9 mohou volat od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru