dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
K podolskému bazénu se dá po roce čekání jet z nábřeží zkratkou, řidiči si na změnu zvykají
Řidiči mohou z Podolského nábřeží konečně sjíždět přímo k bazénu. Nemusí tak jet o dva kilometry delší cestou. Foto: Jan Puci

K podolskému bazénu se dá po roce čekání jet z nábřeží zkratkou, řidiči si na změnu zvykají

Po více než roce stavebních úprav byla na konci minulého roku otevřena ulice Podolská v úseku před plaveckým stadionem. Řidiči si na tuto změnu pomalu zvykají.

„Díky této zkratce už nikdo nebude muset objíždět Podolskou ulici až kolem vodárny. Všichni řidiči mohou využívat tu nejkratší cestu a sjíždět přímo k bazénu,“ uvedl Jiří Bodenlos, 1. zástupce starosty Prahy 4, který má na starosti dopravu.

Rekonstrukce rovněž zvýší bezpečnost provozu před podolským bazénem, zejména v dopravní špičce. Čtvrtá městská část očekává také podstatné snížení provozu v Podolské ulici, a to jak v úseku od vodárny, tak i v úseku směrem ke Dvoreckému náměstí.

Díky zkratce lze nyní polnovat i následná dopravní opatření. „Prověřujeme možnost zjednosměrnění části Podolské ulice, tak aby došlo ke zklidnění dopravy a zároveň i ke zvýšení parkovacích kapacit v místě pro naše občany,“ dodal Jiří Bodenlos.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru