Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
K ohleduplnosti vyzývají v Praze 2 informační panely s kresbami školáků
Panel v Zítkových sadech obsahuje kresbu od žákyně druhé třídy Základní školy Jana Masaryka. Obrázkem dívka apeluje na lidi, aby neodhazovali odpadky mimo koše. Foto: Jan Puci

K ohleduplnosti vyzývají v Praze 2 informační panely s kresbami školáků

„Máme rádi Dvojku. Žijeme zde společně,“ je nový slogan Prahy 2, kterým tato městská část v uplynulých dnes spustila informační kampaň. Na sloupech v ulicích a parcích jsou umístěny cedule, na kterých se kromě piktogramů vyzývajících k ohleduplnému chování ve veřejném prostoru objevují i kresby školáků z druhé městské části. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.  

Na panelech jsou vždy tři piktogramy. Jeden připomíná zákaz alkoholu na daném veřejném místě, druhý nabádá k dodržování nočního klidu a třetí vyzývá k dodržování pořádku a neodhazování odpadků mimo koše. 

„Přišli jsme s nápadem zapojit do informační kampaně žáky našich základních škol. A udělali jsme dobře, školáci se svého úkolu zhostili na výbornou. Nakreslili témata svým dětským, přesto velmi vnímavým pohledem. Z dětských obrázků čiší přímočarost, která nutí k zamyšlení. Na radnici nakonec dorazila úctyhodná stovka návrhů, a tak vybrat vítěznou pětici nebylo vůbec jednoduché,“ přiblížila kampaň radnice starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Vítězná pětice návrhů spolu s doprovodným textem zdobí nové informační cedule, které nechala městská část instalovat například na Karlovo či Tylovo náměstí, do Zítkových sadů i na náplavku Rašínova nábřeží.

Kompletní přehlídku všech uměleckých děl hodlá radnice veřejnosti představit v září prostřednictvím samostatné výstavy.

„S příchodem teplého počasí a počátkem turistické sezóny policie registrovala častější porušování nočního klidu a veřejného pořádku. Při řešení takových případů však policisté i strážníci opakovaně naráželi na nepochopení návštěvníků a neznalost vyhlášek. V návaznosti na časté stížnosti obyvatel Podskalí je od začátku července navíc účinná nová vyhláška, která v nočních hodinách znemožňuje konzumaci alkoholu na náplavce. I to nás přimělo k tomu, abychom přišli s novou informační kampaní, která policii a návštěvníkům pomůže,“ dodal radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna (TOP 09).


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru