Dnes Středa - jasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 12°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
K ohleduplnosti vyzývají v Praze 2 informační panely s kresbami školáků
Panel v Zítkových sadech obsahuje kresbu od žákyně druhé třídy Základní školy Jana Masaryka. Obrázkem dívka apeluje na lidi, aby neodhazovali odpadky mimo koše. Foto: Jan Puci

K ohleduplnosti vyzývají v Praze 2 informační panely s kresbami školáků

„Máme rádi Dvojku. Žijeme zde společně,“ je nový slogan Prahy 2, kterým tato městská část v uplynulých dnes spustila informační kampaň. Na sloupech v ulicích a parcích jsou umístěny cedule, na kterých se kromě piktogramů vyzývajících k ohleduplnému chování ve veřejném prostoru objevují i kresby školáků z druhé městské části. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.  

Na panelech jsou vždy tři piktogramy. Jeden připomíná zákaz alkoholu na daném veřejném místě, druhý nabádá k dodržování nočního klidu a třetí vyzývá k dodržování pořádku a neodhazování odpadků mimo koše. 

„Přišli jsme s nápadem zapojit do informační kampaně žáky našich základních škol. A udělali jsme dobře, školáci se svého úkolu zhostili na výbornou. Nakreslili témata svým dětským, přesto velmi vnímavým pohledem. Z dětských obrázků čiší přímočarost, která nutí k zamyšlení. Na radnici nakonec dorazila úctyhodná stovka návrhů, a tak vybrat vítěznou pětici nebylo vůbec jednoduché,“ přiblížila kampaň radnice starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Vítězná pětice návrhů spolu s doprovodným textem zdobí nové informační cedule, které nechala městská část instalovat například na Karlovo či Tylovo náměstí, do Zítkových sadů i na náplavku Rašínova nábřeží.

Kompletní přehlídku všech uměleckých děl hodlá radnice veřejnosti představit v září prostřednictvím samostatné výstavy.

„S příchodem teplého počasí a počátkem turistické sezóny policie registrovala častější porušování nočního klidu a veřejného pořádku. Při řešení takových případů však policisté i strážníci opakovaně naráželi na nepochopení návštěvníků a neznalost vyhlášek. V návaznosti na časté stížnosti obyvatel Podskalí je od začátku července navíc účinná nová vyhláška, která v nočních hodinách znemožňuje konzumaci alkoholu na náplavce. I to nás přimělo k tomu, abychom přišli s novou informační kampaní, která policii a návštěvníkům pomůže,“ dodal radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna (TOP 09).


Autor: puc
Další články
Nahoru