Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon
Návrh nového pavilonu. Foto: Denisa Kubíčková Strmisková, FB /2X/

K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon

Přípravy na vybudování kulturního objektu s obřadní síní v parku Sacré Coeur pokračují. Vedení radnice Prahy 5 začátkem března schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž a vybralo podobu nového venkovního pavilonu na témže místě.

Smíchovský park Sacré Coeur by měl výrazně změnit svou podobu. V jeho východní části vznikne nová stavba pro kulturní a společenské účely, a to včetně obřadní síně. „Městská část Praha 5 trpí nedostatkem kapacit pro pořádání kulturních akcí. Rovněž stávající obřadní síň ve Stroupežnického ulici má omezené možnosti,“ vysvětlil důvody radní Zdeněk Doležal (ODS).

Záměr počítá s obřadní síní se zázemím, kavárnou a galerií pro komornější akce. Kapacita síně by měla činit zhruba sto míst, z toho třetina k sezení. Nebude chybět předsálí, bezbariérové toalety, místnost pro přípravu nevěsty, kuchyňka i s přebalovacím pultem. Náklady na výstavbu se odhadují na 60 až 80 milionů korun, finální částka vyplyne ze zvoleného architektonického řešení a vybrané stavební technologie.

Vyhlášená architektonická soutěž bude pravděpodobně otevřená, projektová a dvoukolová. O krok dále je projekt venkovního pavilonu v parku Sacré Coeur. Radní Prahy 5 ze tří možných variant již vybrali definitivní podobu, a to z dílny architektonického ateliéru Denisa Kubíčková Strmisková. „V návaznosti na záměr umístit v parku Sacré Coeur kulturní objekt s obřadní síní jsme se rozhodli doplnit lokalitu i pavilonem pro pokračování svatebního obřadu,“ vysvětlil místostarosta Lukáš Herold (ODS). Pavilon umožní zajímavý panoramatický pohled na metropoli.

sin-v-sacre-coeur-1


Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

Včera ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

Včera v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Výročí Pražského povstání 1945 v Praze 4

7. května 2021 ve 12:39

Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra.

Chcisevkliduvyspat. Praha 1 spustila nový web

7. května 2021 v 09:09

Praha 1 vytvořila ve spolupráci se svým Výborem proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života nový web zaměřený na krátkodobé ubytování v bytech a na problémy, které jsou s tím spojené.   

Soutěž: Voda Prahy 15 ve všech skupenstvích

6. května 2021 ve 14:23

Praha 15 vyhlásila amatérskou fotografickou soutěž pro všechny věkové kategorie. V termínu od 4. května do 27. srpna budou přijímány fotografie do této soutěže, která je pořádaná v rámci „Dnů Prahy 15“ od 11. do 19. září.

Další články
Nahoru