Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon
Návrh nového pavilonu. Foto: Denisa Kubíčková Strmisková, FB /2X/

K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon

Přípravy na vybudování kulturního objektu s obřadní síní v parku Sacré Coeur pokračují. Vedení radnice Prahy 5 začátkem března schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž a vybralo podobu nového venkovního pavilonu na témže místě.

Smíchovský park Sacré Coeur by měl výrazně změnit svou podobu. V jeho východní části vznikne nová stavba pro kulturní a společenské účely, a to včetně obřadní síně. „Městská část Praha 5 trpí nedostatkem kapacit pro pořádání kulturních akcí. Rovněž stávající obřadní síň ve Stroupežnického ulici má omezené možnosti,“ vysvětlil důvody radní Zdeněk Doležal (ODS).

Záměr počítá s obřadní síní se zázemím, kavárnou a galerií pro komornější akce. Kapacita síně by měla činit zhruba sto míst, z toho třetina k sezení. Nebude chybět předsálí, bezbariérové toalety, místnost pro přípravu nevěsty, kuchyňka i s přebalovacím pultem. Náklady na výstavbu se odhadují na 60 až 80 milionů korun, finální částka vyplyne ze zvoleného architektonického řešení a vybrané stavební technologie.

Vyhlášená architektonická soutěž bude pravděpodobně otevřená, projektová a dvoukolová. O krok dále je projekt venkovního pavilonu v parku Sacré Coeur. Radní Prahy 5 ze tří možných variant již vybrali definitivní podobu, a to z dílny architektonického ateliéru Denisa Kubíčková Strmisková. „V návaznosti na záměr umístit v parku Sacré Coeur kulturní objekt s obřadní síní jsme se rozhodli doplnit lokalitu i pavilonem pro pokračování svatebního obřadu,“ vysvětlil místostarosta Lukáš Herold (ODS). Pavilon umožní zajímavý panoramatický pohled na metropoli.

sin-v-sacre-coeur-1


Autor: TZ, red

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

Včera ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

Včera v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

Včera v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Další články
Nahoru