Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon
Návrh nového pavilonu. Foto: Denisa Kubíčková Strmisková, FB /2X/

K obřadní síni v parku Sacré Coeur přibude venkovní pavilon

Přípravy na vybudování kulturního objektu s obřadní síní v parku Sacré Coeur pokračují. Vedení radnice Prahy 5 začátkem března schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž a vybralo podobu nového venkovního pavilonu na témže místě.

Smíchovský park Sacré Coeur by měl výrazně změnit svou podobu. V jeho východní části vznikne nová stavba pro kulturní a společenské účely, a to včetně obřadní síně. „Městská část Praha 5 trpí nedostatkem kapacit pro pořádání kulturních akcí. Rovněž stávající obřadní síň ve Stroupežnického ulici má omezené možnosti,“ vysvětlil důvody radní Zdeněk Doležal (ODS).

Záměr počítá s obřadní síní se zázemím, kavárnou a galerií pro komornější akce. Kapacita síně by měla činit zhruba sto míst, z toho třetina k sezení. Nebude chybět předsálí, bezbariérové toalety, místnost pro přípravu nevěsty, kuchyňka i s přebalovacím pultem. Náklady na výstavbu se odhadují na 60 až 80 milionů korun, finální částka vyplyne ze zvoleného architektonického řešení a vybrané stavební technologie.

Vyhlášená architektonická soutěž bude pravděpodobně otevřená, projektová a dvoukolová. O krok dále je projekt venkovního pavilonu v parku Sacré Coeur. Radní Prahy 5 ze tří možných variant již vybrali definitivní podobu, a to z dílny architektonického ateliéru Denisa Kubíčková Strmisková. „V návaznosti na záměr umístit v parku Sacré Coeur kulturní objekt s obřadní síní jsme se rozhodli doplnit lokalitu i pavilonem pro pokračování svatebního obřadu,“ vysvětlil místostarosta Lukáš Herold (ODS). Pavilon umožní zajímavý panoramatický pohled na metropoli.

sin-v-sacre-coeur-1


Autor: TZ, red

PVK: Začátkem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.  

Setkání kultur 2022

Včera v 07:29

V Praze 14 se koná další ročník festivalu Setkání kultur. Během června budou moci lidé využít nadstandardní možnosti výpůjček v městské knihovně v ulici Gen. Janouška 2, nebo navštívit cestopisnou besedu v KC Kardašovská. Setkání kultur začíná 1. června, poslední akce se uskuteční...

Open Air koncert České filharmonie na Hradčanském náměstí

Včera v 07:23

Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech na Hradčanské náměstí a letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

Slavíci v zahradě - festival chlapeckých sborů

27. května 2022 v 19:54

Hry s hudbou pro kolemjdoucí v sobotu 28. května v Praze 1.

Zábavný rodinný běh ve víru barev

27. května 2022 v 18:31

Barvám neutečeš – den s přáteli a rodinou v Centrálním parku Prahy 13 . V sobotu 4. června můžete vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami.

Hokej: Obrazovky se v centru objeví jen v případě, že Česko bude hrát finále

27. května 2022 v 18:21

Pražský magistrát se nechystá, že by na sobotní semifinálové utkání hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Kanadou nechal v centru města vybudovat velkoplošné obrazovky. Obrazovky se na náměstí objeví pouze v případě, že by se Češi dostali do finále. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí...

Den dětí na pražských náplavkách

26. května 2022 ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Další články
Nahoru