Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
K návrhu vyhlášky, která má omezit vjezd do historického centra, dorazilo 32 připomínek
Omezení by se týkalo třeba Smetanova nábřeží. Foto: archiv

K návrhu vyhlášky, která má omezit vjezd do historického centra, dorazilo 32 připomínek

Pražskému magistrátu dorazilo 32 připomínek k návrhu vyhlášky, kterou chce magistrát zpoplatnit vjezd do části Malé Strany a na Smetanovo nábřeží. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kromě městských částí podněty podaly odbory magistrátu, ministerstvo vnitra či firmy pro dovoz jídla. Připomínkování návrhu skončilo ve středu, nyní magistrát podněty zpracuje. Poté by měla o návrhu rozhodovat rada města a zastupitelstvo.

S návrhem vyhlášky, která má zavést zpoplatnění vjezdu nerezidentů na Smetanovo nábřeží a do okolních ulic spolu s částí Malé Strany na druhém břehu Vltavy, podle vyjádření mluvčích městských částí nesouhlasí například Praha 2, 3, 8, 9 nebo 10. Podpořily jej naopak například Praha 1, 7 či 11.

Hofman uvedl, že z celkového počtu připomínek jich 21 přišlo od radnic městských částí a pět z magistrátních odborů. „Řada městských částí hlavního města Prahy uplatnila k návrhu zásadní či nesouhlasné připomínky. Obecně lze říci, že velká část připomínek míří k dopravní situaci, případně obsahuje návrhy na doplnění či úpravu okruhu poplatníků osvobozených od poplatku," uvedl mluvčí.

Dodal, že řada připomínek přišla až poslední den lhůty, takže se s nimi úřad stále seznamuje a v následujících týdnech je bude postupně vypořádávat. Podle Hofmana dorazily připomínky také od Národního bezpečnostního úřadu, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a firem Wolt, Bolt Food a foodora.

Omezení vjezdu do části Prahy 1 má být podle plánu magistrátu plně automatické a právně má být založeno na takzvaném místním poplatku.

Nepůjde tedy o mýto v pravém slova smyslu, neboť to nyní legislativa neumožňuje. Hlavním důvodem pro opatření je podle zástupců vedení města zlepšení průjezdnosti tramvají, které nyní v daných lokalitách nabírají kvůli automobilovému provozu zpoždění.


Autor: ČTK

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

Včera v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Další články
Nahoru