Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
K návrhu vyhlášky, která má omezit vjezd do historického centra, dorazilo 32 připomínek
Omezení by se týkalo třeba Smetanova nábřeží. Foto: archiv

K návrhu vyhlášky, která má omezit vjezd do historického centra, dorazilo 32 připomínek

Pražskému magistrátu dorazilo 32 připomínek k návrhu vyhlášky, kterou chce magistrát zpoplatnit vjezd do části Malé Strany a na Smetanovo nábřeží. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kromě městských částí podněty podaly odbory magistrátu, ministerstvo vnitra či firmy pro dovoz jídla. Připomínkování návrhu skončilo ve středu, nyní magistrát podněty zpracuje. Poté by měla o návrhu rozhodovat rada města a zastupitelstvo.

S návrhem vyhlášky, která má zavést zpoplatnění vjezdu nerezidentů na Smetanovo nábřeží a do okolních ulic spolu s částí Malé Strany na druhém břehu Vltavy, podle vyjádření mluvčích městských částí nesouhlasí například Praha 2, 3, 8, 9 nebo 10. Podpořily jej naopak například Praha 1, 7 či 11.

Hofman uvedl, že z celkového počtu připomínek jich 21 přišlo od radnic městských částí a pět z magistrátních odborů. „Řada městských částí hlavního města Prahy uplatnila k návrhu zásadní či nesouhlasné připomínky. Obecně lze říci, že velká část připomínek míří k dopravní situaci, případně obsahuje návrhy na doplnění či úpravu okruhu poplatníků osvobozených od poplatku," uvedl mluvčí.

Dodal, že řada připomínek přišla až poslední den lhůty, takže se s nimi úřad stále seznamuje a v následujících týdnech je bude postupně vypořádávat. Podle Hofmana dorazily připomínky také od Národního bezpečnostního úřadu, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a firem Wolt, Bolt Food a foodora.

Omezení vjezdu do části Prahy 1 má být podle plánu magistrátu plně automatické a právně má být založeno na takzvaném místním poplatku.

Nepůjde tedy o mýto v pravém slova smyslu, neboť to nyní legislativa neumožňuje. Hlavním důvodem pro opatření je podle zástupců vedení města zlepšení průjezdnosti tramvají, které nyní v daných lokalitách nabírají kvůli automobilovému provozu zpoždění.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru