Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

K metropolitnímu plánu se může veřejnost vyjádřit do konce června

Hlavní město je ve finální fázi příprav Metropolitního plánu (MPP) – nového územního plánu Prahy, který určí, jak se bude hlavní město v příštím desetiletí rozvíjet. Plán je nyní po čtyřech letech představen veřejnosti po zapracovaných připomínkách, které přišly primárně od městských částí a ministerstev. Veřejné projednání je určeno především pro občany, kteří mají možnost vyjádřit se k návrhu MPP do 30. června.

Aktuálně představený návrh by měl být upravený o připomínky podané v rámci jeho společného projednání, které proběhlo již v roce 2018. V rámci tohoto projednání zastupitelstvo Prahy 5 schválilo a městská část podala 467 připomínek, na jejichž přípravě se podílela odborná pracovní skupina.

Jednalo se o připomínky k obecné srozumitelnosti a čitelnosti Metropolitního plánu, k právní jistotě v MPP, dále o připomínky k výkresu infrastruktury a ke konkrétním lokalitám. Z větší části byly označeny jako připomínky zásadní, se snahou zejména ochránit zeleň, veřejnou vybavenost i charakteristické vilové čtvrti a jednoznačně nastavit pravidla, podle nichž se o rozvoji území rozhoduje.

Na webových stránkách páté městské části jsou zveřejněny Připomínky MČ Praha 5 k návrhu MPP 2018.

„Společně s týmem odborníků posoudíme, zda a jakým způsobem byly zásadní připomínky městské části zapracovány. Jsme připraveni znovu formulovat relevantní připomínky k tomuto zásadnímu dokumentu územního rozvoje, i když čas na jejich zpracování je velmi omezený,“ říká radní pro oblast územního rozvoje Zdeněk Doležal (ODS).

Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou, kromě MČ, podat samostatně všichni občané, instituce i spolky. Vzhledem k důležitosti nového územního plánu Prahy je právě nyní vhodná chvíle, aby se veřejnost zapojila a vyjádřila svoji představu o budoucím rozvoji Prahy.

Akce IPR a termíny projednání a připomínkování Metropolitního plánu:
Výstava „To je Plán!“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP)
26. 4. 2022 – 30. 6. 2022
Vyšehradská 51, Praha 2 – Areál Emauzského kláštera
V rámci výstavy je přislíbena účast zpracovatelů plánu, kteří návštěvníkům budou připraveni zodpovídat dotazy.

Veřejná projednání Metropolitního plánu
30. 5. a 23. 6. 2022
Podávání připomínek je možné do 30. 6. prostřednictvím online aplikace nebo přímo v CAMPu.

Informační tour IPR Praha na Praze 5 bude pro veřejnost umístěno na Andělu v obchodním centru Nový Smíchov ve dnech:
12. 5. 2022  15:00 – 20:00 hodin.
13. 5. 2022  14:00 – 20:00 hodin.
14. 5. 2022  11:00 – 16:00 hodin.  


Autor: Cen

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru