Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

K Hořejšímu rybníku budou častěji jezdit policejní hlídky

Místostarosta Prahy 9 pro bezpečnost Adam Vážanský (ODS) se nedávno sešel u Hořejšího rybníka se zástupci státní, městské a cizinecké policie, aby společně zkontrolovali na místě situaci a nastavili opatření k řešení bezpečnosti a veřejného pořádku v lokalitě. Praha 9 o tom informovala na sociálních sítích.

„Příjemné okolí k procházkám v okolí Hořejšího rybníka se bohužel zejména v posledních měsících změnilo v místo, kterému se raději vyhnete. Stalo se oblíbeným místem ke schůzkám často cizojazyčné omladiny, která narušuje veřejný pořádek, obtěžuje hlukem a okolí rybníka se mění ve smetiště. A to do takové míry, že musíme bohužel sáhnout k represivním opatřením,“ uvedl Vážanský.

„Domluvili jsme se proto se státní a městskou policí, že zde výrazně zesílí svou přítomnost a zřídí zde kontrolní bod. To neznamená, že bude nepřetržitě na místě, ale strážníky a policisty tu určitě budete vídat mnohem častěji. Budou sem zajíždět i motorizované hlídky a potkáte tu i policisty na koních,“ pokračoval.

Městská policie v okolí rybníka podle něj za měsíc červen řešila 38, v červenci 41 kontrol, událostí a oznámených přestupků proti veřejnému pořádku, rozdělávání ohně, stání vozidel na zeleni, rušení nočního klidu a to od domluvy po udělení blokové pokuty v příkazním řízení.

„Zvažujeme také zařazení okolí rybníka do obecně závazné vyhlášky, která určuje místa se zákazem konzumace alkoholu na území hlavního města Prahy. To ale bohužel nemůžeme udělat sami, budeme to muset prosadit na městě,“ podotkl.

„Vzhledem k tomu, že dle stížností občanů i zjištění policie, problémy v okolí rybníka působí často mládež z jiných zemí, je tu častá konzumace alkoholu a v okolí jsou dokonce poházené stříkačky, spojili jsme se s Českou asociací streetworku, která by působila přímo na místě a snažila se s mladými pracovat nerepresivní cestou. Přemýšlíme i o spojení s místními sportovními kluby, které by mohly adolescentům nabídnout jiné trávení volného času,“ dodal.  


Autor: red

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

23. května 2024 v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

23. května 2024 v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Další články
Nahoru