Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

K Hořejšímu rybníku budou častěji jezdit policejní hlídky

Místostarosta Prahy 9 pro bezpečnost Adam Vážanský (ODS) se nedávno sešel u Hořejšího rybníka se zástupci státní, městské a cizinecké policie, aby společně zkontrolovali na místě situaci a nastavili opatření k řešení bezpečnosti a veřejného pořádku v lokalitě. Praha 9 o tom informovala na sociálních sítích.

„Příjemné okolí k procházkám v okolí Hořejšího rybníka se bohužel zejména v posledních měsících změnilo v místo, kterému se raději vyhnete. Stalo se oblíbeným místem ke schůzkám často cizojazyčné omladiny, která narušuje veřejný pořádek, obtěžuje hlukem a okolí rybníka se mění ve smetiště. A to do takové míry, že musíme bohužel sáhnout k represivním opatřením,“ uvedl Vážanský.

„Domluvili jsme se proto se státní a městskou policí, že zde výrazně zesílí svou přítomnost a zřídí zde kontrolní bod. To neznamená, že bude nepřetržitě na místě, ale strážníky a policisty tu určitě budete vídat mnohem častěji. Budou sem zajíždět i motorizované hlídky a potkáte tu i policisty na koních,“ pokračoval.

Městská policie v okolí rybníka podle něj za měsíc červen řešila 38, v červenci 41 kontrol, událostí a oznámených přestupků proti veřejnému pořádku, rozdělávání ohně, stání vozidel na zeleni, rušení nočního klidu a to od domluvy po udělení blokové pokuty v příkazním řízení.

„Zvažujeme také zařazení okolí rybníka do obecně závazné vyhlášky, která určuje místa se zákazem konzumace alkoholu na území hlavního města Prahy. To ale bohužel nemůžeme udělat sami, budeme to muset prosadit na městě,“ podotkl.

„Vzhledem k tomu, že dle stížností občanů i zjištění policie, problémy v okolí rybníka působí často mládež z jiných zemí, je tu častá konzumace alkoholu a v okolí jsou dokonce poházené stříkačky, spojili jsme se s Českou asociací streetworku, která by působila přímo na místě a snažila se s mladými pracovat nerepresivní cestou. Přemýšlíme i o spojení s místními sportovními kluby, které by mohly adolescentům nabídnout jiné trávení volného času,“ dodal.  


Autor: red

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru