Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
K dopadení zlodějů šperků přispěla jejich žízeň
Jeden ze zajištěných šperků. Zdroj foto: Policie ČR

K dopadení zlodějů šperků přispěla jejich žízeň

Kriminalisté druhého policejního obvodu dopadli dvojici podezřelých, kteří mají na svědomí loňskou krádež šperků v bytě, se škodou za několik milionů korun. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Celá událost se odehrála 18. října v bytě v Italské ulici, kam se v odpoledních hodinách bez použití násilí dostala dvojice mužů a celý byt prohledala. Jejich pozornosti pak neunikly různé drobné cennosti, tisíc euro, ale především trezor, kde měli majitelé šperky za několik milionů korun.

„Muži pak všechny věci včetně menšího trezoru naskládali do tašek a byt společně opustili. Na smluveném místě si pak kořist rozdělili,“ sdělil mluvčí.

Kriminalisté na místě činu zajistili stopy a také kamerové záznamy, kde byly podezřelí vidět, nicméně záznamy nebyly tak kvalitní, aby se osoby podle nich daly jednoznačně identifikovat

Policistům však neunikla jedna důležitá maličkost, když podezřelý držel v ruce kelímek, a panovala tak domněnka, že ho možná koupil někde v okolí místa činu. To se prověřením skutečně potvrdilo a kriminalisté tím získali videozáznamy z provozovny, kde se muži před činem občerstvili.

Díky nim identifikovali 24. října, tedy šest dní po činu „starého známého“, který za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti souzen. Shodou okolností v ten samý den měl stání u soudu, a tak si tam na něj počkali.

V průběhu výslechu se k činu doznal a následně vydal i šperky, které měl schované u přítelkyně. Druhého podezřelého policisté vypátrali téhož dne ve večerních hodinách na Václavském náměstí i s částí odcizených šperků, navíc byl v celostátním pátrání. Na policejní služebně se ke krádeži doznal a následně předal policistům i zbytek odcizeného lupu, který měl doma.

Kriminalisté zajistili u podezřelých šperky v celkové hodnotě přes dva miliony tři sta tisíc korun a po dalších stále pátrají.

„Případ je nadále prověřován pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody, z kterých byli oba muži již obviněni. Vzhledem k výši spáchané škody jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský


Autor: Jan Puci

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru