Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
K dopadení zlodějů šperků přispěla jejich žízeň
Jeden ze zajištěných šperků. Zdroj foto: Policie ČR

K dopadení zlodějů šperků přispěla jejich žízeň

Kriminalisté druhého policejního obvodu dopadli dvojici podezřelých, kteří mají na svědomí loňskou krádež šperků v bytě, se škodou za několik milionů korun. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Celá událost se odehrála 18. října v bytě v Italské ulici, kam se v odpoledních hodinách bez použití násilí dostala dvojice mužů a celý byt prohledala. Jejich pozornosti pak neunikly různé drobné cennosti, tisíc euro, ale především trezor, kde měli majitelé šperky za několik milionů korun.

„Muži pak všechny věci včetně menšího trezoru naskládali do tašek a byt společně opustili. Na smluveném místě si pak kořist rozdělili,“ sdělil mluvčí.

Kriminalisté na místě činu zajistili stopy a také kamerové záznamy, kde byly podezřelí vidět, nicméně záznamy nebyly tak kvalitní, aby se osoby podle nich daly jednoznačně identifikovat

Policistům však neunikla jedna důležitá maličkost, když podezřelý držel v ruce kelímek, a panovala tak domněnka, že ho možná koupil někde v okolí místa činu. To se prověřením skutečně potvrdilo a kriminalisté tím získali videozáznamy z provozovny, kde se muži před činem občerstvili.

Díky nim identifikovali 24. října, tedy šest dní po činu „starého známého“, který za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti souzen. Shodou okolností v ten samý den měl stání u soudu, a tak si tam na něj počkali.

V průběhu výslechu se k činu doznal a následně vydal i šperky, které měl schované u přítelkyně. Druhého podezřelého policisté vypátrali téhož dne ve večerních hodinách na Václavském náměstí i s částí odcizených šperků, navíc byl v celostátním pátrání. Na policejní služebně se ke krádeži doznal a následně předal policistům i zbytek odcizeného lupu, který měl doma.

Kriminalisté zajistili u podezřelých šperky v celkové hodnotě přes dva miliony tři sta tisíc korun a po dalších stále pátrají.

„Případ je nadále prověřován pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody, z kterých byli oba muži již obviněni. Vzhledem k výši spáchané škody jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský


Autor: Jan Puci

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru