dnes
Sobota - obcasny-dest
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
K Churchillově soše v Praze 3 někdo napsal, že byl rasista
Sochu na náměstí u budovy Vysoké školy ekonomické někdo posprejoval. Foto(2x): P3

K Churchillově soše v Praze 3 někdo napsal, že byl rasista

Na podstavec sochy bývalého britského premiéra Winstona Churchilla v Praze 3 někdo napsal, že byl rasista. Policie věc vyšetřuje, řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Škoda je podle radnice třetí městské části menší než 1000 korun, nápis nechala odstranit.

churchill-socha-sprej1 Na podstavci se kromě hesla „Byl rasista“ objevil také nápis Black lives matter (Na životech černochů záleží), který zřejmě odkazuje ke smrti černocha George Floyda z 25. května v Minneapolisu. Floyd zemřel při zásahu bělošského policisty, který mu takřka devět minut klečel na krku.

Churchillova socha stojí na náměstí pojmenovaném po tomto britském politikovi. „Kolegové na místě celou věc zadokumentují, případně budou zajišťovány nějaké stopy," uvedl dopoledne mluvčí. Policie podle něj zatím nestanovila právní kvalifikaci skutku.

„V obecné rovině je více než pravděpodobné, že to bude prošetřováno pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, kde ve druhém odstavci je právě sprejerství," doplnil Rybanský.

Churchillova socha patří Praze 3. Kolem poledne posprejování odstranil antigrafitti tým. „Je to pro nás obyčejné vandalství, neuvažujeme o tom, že bychom sochu odstranili," uvedla mluvčí městské části Lucie Bukovanská.

Nápis „Churchill byl rasista" někdo minulou neděli nastříkal na jeho sochu před sídlem britského parlamentu v Londýně.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Další články
Nahoru