dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská kultura

K čemu jsou diety: Vychází nová kniha Petra Fořta o správném jídle a cvičení

Nakladatelství Euromedia Group – Ikar vydává novou publikaci Petra Fořta s názvem K čemu jsou diety. Podtitul knihy A mnoho dalšího o správném jídle a cvičení napoví, že se jedná o populární téma zdravého životního stylu a boje s obezitou. Obsahuje rovněž užitečné kapitoly o mýtech v oblasti zdravého stravování a komentuje různé redukční přístupy z lékařského hlediska.

Publikace je zaměřena na boj s obezitou a srozumitelně vysvětluje omyly mnoha redukčních dietních režimů – reaguje tak na stále se množící „zaručené“ prostředky a postupy spíše laických autorů, kteří se chtějí zviditelnit a obohatit. Současně posuzuje oprávněnost a reálnost ucelených dietních režimů, pocházejících z pera odborníků – lékařů.

V zajímavě koncipovaném obsahu tak najdete kapitoly o nejčastějších omylech v oblasti zdravého stravování, například Osm nejčastějších lží, Dvanáct „zdravých“ potravin, které jsou ve skutečnosti zbytečné nebo Co je (a co není) zdravá strava.

Dále pak následují kapitoly o obezitě, psychologii nadváhy, jednotlivých výživových stylech (vegetariánství, veganství, vitariánství apod.), nejlepších redukčních dietách podle odborníků, půstu a hladovkách i kapitoly pojednávající o sacharidech, tucích a lepku ve stravě. Přehled doplňují kapitoly o potravinových doplňcích, superpotravinách a v neposlední řadě důležité součásti boje s nadváhou – wellness a jeho příznivý vliv na celkové životní rozpoložení moderního člověka.

Protože je čtenář, slovy autora, „moderní civilizovaný člověk, a tudíž trpí chronickým nedostatkem času“, svoji nejnovější knihu autor koncipoval tak, aby každý získal rychlý a přehledný návod na to, jak se stát spokojenějším, šťastnějším, a tudíž zdravějším jedincem.

k-cemu-jsou-diety-nahled

RNDr. Petr Fořt, CSc.
Narodil se v roce 1946. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během svého života získal mnoho zkušeností v řadě oborů. Řadí se mezi ně klinická biochemie, ochrana životního prostředí a další obory, které bezprostředně souvisí s medicínou. Přednášel na univerzitách v Praze, Brně i Olomouci. Nyní je lektorem postgraduálního vzdělávání poradců pro výživu. Na svou lektorskou činnost navazuje Dr. Fořt i soukromými konzultacemi pro výživu sportovců. V Praze a v dalších krajských městech má poradny pro preventivní, podpůrnou a alternativní výživu, včetně obezity a stravování dětí. Je autorem více než 20 knih a již řadu let se podílí na přípravě pořadu „Pod pokličkou“ pro ČT1.

MUDr. René Vlasák
Přední český specialista v oblasti lymfologie a obezitologie. Dvacet let vede v Praze Centrum preventivní medicíny a je autorem programu Prevence 2000, který je zaměřen na primární prevenci cestou personifikované medicíny.

Mgr. et Ing. Alexandra Hochmanová
Klinický psycholog, systemický terapeut a kouč a lektor interpersonálních dovedností. Od roku 1997 se zabývá individuálním vzděláváním a rozvojem dospělých. Vystudovala VŠE, obor psychologie a sociologie v řízení firmy + finance a účetnictví; FF UK, jednooborovou klinickou psychologii a postgraduální program Advanced Development for Developers na Ashridge Management College, UK. Je držitelkou licence Americké Psychologické Asociace pro metody osobnostní diagnostiky Hogan Assessments.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru