Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Občanská sdružení

JYSK vybavil nábytkem byty studentů

Dejme Dětem Šanci (DDŠ) je organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech, zvláště na jejich cestě do samostatného života. Zaměřuje se na podporu konkrétního dítěte a pomáhají mu postavit se na vlastní nohy. Organizaci podpořila společnost JYSK.

Kromě potřebné materiální podpory je pro mladé lidi důležitá i motivace, zájem a vědomí, že se mají na koho obrátit a například požádat o radu.

„Jak jsem postupem času procházel všemi stipendijními projekty, tak jsem si uvědomil, jak je pro mě cenné existovat ve vašem okolí. Pro mě samotného je to věc, kdy se od vás učím, jak správně komunikovat s lidmi, jak zacházet sám k sobě nebo jak zacházet v určitých situacích,“ říká o vztahu k DDŠ jeden z podporovaných studentů. 

Vybavení studentského bytu 

Společnost JYSK kompletně vybavila nábytkem dva studentské byty v Praze a podpořila tak mladé lidi v jejich studentských začátcích. 

V předvánočním období je navštívila Zuzana Rafajlovič, manažerka pro komunikaci ve společnosti JYSK, aby jim přinesla vánoční dárky v podobě doplňků do domácnosti a popovídala si s nimi o tom, jak se jim daří a co pro ně znamená nabídnutá šance. 

„Mnozí se připravují na zkouškové období nebo je čekají přijímací zkoušky na navazující studium. Pracují na dosažení svých cílů a já jsem ráda, že JYSK mohl přispět k vytvoření studentského zázemí a místo další starosti nadělit radost v podobě moderního interiérového vybavení,“ uvedla. 

Každý pokoj disponuje stejným nebo velmi podobným vybavením, a přece je každý jiný a má svou specifickou atmosféru podle toho, kdo v něm bydlí. „Na první pohled je vidět jejich zájmy i radost a vynalézavost, kterou vložili do výzdoby svého pokoje,“ popsala příjemnou atmosféru Zuzana Rafajlovič. 

Místo, kde jsme doma

Odhodlání, nadání a hlavně chuť pracovat na sobě a najít si své místo v životě je vidět na každém z těchto mladých lidí. Jarek je umělecky nadaný a svůj talent rozvíjí studiem na HAMU, kde v rámci studentského projektu vytvořil taneční inscenaci s názvem Zabiják. 

Při tvorbě vycházel z těžkých událostí ve svém životě. Cílem projektu je poukázat na problematiku násilí v rodinách a otevřít prostor k diskusi. On i jeho spolubydlící jsou vděční, že se mohou věnovat studiu a splnit si tak sen o normálním životě.  

„Jsme vděční za DDŠ a za to, že prostřednictvím nich se dostáváme i k dalším kontaktům. Jsme rádi za tento komfort, za to, že se nám tady hezky bydlí a studuje. Vím, že to není úplně běžné a vážíme si této pomoci,“ říká o vztahu k organizaci DDŠ Jarek.


Autor: TZ

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

25. ledna 2022 v 10:27

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování...

Další články
Nahoru