Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Občanská sdružení

JYSK vybavil nábytkem byty studentů

Dejme Dětem Šanci (DDŠ) je organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech, zvláště na jejich cestě do samostatného života. Zaměřuje se na podporu konkrétního dítěte a pomáhají mu postavit se na vlastní nohy. Organizaci podpořila společnost JYSK.

Kromě potřebné materiální podpory je pro mladé lidi důležitá i motivace, zájem a vědomí, že se mají na koho obrátit a například požádat o radu.

„Jak jsem postupem času procházel všemi stipendijními projekty, tak jsem si uvědomil, jak je pro mě cenné existovat ve vašem okolí. Pro mě samotného je to věc, kdy se od vás učím, jak správně komunikovat s lidmi, jak zacházet sám k sobě nebo jak zacházet v určitých situacích,“ říká o vztahu k DDŠ jeden z podporovaných studentů. 

Vybavení studentského bytu 

Společnost JYSK kompletně vybavila nábytkem dva studentské byty v Praze a podpořila tak mladé lidi v jejich studentských začátcích. 

V předvánočním období je navštívila Zuzana Rafajlovič, manažerka pro komunikaci ve společnosti JYSK, aby jim přinesla vánoční dárky v podobě doplňků do domácnosti a popovídala si s nimi o tom, jak se jim daří a co pro ně znamená nabídnutá šance. 

„Mnozí se připravují na zkouškové období nebo je čekají přijímací zkoušky na navazující studium. Pracují na dosažení svých cílů a já jsem ráda, že JYSK mohl přispět k vytvoření studentského zázemí a místo další starosti nadělit radost v podobě moderního interiérového vybavení,“ uvedla. 

Každý pokoj disponuje stejným nebo velmi podobným vybavením, a přece je každý jiný a má svou specifickou atmosféru podle toho, kdo v něm bydlí. „Na první pohled je vidět jejich zájmy i radost a vynalézavost, kterou vložili do výzdoby svého pokoje,“ popsala příjemnou atmosféru Zuzana Rafajlovič. 

Místo, kde jsme doma

Odhodlání, nadání a hlavně chuť pracovat na sobě a najít si své místo v životě je vidět na každém z těchto mladých lidí. Jarek je umělecky nadaný a svůj talent rozvíjí studiem na HAMU, kde v rámci studentského projektu vytvořil taneční inscenaci s názvem Zabiják. 

Při tvorbě vycházel z těžkých událostí ve svém životě. Cílem projektu je poukázat na problematiku násilí v rodinách a otevřít prostor k diskusi. On i jeho spolubydlící jsou vděční, že se mohou věnovat studiu a splnit si tak sen o normálním životě.  

„Jsme vděční za DDŠ a za to, že prostřednictvím nich se dostáváme i k dalším kontaktům. Jsme rádi za tento komfort, za to, že se nám tady hezky bydlí a studuje. Vím, že to není úplně běžné a vážíme si této pomoci,“ říká o vztahu k organizaci DDŠ Jarek.


Autor: TZ

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Dumka pro prchající z Ukrajiny

17. října 2022 ve 20:45

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Další články
Nahoru