Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
JYSK: Od plastu k recyklovatelnému papíru
ByznysKomerční sdělení
Povlečení v JYSKu je ve stoprocentně recyklovatelném obalu. Foto(2x): JYSK

JYSK: Od plastu k recyklovatelnému papíru

Díky přechodu k obalům z papíru dala společnost JYSK sbohem doslova horám plastu. Nové balení povlečení a prostěradel ročně ušetří až 27 milionů plastových obalů. Kdybyste všechny tyhle sáčky zmačkali a hodili na podlahu průměrně veliké prodejny JYSKu o ploše 950 metrů čtverečních, celou by ji zaplnily a sahaly by vám až nad hlavu.

V uplynulém roce došlo k výměně plastových obalů za obaly z papíru s certifikátem FSC®, které jsou stoprocentně recyklovatelné. Úspora 27 milionů plastových sáčků ročně také znamená, že se nevyprodukuje 475 tun plastů vyráběných z fosilních paliv. To pomáhá snížit uhlíkovou stopu a společnost se i díky tomu posouvá o krok blíže směrem k vyšší udržitelnosti.

Nové ekologičtější balení

jysk-povleceni Balení povlečení sestává z kartonové krabičky a při dodávce do prodejen zboží plastový obal stále ještě chrání. Ve skladu prodejny se plastový obal vytřídí k recyklaci. Zákazníkovi pak doma zbyde už jenom papírový obal, který vytřídí do svého vlastního koše na papír.

Kromě značné úspory plastového materiálu přináší nové recyklovatelné balení i další výhody. Papírová páska uprostřed výrobku obsahuje všechny důležité informace o materiálech, rozměrech a dalších důležitých specifikacích.

Staré plastové obaly odrážely světlo, v papírovém obalu si ale zákazník může produkt lépe prohlédnout a na materiál si sáhnout. Tuto možnost poskytují i velké výstavky povlečení, kde jsou u rozbalených výrobků dobře vidět vzory a způsob zapínaní.

Přechod na ekologičtější balení výrobků se netýká jenom textilií, ale všech produktových kategorií v sortimentu JYSKu. Barevné krabice s fotografiemi nahradila balení z pevného kartonu s jednoduchými nákresy výrobků a s minimální výplní, která jsou ekologičtější a mají méně komplikovaný minimalistický vzhled.


Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírka pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru