Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jurečka vysvětlil, proč kandidáta na premiéra přirovnal k hrdinovi z Nagana. A Hašek? Cíl voleb splněn
Fanoušek reprezentace České republiky na olympijských hrách v Naganu. Foto: se souhlasem Národního muzea

Jurečka vysvětlil, proč kandidáta na premiéra přirovnal k hrdinovi z Nagana. A Hašek? Cíl voleb splněn

Bezprostřední okamžiky po skončení voleb byly plné emocí, silných reakcí a u vítězné koalice Spolu i zajímavých přirovnání. O jedno se postaral volební lídr KDU-ČSL Marian Jurečka, který pro své přirovnání použil osobnost slavného hokejového brankáře Dominika Haška.

Po oznámení volebních výsledků panovala ve volebních štábech různá atmosféra. Od té ponuré, která zahalila buňky ČSSD a KSČM, přes hnutí ANO, kde počáteční optimismus vystřídalo rozčarování, až po koalici Spolu, kde se slavilo.

Když do centrály ODS v Truhlářské ulici dorazili představitelé všech subjektů předvolební koalice Spolu, každý z lídrů si postupně vzal slovo. Předseda ODS Petr Fiala hovořil o tom, že nyní je potřeba nezklamat naděje voličů.

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová akcentovala ve své řeči potřebu brát ohled na všechny občany země a lídr KDU-ČSL Marian Jurečka vysekl poklonu Petru Fialovi, přičemž se ve vzpomínkách vrátil do konce devadesátých let, kdy v roce 1998 uchvátil sportovní svět národní hokejový tým.

Ten totiž na zimní olympiádě v Japonsku získal zlaté medaile a cestou do finále postupně vyřadil hvězdami z NHL nabité týmy USA a Kanady. Ústřední postavou týmu byl tehdy brankář Dominik Hašek, který si za své výkony vysloužil přezdívku Dominátor. 

„Dovolím si drobnou repliku na Nagano. Úspěchem Nagana byla týmová práce. A také velmi dobrý brankář Dominik Hašek, jeho klid. Petr Fiala provedl ve finále kampaně obrovský klid, stejně jak jako Hašek v klíčových momentech v Naganu. Ostatně, Dominik Hašek naši koalici podpořil, což je symbolické,“ sdělil v sobotu na úvod oslav volebního triumfu Jurečka. 

K výsledku voleb se na Twitteru vyjádřil i sám Hašek. „Koalice Spolu, dokázali jste to. Díky za vše! Snad jsem maličko přispěl,“ napsal. „Za mě ten nejdůležitější cíl voleb, odstranění StBáka a křivopřísežníka z čela naší země, je splněn. A já vám za to moc děkuji," pokračoval.


Autor: Karel Netolický

Praha 2 vyzvala ostatní městské části, aby se připojily k deklaraci

4. října 2021 ve 20:07

Představitelé centrálních městských částí v deklaraci, kterou společně v polovině září podepsali, požadují od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky, rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova i mimo centrální městské části, revizi obecně...

Další články
Nahoru