Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jurečka vysvětlil, proč kandidáta na premiéra přirovnal k hrdinovi z Nagana. A Hašek? Cíl voleb splněn
Fanoušek reprezentace České republiky na olympijských hrách v Naganu. Foto: se souhlasem Národního muzea

Jurečka vysvětlil, proč kandidáta na premiéra přirovnal k hrdinovi z Nagana. A Hašek? Cíl voleb splněn

Bezprostřední okamžiky po skončení voleb byly plné emocí, silných reakcí a u vítězné koalice Spolu i zajímavých přirovnání. O jedno se postaral volební lídr KDU-ČSL Marian Jurečka, který pro své přirovnání použil osobnost slavného hokejového brankáře Dominika Haška.

Po oznámení volebních výsledků panovala ve volebních štábech různá atmosféra. Od té ponuré, která zahalila buňky ČSSD a KSČM, přes hnutí ANO, kde počáteční optimismus vystřídalo rozčarování, až po koalici Spolu, kde se slavilo.

Když do centrály ODS v Truhlářské ulici dorazili představitelé všech subjektů předvolební koalice Spolu, každý z lídrů si postupně vzal slovo. Předseda ODS Petr Fiala hovořil o tom, že nyní je potřeba nezklamat naděje voličů.

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová akcentovala ve své řeči potřebu brát ohled na všechny občany země a lídr KDU-ČSL Marian Jurečka vysekl poklonu Petru Fialovi, přičemž se ve vzpomínkách vrátil do konce devadesátých let, kdy v roce 1998 uchvátil sportovní svět národní hokejový tým.

Ten totiž na zimní olympiádě v Japonsku získal zlaté medaile a cestou do finále postupně vyřadil hvězdami z NHL nabité týmy USA a Kanady. Ústřední postavou týmu byl tehdy brankář Dominik Hašek, který si za své výkony vysloužil přezdívku Dominátor. 

„Dovolím si drobnou repliku na Nagano. Úspěchem Nagana byla týmová práce. A také velmi dobrý brankář Dominik Hašek, jeho klid. Petr Fiala provedl ve finále kampaně obrovský klid, stejně jak jako Hašek v klíčových momentech v Naganu. Ostatně, Dominik Hašek naši koalici podpořil, což je symbolické,“ sdělil v sobotu na úvod oslav volebního triumfu Jurečka. 

K výsledku voleb se na Twitteru vyjádřil i sám Hašek. „Koalice Spolu, dokázali jste to. Díky za vše! Snad jsem maličko přispěl,“ napsal. „Za mě ten nejdůležitější cíl voleb, odstranění StBáka a křivopřísežníka z čela naší země, je splněn. A já vám za to moc děkuji," pokračoval.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru