Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jurečka: Jsme sociálním svědomím této vlády, Putin je Goliáš
Marian Jurečka na sjezdu lidovců. Foto: KDU-ČSL

Jurečka: Jsme sociálním svědomím této vlády, Putin je Goliáš

Staronový předseda vládní KDU-ČSL Marian Jurečka se na víkendovém stranickém sjezdu v Ostravě nevyhnul ukrajinskému tématu. „Řekněte mi, co udělá válečný zločinec z Kremlu a já vám řeknu, jaké budou další možné scénáře ohledně počtu uprchlíků v Česku,“ uvedl.

„Lidé se mě ptají, kolik Ukrajinců sem ještě přijde a kdy odejdou, ale to nyní nikdo neumí říct. Ale když někdo ubližuje bezbrannému, musíme si vyhrnout rukávy a dát někomu takovému přes drž*u. To je prostě normální,“ řekl delegátům sjezdu. 

Dokud podle něj Vladimir Putin povládne Rusku, tak bude ohrožena budoucnost nejen Ukrajiny a pobaltských států, ale i České republiky a v určitých souvislostech, třeba hospodářských, i značné části světa. 

„Toto musíme mít na paměti i z naší vlastní zkušenosti z let 1939, 1939 nebo 1968. Setkávám se s biblickými příměry, které připomínají, že když na vás někdo jde kamenem, vy musíte chlebem. Ale já použiji jiný příměr. Ten říká, že někdy prostě musí přijít David a napráskat tomu Goliášovi,“ řekl předseda KDU-ČSL. 

Ten na sjezdu zhodnotil i dosavadní působení lidovců ve vládě, ve které Jurečka zastává post ministra práce a sociálních věcí. „Jsme sociálním svědomím této vlády a zároveň šetrným hospodářem, který nechce projíst budoucnost našich dětí. Sociální cítění není populismus, uvědomujeme si tíhu současné situace a budeme dál adresně pomáhat těm nejohroženějším. Musíme ochránit ty nejzranitelnější,“ řekl. 

„Jsme stranou, která stojí na straně rodičů. Připravujeme konkrétní způsoby pomoci pro pracující rodiče, samoživitelky a samoživitele a myslíme i na nejstarší generace. Díky lidovcům se podařilo historicky první zvýšení důchodů maminkám, které pečovaly o děti a vlivem toho je stát ,odměnil´ nižším důchodem,“ dodal.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru