dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
23°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup
Portugalští mladíci triumfovali na pražském turnaji již třikrát za sebou. Foto: www.allstarscup.cz

Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup

Fotbalisté portugalského Sportingu Lisabon potřetí za sebou ovládli turnaj All Stars Cup. Ve finále, které se společně se zápasem o třetí místo uskutečnilo v SynotTip Aréně v Edenu, zvítězili nad nováčkem z Mexika Chivas Guadalajara 3:0. Domácí Slavia skončila v silné zahraniční konkurenci na pátém místě.

Pátý ročník mezinárodního žákovského turnaje, který pořádá sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 a fotbalovým klubem SK Slavia Praha, přinesl dosud nevídanou zahraniční konkurenci. Do čtvrtfinále se dostal pouze jediný český zástupce, jinak byl boj o nejvyšší příčky zcela v režii zahraničních účastníků.

„Je to důkaz neustále stoupající kvality a obtížnosti turnaje, pro české týmy je to ale obrovská zkušenost a pro mladé české fotbalisty motivace, na co by se měli zaměřit v každodenním tréninku,“ uvedl ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Mladí Slávisté jen velmi těsně neprošli branami čtvrtfinále, když po vyrovnaném penaltovém rozstřelu vypadli s CSKA Moskva. „Hráči mě ale potěšili svým přístupem, protože měli v závěru sezony neuvěřitelně nabitý program. A přesto, že únava byla patrná, dali do turnaje všechno,“ řekl trenér Slavie Pavel Vyhnal. Po dvou dalších vítězstvích Slavia obsadila celkové páté místo.

Mladíci z Mexika se ve finále nechytali

Do semifinále se nakonec kromě ruského celku a obhájce Sportingu dostali také dva turnajoví nováčci – Chivas Guadalajara z Mexika a nizozemský Ajax. Ve finále hraném v SynotTip Aréně, kde se už za několik týdnů uskuteční zápas Evropského superpoháru Bayern – Chelsea, prokázali větší zkušenosti mladíci z Portugalska. A po přesvědčivém vítězství nad Chivas Guadalajara 3:0 se stal vítězem turnaje All Stars Cup 2013. Byl to jejich třetí triumf v řadě!

„Na turnaji se ukázala obrovská sportovní kvalita, vůbec bych se nedivil, kdybychom o některých dnes patnáctiletých fotbalistech už za několik let slyšeli v souvislosti s předními evropskými kluby na seniorské úrovni,“ uvedl generální manažer Slavie Jaromír Šeterle.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz)


Praha 6: Memoriál Zdenky Hanákové

Dnes v 08:01

Pražská organizace vozíčkářů zve na 37. ročník sportovního setkání nejen vozíčkářů. Memoriál Zdenky Hanákové se koná pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře v sobotu 7. září od 13. hodin.

Praha 8 představí sportovní kluby

15. srpna 2019 v 11:58

Prezentace aktivit volnočasových oddílů a sportovních klubů z Prahy 8 se koná v neděli 8. září. Představí se zájmové organizace, které dětem nabízejí sportovní, kulturní a jiné společenské vyžití a součástí akce bude možnost zapsat děti do jednotlivých oddílů.

Praha 5: Cvičení pod vedením profesionálního trenéra zdarma

4. srpna 2019 v 18:54

Venkovní kruhové tréninky probíhají zdarma pro občany páté městské části. Jedná se o intenzivní formu cvičení, kdy se střídá interval zátěže s intervalem odpočinku na předem určených stanovištích. Během cvičení se používají nejrůznější pomůcky, ale nejčastěji se využívá vlastní...

Sportuje celá Praha 8

4. srpna 2019 v 17:44

Praha 8 pořádá od poloviny září otevřené turnaje pro veřejnost. Sportovní klání jsou určena pro jednotlivce, rodiny i skupiny přátel.

Memoriál Zdenky Hanákové: Sportovní setkání (nejen) vozíčkářů

30. července 2019 v 08:31

Pražská organizace vozíčkářů zve na 37. ročník sportovního setkání (nejen) vozíčkářů. Memoriál Zdenky Hanákové se koná pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře v sobotu 7. září od 13. hodin.

Zítra: Jóga v Portheimce

30. července 2019 v 07:50

Praha 5 zve na lekce jógy do parku Portheimka. Cvičí se každou středu za příznivého počasí od 18 do 20 hodin až do 11. září. Přijďte si po práci protáhnout ztuhlé tělo a příjemně si odpočinout.

Třebonické letní hry: Přijďte si zasportovat nebo jen fandit

29. července 2019 ve 20:23

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly – jde o slalom s kolečkem v kombinaci s hašením ruční stříkačkou, řezání klády ruční pilou, záchranu tonoucího z kánoe, běh přes plovoucí...

Další články
Nahoru