dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
23°C
Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup
Portugalští mladíci triumfovali na pražském turnaji již třikrát za sebou. Foto: www.allstarscup.cz

Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup

Fotbalisté portugalského Sportingu Lisabon potřetí za sebou ovládli turnaj All Stars Cup. Ve finále, které se společně se zápasem o třetí místo uskutečnilo v SynotTip Aréně v Edenu, zvítězili nad nováčkem z Mexika Chivas Guadalajara 3:0. Domácí Slavia skončila v silné zahraniční konkurenci na pátém místě.

Pátý ročník mezinárodního žákovského turnaje, který pořádá sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 a fotbalovým klubem SK Slavia Praha, přinesl dosud nevídanou zahraniční konkurenci. Do čtvrtfinále se dostal pouze jediný český zástupce, jinak byl boj o nejvyšší příčky zcela v režii zahraničních účastníků.

„Je to důkaz neustále stoupající kvality a obtížnosti turnaje, pro české týmy je to ale obrovská zkušenost a pro mladé české fotbalisty motivace, na co by se měli zaměřit v každodenním tréninku,“ uvedl ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Mladí Slávisté jen velmi těsně neprošli branami čtvrtfinále, když po vyrovnaném penaltovém rozstřelu vypadli s CSKA Moskva. „Hráči mě ale potěšili svým přístupem, protože měli v závěru sezony neuvěřitelně nabitý program. A přesto, že únava byla patrná, dali do turnaje všechno,“ řekl trenér Slavie Pavel Vyhnal. Po dvou dalších vítězstvích Slavia obsadila celkové páté místo.

Mladíci z Mexika se ve finále nechytali

Do semifinále se nakonec kromě ruského celku a obhájce Sportingu dostali také dva turnajoví nováčci – Chivas Guadalajara z Mexika a nizozemský Ajax. Ve finále hraném v SynotTip Aréně, kde se už za několik týdnů uskuteční zápas Evropského superpoháru Bayern – Chelsea, prokázali větší zkušenosti mladíci z Portugalska. A po přesvědčivém vítězství nad Chivas Guadalajara 3:0 se stal vítězem turnaje All Stars Cup 2013. Byl to jejich třetí triumf v řadě!

„Na turnaji se ukázala obrovská sportovní kvalita, vůbec bych se nedivil, kdybychom o některých dnes patnáctiletých fotbalistech už za několik let slyšeli v souvislosti s předními evropskými kluby na seniorské úrovni,“ uvedl generální manažer Slavie Jaromír Šeterle.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz)


Do Klánovic za zážitky

20. dubna 2019 v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Praha 13 zve na Butovický rohlík 2019

17. dubna 2019 v 07:33

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou do Centrálního parku na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Dne Země v sobotu 27. dubna v 8:30 na hrázi Stodůleckého rybníka v Centrálním parku.  

Na Řezáčově náměstí se odehraje jarní šachový turnaj

11. dubna 2019 ve 13:04

Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Od té doby městská část pořádá pravidelné jarní šachové turnaje. Ten letošní se uskuteční ve středu 17. dubna od...

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Běhej s námi míří do finále. V Únětickém pivovaru poteče pivo a bude se tančit

10. dubna 2019 v 09:25

Nový čtyřdílný seriál závodů Běhej s námi na západním okraji Prahy pílí do finiše. Poběží i Únětice, obec sousedící se Suchdolem! Už tento čtvrtek 11. dubna se zde chystá finále, start šestikilometrové trati je v 18 hodin na půdě zdejšího pivovaru. 

Sobota: Děkanský den v UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská

9. dubna 2019 ve 14:34

Zdarma si zacvičit, zasportovat, poměřit svoje dovednosti v rámci zápasů a turnajů v různých sportech anebo jen tak relaxovat při nezávodních sportovních aktivitách můžete v sobotu 13. dubna v areálu Sportovního centra UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská.

Běžecká škola Prahy 6 ve čtvrtek na Ladronce

8. dubna 2019 v 19:06

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě zdarma

6. dubna 2019 v 07:20

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

V Praze odstartuje největší Noční běh pro Světlušku

3. dubna 2019 v 07:46

Pražské Výstaviště rozsvítí 11. dubna tisíce běžců na charitativním běhu pro Světlušku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Pekař, s koupí vstupenky dostane prvních 3900 kupujících startovní balíček s běžeckou termofólií, sportovním vakem na záda, čelovkou a slevovým kupónem. Společně...

Pro ty, co neradi běhají sami, je Běžecká škola Prahy 6

2. dubna 2019 v 10:23

Běžecká škola Prahy 6 začíná svou třetí sezónu. Tréninky budou v úterý, čtvrtek a neděli od 18 hodin. Tréninky jsou pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Další články
Nahoru