dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup
Portugalští mladíci triumfovali na pražském turnaji již třikrát za sebou. Foto: www.allstarscup.cz

Junioři ze Sportingu Lisabon dobyli Eden a ovládli turnaj All Stars Cup

Fotbalisté portugalského Sportingu Lisabon potřetí za sebou ovládli turnaj All Stars Cup. Ve finále, které se společně se zápasem o třetí místo uskutečnilo v SynotTip Aréně v Edenu, zvítězili nad nováčkem z Mexika Chivas Guadalajara 3:0. Domácí Slavia skončila v silné zahraniční konkurenci na pátém místě.

Pátý ročník mezinárodního žákovského turnaje, který pořádá sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 a fotbalovým klubem SK Slavia Praha, přinesl dosud nevídanou zahraniční konkurenci. Do čtvrtfinále se dostal pouze jediný český zástupce, jinak byl boj o nejvyšší příčky zcela v režii zahraničních účastníků.

„Je to důkaz neustále stoupající kvality a obtížnosti turnaje, pro české týmy je to ale obrovská zkušenost a pro mladé české fotbalisty motivace, na co by se měli zaměřit v každodenním tréninku,“ uvedl ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Mladí Slávisté jen velmi těsně neprošli branami čtvrtfinále, když po vyrovnaném penaltovém rozstřelu vypadli s CSKA Moskva. „Hráči mě ale potěšili svým přístupem, protože měli v závěru sezony neuvěřitelně nabitý program. A přesto, že únava byla patrná, dali do turnaje všechno,“ řekl trenér Slavie Pavel Vyhnal. Po dvou dalších vítězstvích Slavia obsadila celkové páté místo.

Mladíci z Mexika se ve finále nechytali

Do semifinále se nakonec kromě ruského celku a obhájce Sportingu dostali také dva turnajoví nováčci – Chivas Guadalajara z Mexika a nizozemský Ajax. Ve finále hraném v SynotTip Aréně, kde se už za několik týdnů uskuteční zápas Evropského superpoháru Bayern – Chelsea, prokázali větší zkušenosti mladíci z Portugalska. A po přesvědčivém vítězství nad Chivas Guadalajara 3:0 se stal vítězem turnaje All Stars Cup 2013. Byl to jejich třetí triumf v řadě!

„Na turnaji se ukázala obrovská sportovní kvalita, vůbec bych se nedivil, kdybychom o některých dnes patnáctiletých fotbalistech už za několik let slyšeli v souvislosti s předními evropskými kluby na seniorské úrovni,“ uvedl generální manažer Slavie Jaromír Šeterle.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz)


Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

V Praze 22 se běhá. Běžecká škola zdarma

24. ledna 2019 v 07:56

Zapojit se do Běžecké školy Prahy 22 můžete každé úterý v 18 hodin u kostela Všech svatých.

Praha 11: Bruslit můžete i v únoru

22. ledna 2019 ve 12:27

Jihoměstské veřejné kluziště si můžete vyzkoušet i v únoru. Radnice Prahy 11 se rozhodla provoz kluziště na prostranství U Modré školy – v blízkosti stanice metra Háje prodloužit až do 17. února.

Další články
Nahoru