dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma
První koncert festivalu se uskuteční již příští týden.

Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma

Po roce se do centra Prahy vrací festival Léto na Jungmaňáku. Nabídne šest žánrově různě pojatých koncertních večerů přímo v centru Prahy a bez jakéhokoli vstupného. Mezi mnohými se můžete těšit například na Ivu Bittovou, Prago Union či na berlínský electro-swingový projekt Dirty Hokers.

Léto na Jungmaňáku vypukne Jungmannově náměstí 10. července a každý čtvrtek až do 14. srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 19:00.

Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí, kde nabídne kvalitní hudební program a příjemnou, doslova letní, zábavu.

„Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Na této myšlence již druhým rokem pracujeme s prostorem Era svět a věříme, že se nám to daří. První ročník přilákal tisíce návštěvníků a oživil prostor Jungmannova náměstí, v čemž hodláme pokračovat i letos,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz nadcházející ročník festivalu.

Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény a její propojení s významnými hudebníky. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají. Festivalový program odstartuje jedna z nejuznávanějších českých zpěvaček v zahraničí, Iva Bittová, která mimo jiné představí svou poslední desku Proplétám.

Všechny koncerty jsou zcela zdarma

V programu zazáří též rozjetě-hip-hopoví Prago Union se svým živým bandem, blues a rock zastoupí veteráni scény, kapela Krausberry. S čerstvě natočeným albem se představí též pán reggae, Mr. Cocoman a jeho „Solidní Vibrace“. Exkluzivně letos festival poprvé v ČR uvede stoupající německou hvězdu, formaci Dirty Honkers, kteří v Praze představí svůj mix electroswingu a taneční muziky. Samotný závěr festivalu pak bude patřit hudebním nadšencům z uskupení The Tap Tap.

Festival přichází s bohatým programem právě během letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“. „Léto nahrává velkým festivalům, zejména mimo hlavní město. Ovšem mnoho lidí v Praze i přes léto tráví velkou část svého času, a proto jim chceme nabídnout zajímavý hudební program pod širým nebem. Minulý ročník ukázal, jak moc v Praze tato náplň v létě chybí. Všechny koncerty jsou navíc zcela zdarma,“ dodávají organizátoři.

Program festivalu Léto na Jungmaňáku

ČTVRTEK 10.července
19:00 ► Trio de Janeiro
20:00 ► Iva Bittová

ČTVRTEK 17.července
19:00 ► Pitch Bender ft. Jen Hovorka
20:00 ► PRAGO UNION (official) & Champion Sound

ČTVRTEK 24. července
19:00 ► Vasilův Rubáš
20:00 ► Krausberry

ČTVRTEK 31.července
19:00 ► TOP DREAM COMPANY
20:00 ► Dirty Honkers (DE)

ČTVRTEK 7.srpna
19:00 ► Chaotic
20:00 ► Mr. Cocoman and Solid Vibes

ČTVRTEK 14.srpna
19:00 ► Jakub Ondra – official
20:00 ► The Tap Tap


Výstava 1918 Žižkov „My, národ československý …“

Včera ve 12:49

Pro 100. výročí vzniku Československé republiky si městská část Praha 3 připravila další, originální kulturní události, které navazují na předcházející úspěšné akce v rámci celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. Jedná se o výstavu, jejíž libreto je zpracováno neotřelým způsobem díky...

Cena Miloslava Švandrlíka 2018

Včera v 07:36

V rámci letošních Dnů Prahy 11 byly v pátek 14. září vyhlášeny výsledky šestého ročníku literární soutěže Cena Miloslava Švandrlíka o nejlepší humoristickou knihu českého autora, vydanou v kalendářním roce 2017.

Vernisáž: Had v parku Portheimka

20. září 2018 v 17:21

Na vernisáž plastiky Had autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové v pátek 21. září od 18 hodin v parku Portheimka zve zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Astrovíkend zve na poradny, koncert, přednášky a workshopy

20. září 2018 v 08:10

V říjnu se během víkendu 6. a 7. října koná Ezoterický festival Astrovíkend. Na Výstavišti v Holešovicích na návštěvníky čekají po oba dny přednášky o zdraví a zdravém životním stylu, setkání s osobnostmi esoteriky, kartáři nebo numerology. Před Křižíkovou fontánou se uskuteční koncerty a...

Bastion 2018: Hudba na hradbách v září

20. září 2018 v 07:55

Další z koncertů letošního roku připravila v úterý 25. září na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Praha žíznivá a nemocná. Přednáška historika Kryštofa Drnka

19. září 2018 v 09:58

Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. Součástí programu konaného v Podolské vodárně bude i přednáška s názvem Praha žíznivá a nemocná, která se koná v neděli 30. září od 17 hodin.

Bukovanská s Bukovanskou přes koleno v Galerii 9

17. září 2018 ve 13:24

Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Výstava děl Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu Galerie 9, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání...

Smíchovské slavnosti: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union

17. září 2018 ve 12:30

Koncert Smíchovských slavností se koná 25. září od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Další články
Nahoru