dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma
První koncert festivalu se uskuteční již příští týden.

Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma

Po roce se do centra Prahy vrací festival Léto na Jungmaňáku. Nabídne šest žánrově různě pojatých koncertních večerů přímo v centru Prahy a bez jakéhokoli vstupného. Mezi mnohými se můžete těšit například na Ivu Bittovou, Prago Union či na berlínský electro-swingový projekt Dirty Hokers.

Léto na Jungmaňáku vypukne Jungmannově náměstí 10. července a každý čtvrtek až do 14. srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 19:00.

Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí, kde nabídne kvalitní hudební program a příjemnou, doslova letní, zábavu.

„Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Na této myšlence již druhým rokem pracujeme s prostorem Era svět a věříme, že se nám to daří. První ročník přilákal tisíce návštěvníků a oživil prostor Jungmannova náměstí, v čemž hodláme pokračovat i letos,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz nadcházející ročník festivalu.

Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény a její propojení s významnými hudebníky. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají. Festivalový program odstartuje jedna z nejuznávanějších českých zpěvaček v zahraničí, Iva Bittová, která mimo jiné představí svou poslední desku Proplétám.

Všechny koncerty jsou zcela zdarma

V programu zazáří též rozjetě-hip-hopoví Prago Union se svým živým bandem, blues a rock zastoupí veteráni scény, kapela Krausberry. S čerstvě natočeným albem se představí též pán reggae, Mr. Cocoman a jeho „Solidní Vibrace“. Exkluzivně letos festival poprvé v ČR uvede stoupající německou hvězdu, formaci Dirty Honkers, kteří v Praze představí svůj mix electroswingu a taneční muziky. Samotný závěr festivalu pak bude patřit hudebním nadšencům z uskupení The Tap Tap.

Festival přichází s bohatým programem právě během letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“. „Léto nahrává velkým festivalům, zejména mimo hlavní město. Ovšem mnoho lidí v Praze i přes léto tráví velkou část svého času, a proto jim chceme nabídnout zajímavý hudební program pod širým nebem. Minulý ročník ukázal, jak moc v Praze tato náplň v létě chybí. Všechny koncerty jsou navíc zcela zdarma,“ dodávají organizátoři.

Program festivalu Léto na Jungmaňáku

ČTVRTEK 10.července
19:00 ► Trio de Janeiro
20:00 ► Iva Bittová

ČTVRTEK 17.července
19:00 ► Pitch Bender ft. Jen Hovorka
20:00 ► PRAGO UNION (official) & Champion Sound

ČTVRTEK 24. července
19:00 ► Vasilův Rubáš
20:00 ► Krausberry

ČTVRTEK 31.července
19:00 ► TOP DREAM COMPANY
20:00 ► Dirty Honkers (DE)

ČTVRTEK 7.srpna
19:00 ► Chaotic
20:00 ► Mr. Cocoman and Solid Vibes

ČTVRTEK 14.srpna
19:00 ► Jakub Ondra – official
20:00 ► The Tap Tap


Výstava: Stromovka

16. března 2018 v 08:20

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

15. března 2018 v 11:31

Koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v Praze 2 v zahradě Neurologické a Psychiatricky kliniky VFN se koná ve středu 21. března od 16 hodin. Pořádá Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a VFN u příležitosti 333. výročí narození J. S. Bacha.

Literární soutěž O zlatý klíč. Praha 11 vyhlásila desátý ročník

15. března 2018 v 08:55

Městská část Praha 11 vyhlašuje již IX. ročník literární soutěže O zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Koná pod záštitou zástupce starosty MČ Praha 11 Jakuba Lepše a vyhlašuje se ve věkových kategoriích do 15 let a nad 15 let...

Jak vypadal život v kladenské Poldovce

14. března 2018 v 08:23

Dozvíte na výstavě „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“, která je k vidění už jen do 25. března v Národním technickém muzeu.

Přednáška Viktorky Hlaváčkové Pěšky přes Kavkaz

14. března 2018 v 07:52

V červnu 2017 se mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková vydala sama na celkem sedmiměsíční cestu. Cílem bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu.

Tereza Pergnerová a Josef Formánek otevřeně promluví o svých životech, Richard Müller zazpívá

13. března 2018 v 09:45

Představení o tom, co se stane, když přestaneme býti sami sebou a posloucháme jiné, nebo když se naopak necháme vést svým srdcem. O tom bude unikátní improvizované představení „Dvě srdce jako klíč“, které se koná 16. března od 18 hodin v kostele U Salvátora.

Praha 9: O knížkách nad šálkem čaje

13. března 2018 v 08:27

V knihovně Prosek, Měšická 806/3, Praha 9, si 14. března od 17 hodin můžete nad šálkem čaje popovídat o knižních novinkách a poslechnout si, na jaké přírůstky se můžete v knihovně těšit. Vstup zdarma.

Další články
Nahoru