dnes
Úterý - zatazeno
25°C
zítra
Středa - jasno
28°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma
První koncert festivalu se uskuteční již příští týden.

Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma

Po roce se do centra Prahy vrací festival Léto na Jungmaňáku. Nabídne šest žánrově různě pojatých koncertních večerů přímo v centru Prahy a bez jakéhokoli vstupného. Mezi mnohými se můžete těšit například na Ivu Bittovou, Prago Union či na berlínský electro-swingový projekt Dirty Hokers.

Léto na Jungmaňáku vypukne Jungmannově náměstí 10. července a každý čtvrtek až do 14. srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 19:00.

Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí, kde nabídne kvalitní hudební program a příjemnou, doslova letní, zábavu.

„Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Na této myšlence již druhým rokem pracujeme s prostorem Era svět a věříme, že se nám to daří. První ročník přilákal tisíce návštěvníků a oživil prostor Jungmannova náměstí, v čemž hodláme pokračovat i letos,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz nadcházející ročník festivalu.

Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény a její propojení s významnými hudebníky. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají. Festivalový program odstartuje jedna z nejuznávanějších českých zpěvaček v zahraničí, Iva Bittová, která mimo jiné představí svou poslední desku Proplétám.

Všechny koncerty jsou zcela zdarma

V programu zazáří též rozjetě-hip-hopoví Prago Union se svým živým bandem, blues a rock zastoupí veteráni scény, kapela Krausberry. S čerstvě natočeným albem se představí též pán reggae, Mr. Cocoman a jeho „Solidní Vibrace“. Exkluzivně letos festival poprvé v ČR uvede stoupající německou hvězdu, formaci Dirty Honkers, kteří v Praze představí svůj mix electroswingu a taneční muziky. Samotný závěr festivalu pak bude patřit hudebním nadšencům z uskupení The Tap Tap.

Festival přichází s bohatým programem právě během letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“. „Léto nahrává velkým festivalům, zejména mimo hlavní město. Ovšem mnoho lidí v Praze i přes léto tráví velkou část svého času, a proto jim chceme nabídnout zajímavý hudební program pod širým nebem. Minulý ročník ukázal, jak moc v Praze tato náplň v létě chybí. Všechny koncerty jsou navíc zcela zdarma,“ dodávají organizátoři.

Program festivalu Léto na Jungmaňáku

ČTVRTEK 10.července
19:00 ► Trio de Janeiro
20:00 ► Iva Bittová

ČTVRTEK 17.července
19:00 ► Pitch Bender ft. Jen Hovorka
20:00 ► PRAGO UNION (official) & Champion Sound

ČTVRTEK 24. července
19:00 ► Vasilův Rubáš
20:00 ► Krausberry

ČTVRTEK 31.července
19:00 ► TOP DREAM COMPANY
20:00 ► Dirty Honkers (DE)

ČTVRTEK 7.srpna
19:00 ► Chaotic
20:00 ► Mr. Cocoman and Solid Vibes

ČTVRTEK 14.srpna
19:00 ► Jakub Ondra – official
20:00 ► The Tap Tap


Dnes: poslední koncert z cyklu Hudba na hradbách

Dnes v 07:23

Celkem šest koncertů v prvním pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Modely a modeláři z Prahy 13 vystavují na radnici

Včera v 10:53

Ve dnech 18. června až 16. září se atrium a 2. poschodí radnice třinácté městské části promění k nepoznání. Bude zde probíhat výstava Modely a modeláři z Prahy 13 – největší výstava od otevření radnice 2. června 2003.

Kniha o náměstí Míru pokřtěna

Včera v 10:07

Kniha, plná detailů nejen o náměstí Míru, ale také o osudech lidí s tímto místem spojených, doplněná bohatou obrazovou dokumentací dobovou i současnou, vyšla pod záštitou Jany Černochové, která ji společně s autorem Milanem Polákem – jedním z autorů, a otcem Stanislavem, farářem sv. Ludmily...

Příměstský tábor Táboráček s Prahou 1

15. června 2018 v 07:32

Radní MČ Praha 1 pro kulturu a sport Filip Kračman pořádá příměstský tábor Táboráček pro děti ve věku 6 – 12 let s trvalým bydlištěm v MČ Praha 1.

Absolventi a pedagogové výtvarného oboru ZUŠ Klapkova v Galerii 9

15. června 2018 v 07:23

65. let ZUŠ Klapkova – výstava v Galerii 9 do 21. června. Umění s sebou i do „základní” školy přináší něco metodologicky těžce uchopitelného. Společný prostor tvoření, kde nelze s jistotou tvrdit, kdo se od koho učí, nám umožňuje zkoumat a znovu vytvářet nejen formy umění, ale...

Výstava: Jaké změny čekají dolní část Vinohradské?

14. června 2018 v 10:57

Firma HB Reavis představuje na radnici druhé městské části projekt, který má vyrůst na Vinohradské 8.

Hudba na hradbách: Bastion 2018

14. června 2018 v 07:35

Celkem šest koncertů v prvním pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Na náměstí Míru se bude křtít

13. června 2018 ve 23:42

Křest knihy Náměstí Míru na Královských Vinohradech autorů Milana Poláka a Dagmar Broncové se koná ve čtvrtek 14. června přímo uprostřed náměstí.

Další články
Nahoru