dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma
První koncert festivalu se uskuteční již příští týden.

Jungmannovo náměstí opět ožije hudbou, vstup na festival Léto na Jungmaňáku je zdarma

Po roce se do centra Prahy vrací festival Léto na Jungmaňáku. Nabídne šest žánrově různě pojatých koncertních večerů přímo v centru Prahy a bez jakéhokoli vstupného. Mezi mnohými se můžete těšit například na Ivu Bittovou, Prago Union či na berlínský electro-swingový projekt Dirty Hokers.

Léto na Jungmaňáku vypukne Jungmannově náměstí 10. července a každý čtvrtek až do 14. srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 19:00.

Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí, kde nabídne kvalitní hudební program a příjemnou, doslova letní, zábavu.

„Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Na této myšlence již druhým rokem pracujeme s prostorem Era svět a věříme, že se nám to daří. První ročník přilákal tisíce návštěvníků a oživil prostor Jungmannova náměstí, v čemž hodláme pokračovat i letos,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz nadcházející ročník festivalu.

Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény a její propojení s významnými hudebníky. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají. Festivalový program odstartuje jedna z nejuznávanějších českých zpěvaček v zahraničí, Iva Bittová, která mimo jiné představí svou poslední desku Proplétám.

Všechny koncerty jsou zcela zdarma

V programu zazáří též rozjetě-hip-hopoví Prago Union se svým živým bandem, blues a rock zastoupí veteráni scény, kapela Krausberry. S čerstvě natočeným albem se představí též pán reggae, Mr. Cocoman a jeho „Solidní Vibrace“. Exkluzivně letos festival poprvé v ČR uvede stoupající německou hvězdu, formaci Dirty Honkers, kteří v Praze představí svůj mix electroswingu a taneční muziky. Samotný závěr festivalu pak bude patřit hudebním nadšencům z uskupení The Tap Tap.

Festival přichází s bohatým programem právě během letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“. „Léto nahrává velkým festivalům, zejména mimo hlavní město. Ovšem mnoho lidí v Praze i přes léto tráví velkou část svého času, a proto jim chceme nabídnout zajímavý hudební program pod širým nebem. Minulý ročník ukázal, jak moc v Praze tato náplň v létě chybí. Všechny koncerty jsou navíc zcela zdarma,“ dodávají organizátoři.

Program festivalu Léto na Jungmaňáku

ČTVRTEK 10.července
19:00 ► Trio de Janeiro
20:00 ► Iva Bittová

ČTVRTEK 17.července
19:00 ► Pitch Bender ft. Jen Hovorka
20:00 ► PRAGO UNION (official) & Champion Sound

ČTVRTEK 24. července
19:00 ► Vasilův Rubáš
20:00 ► Krausberry

ČTVRTEK 31.července
19:00 ► TOP DREAM COMPANY
20:00 ► Dirty Honkers (DE)

ČTVRTEK 7.srpna
19:00 ► Chaotic
20:00 ► Mr. Cocoman and Solid Vibes

ČTVRTEK 14.srpna
19:00 ► Jakub Ondra – official
20:00 ► The Tap Tap


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru