Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kulturaVýstavy

Julien van Middendorp vystaví svá díla na Malé straně

5. 3. 2024 - 26. 3. 2024
Od 5. do 26. března máte možnost navštívit výstavu nizozemského výtvarníka Juliena van Middendorpa v galerii ART 47 na Malé straně. Na výstavě pod názvem „Reactive Mind“ malíř představí svou tvorbu věnovanou různým aspektům lidské zkušenosti, od osobního růstu a odvahy překonávat překážky po hloubku myšlení a proměnlivost života, přičemž každý z nich nabízí jedinečný pohled na svět kolem nás.

„Julien van Middendorp svým vlastním osobitým způsobem zaznamenává život člověka v jeho rutinní každodennosti. Přestože inspirací je Julienovi především městský život, jeho pohyb, přelévání a proměny, nepopiratelný vliv na jeho tvorbu mělo i studium designu v Utrechtu. Autor nedekomponuje obsah díla na jednotlivé útržky, nýbrž vzor pro své náměty hledá často v banálních věcech. Přestože nám autor předkládá abstraktní obraz, vždy se jedná o zobrazení konkrétní situace, pouliční scény či umělcovy myšlenky,“ upřesnila Barbora Bradáčová, kurátorka výstavy.

Julien van Middendorp je nizozemský malíř, který se zaměřuje na olejomalby, v nichž se živly barev propojují do vzájemných vztahů a vytvářejí myšlenky, představy a sdělení. Dílo Juliena stojí na dokonale promyšlené kompozici a užití živých barev. To znamená mimo jiné významné zapojení oka diváka, v němž se barvy zpracovávají ve výsledný vjem, emoci a snad i chování. Pokud bychom parafrázovali Shakespearova, lze říct, že „obraz malíře je v oku toho, kdo se na něj dívá“. Urbánní vesmír dodává jeho obrazům výraznou organickou dynamiku.

Prvním impulzem pro Juliana bylo zhlédnutí Hundertwasserhausu od vídeňského architekta Friedensreicha Hundertwassera. Jednotlivé mozaikové spoje mezi barevnými přechody budovy ho uchvátily natolik, že je zaznamenal ve svém díle Sailing the Saes of Cheese. Každý kousek mozaiky nabývá pod jeho rukou nového významu.

Julien žije v České republice již od roku 2014, Jeho tvorbu jste měli možnost vidět v Galerii Art Linea nebo v rámci mezinárodní ART Prague v říjnu.

Na výstavu je potřeba se registrovat
Výstavu si můžete prohlédnout v termínu od 5.-26. března vždy v úterý a čtvrtek od 18:30 hodin a během víkendu v časech od 11 hodin nebo od 16 hodin. Na výstavu je nutné se zaregistrovat prostřednictvím odkazu: https://allevents.in/org/gallery-van-middendorp/23625842Autor: Alo

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Ladislav Pazdera na Vyšehradě

Včera v 10:31

Ladislav Pazdera se zcela oddal hře na akustickou kytaru a patří ke generaci hudebníků, která vyrostla bez žánrových hranic. Na Vyšehradě zahraje 25. dubna skladby ze svého posledního alba Chiaroscuro, kde zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých a jímavých...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

20. dubna 2024 v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Další články
Nahoru