Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Julie Clark: Poslední let

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost se zdá příznivá… Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije tak, jak podle něj žít má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení.

Na letišti v New Yorku pozná Evu, jejíž život je stejně bezútěšný. Domluví se spolu, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire zamíří místo Evy do Oaklandu, Eva zase letí do Portorika jako Claire. Obě věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se ale letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství…

Ukázka z knihy:
„Lidé mizí každý den. Muž stojící ve frontě v kavárně Starbucks, jenž si kupuje svůj poslední kelímek kávy, než nasedne do auta, kterým odfrčí do nového života, a nechá za sebou rodinu, jež si bude navždy klást otázku, co se přihodilo. Anebo žena sedící na zadním sedadle dálkového autobusu Greyhound, jež vyhlíží z okna a vítr jí fouká pramínky vlasů do obličeje. Smazává svou osobní historii, kterou bylo příliš těžké unést. Můžete stát těsně vedle někoho, kdo prožívá poslední chvíle, kdy je sám sebou, a vy se to nikdy nedozvíte.
Ale jen velmi málo lidí se fakticky pozastaví nad tím, jak obtížné je doopravdy zmizet. Ta míra každičkého detailu nutná k odstranění i sebemenší stopy. Neboť vždycky se něco najde. Tenká nitka, semínko pravdy, chyba. Stačí i nepatrná podružná okolnost, aby se vše rozluštilo. Telefonní hovor ve chvíli odjezdu. Malá dopravní kolize tři bloky od nájezdu na dálnici.
Zrušený let.
Změna itineráře na poslední chvíli.
Přes velikou skleněnou výplň, zamlženou sraženou párou, vidím, jak u obrubníku zastavuje černá limuzína, a hned vím, že to je ona, dokonce ještě než se otevřou dveře a vystoupí z auta. Když tak učiní, ani se nerozloučí s tím, kdo s ní seděl na zadním sedadle. Místo toho cupitá po chodníku a prochází automatickými dveřmi tak blízko, až se její růžový kašmírový svetr otře o mou paži, jako takové jemné pozvání. Ramena má shrbená, jako by očekávala další zásah, další útok. Tohle je žena, která ví, jak snadno jí může koberec za padesát tisíc dolarů sedřít kůži na tváři. Nechám ji projít, zhluboka se nadechnu a pak ze sebe vydechnu napětí. Je tady. Můžu začít.
Přehodím si popruh tašky přes rameno a jdu za ní, proklouznu do fronty na bezpečnostní kontrolu přímo před ni, neboť vím, že lidé na útěku se dívají jen za sebe, nikdy ne dopředu. Poslouchám a čekám na svou příležitost.
Ona to ještě neví, ale brzy se stane jednou ze zmizelých. A i já se vytratím, jako proužek dýmu k nebi, a zmizím…"

Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.knizniklub.cz/knihy/456826-posledni-let.html 

posledni-let

Julie Clark se narodila a vyrůstala ve městě Santa Monica v Kalifornii, kde trávila čas čtením na pláži, zatímco všichni ostatní surfovali. Po studiu na University of the Pacific se vrátila domů a nyní v Santa Monice učí. Žije se svými dvěma malými syny a jedním goldendoodlem.Celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open proběhne ve volném termínu

8. května 2021 v 09:47

Letošní v pořadí pátý ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání. Déle než rok trvající pandemie citelně zasáhla i do oblasti základního uměleckého...

Muzeum města Prahy otvírá

6. května 2021 v 15:22

Muzeum města Prahy se v úterý 11. května znovu otevře návštěvníkům. Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce do roku 2023. Ostatní objekty budou otevřeny v aktualizovaných otevíracích dobách.

Litva, Polsko a Bělorusko a Praha 3 slaví 230. výročí přijetí Ústavy 3. května

6. května 2021 v 11:42

Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Velvyslanectví Litvy v České republice, Kancelář Svjatlany Cichanouské, zvolené lídryně Běloruska a Polský institut v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha 3 uspořádaly venkovní výstavu na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Festival BlueFest

5. května 2021 v 11:05

Ve čtvrtek 6. května se od 19 hodin uskuteční festival BlueFest Online. Organizátoři prozradili hlavní zahraniční hvězdy festivalu, kterými budou legendární americký bluesový kytarista, zpěvák a skladatel Walter Trout a skupina Larkin Poe. 

Výstava: Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19

4. května 2021 ve 14:35

V prostorách Komunitního centra a zahrady Kotlaska je od 1. května připravena pro návštěvníky expozice fotografií „Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19". 

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

4. května 2021 v 10:42

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Olympijské Tokio v Národním muzeu

4. května 2021 v 10:13

O zajímavých historických a společenských souvislostech, ale především o československých a českých sportovcích, vypráví nová výstava s názvem Olympijské Tokio, která je otevřena v Historické budově Národního muzea a bude zde až do konce srpna letošního roku.

Meda se v srpnu a září vrátí na Letní scénu Musea Kampa

3. května 2021 v 07:39

Meda, inscenace Daniely Sodomové a Adély Stodolové Laštovkové, vznikla v roce 2019 coby originální dárek ke 100. narozeninám obdivuhodné dámy – Medy Mládkové. V reakci na divácký úspěch byla hra uvedena také v následujícím roce a na jeviště Letní scény Musea Kampa se vrátí opět letos od konce...

Praha 6 má koncepci rozvoje kultury na dalších deset let

2. května 2021 ve 21:08

Zastupitelé Prahy 6 na svém dubnovém jednání schválili koncepci rozvoje kultury městské části na roky 2021 až 2030. Rok a půl připravovaná analýza má kulturní provoz v Praze 6 nasměrovat na dalších deset let. Kromě popisu současné situace i návrhu dalšího směřování také odhaluje slabiny...

Online speciální multimediální show věnovaná večerníčku Krysáci

2. května 2021 ve 14:55

Kapela Už jsme doma i divadlo Buchty a Loutky mají za sebou i v této  době, kdy se nemohou konat s živým publikem koncerty ani divadelní představení, již několik vystoupení, kterými bavili prostřednictvím přímých přenosů na internetu své fanoušky z celého světa. Nyní společně v neděli 2. května od...

Národní technické muzeum se otevírá v plném provozu

1. května 2021 v 08:53

Národní technické muzeum se od středy 5. května otevírá v plném provozu od 9 do 18 hodin. 

Další články
Nahoru