Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Julie Clark: Poslední let

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost se zdá příznivá… Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije tak, jak podle něj žít má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení.

Na letišti v New Yorku pozná Evu, jejíž život je stejně bezútěšný. Domluví se spolu, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire zamíří místo Evy do Oaklandu, Eva zase letí do Portorika jako Claire. Obě věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se ale letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství…

Ukázka z knihy:
„Lidé mizí každý den. Muž stojící ve frontě v kavárně Starbucks, jenž si kupuje svůj poslední kelímek kávy, než nasedne do auta, kterým odfrčí do nového života, a nechá za sebou rodinu, jež si bude navždy klást otázku, co se přihodilo. Anebo žena sedící na zadním sedadle dálkového autobusu Greyhound, jež vyhlíží z okna a vítr jí fouká pramínky vlasů do obličeje. Smazává svou osobní historii, kterou bylo příliš těžké unést. Můžete stát těsně vedle někoho, kdo prožívá poslední chvíle, kdy je sám sebou, a vy se to nikdy nedozvíte.
Ale jen velmi málo lidí se fakticky pozastaví nad tím, jak obtížné je doopravdy zmizet. Ta míra každičkého detailu nutná k odstranění i sebemenší stopy. Neboť vždycky se něco najde. Tenká nitka, semínko pravdy, chyba. Stačí i nepatrná podružná okolnost, aby se vše rozluštilo. Telefonní hovor ve chvíli odjezdu. Malá dopravní kolize tři bloky od nájezdu na dálnici.
Zrušený let.
Změna itineráře na poslední chvíli.
Přes velikou skleněnou výplň, zamlženou sraženou párou, vidím, jak u obrubníku zastavuje černá limuzína, a hned vím, že to je ona, dokonce ještě než se otevřou dveře a vystoupí z auta. Když tak učiní, ani se nerozloučí s tím, kdo s ní seděl na zadním sedadle. Místo toho cupitá po chodníku a prochází automatickými dveřmi tak blízko, až se její růžový kašmírový svetr otře o mou paži, jako takové jemné pozvání. Ramena má shrbená, jako by očekávala další zásah, další útok. Tohle je žena, která ví, jak snadno jí může koberec za padesát tisíc dolarů sedřít kůži na tváři. Nechám ji projít, zhluboka se nadechnu a pak ze sebe vydechnu napětí. Je tady. Můžu začít.
Přehodím si popruh tašky přes rameno a jdu za ní, proklouznu do fronty na bezpečnostní kontrolu přímo před ni, neboť vím, že lidé na útěku se dívají jen za sebe, nikdy ne dopředu. Poslouchám a čekám na svou příležitost.
Ona to ještě neví, ale brzy se stane jednou ze zmizelých. A i já se vytratím, jako proužek dýmu k nebi, a zmizím…"

Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.knizniklub.cz/knihy/456826-posledni-let.html 

posledni-let

Julie Clark se narodila a vyrůstala ve městě Santa Monica v Kalifornii, kde trávila čas čtením na pláži, zatímco všichni ostatní surfovali. Po studiu na University of the Pacific se vrátila domů a nyní v Santa Monice učí. Žije se svými dvěma malými syny a jedním goldendoodlem.Autor: TZ, red

Uhříněves: Výstava k málo známým místům operace Anthropoid

26. května 2022 ve 22:55

Jedním ze záchytných míst skupiny parašutistů, vysazených v Čechách s cílem zlikvidovat Reinharda Heydricha, byla také Uhříněves. Dlouhá desetiletí byl jejich pobyt zde neveřejný, protože pobývali v domě rodiny legionáře pplk. Václava Nováka, což se nehodilo do oficiální historiografie před rokem...

Olympijské okamžiky na korzu v Nových Butovicích

26. května 2022 ve 20:12

Dnes byla slavnostně zahájena fotografická výstava Olympijské okamžiky na korzu v Nových Butovicích. Česká tisková kancelář představila spolu s Galerií Czech Photo Centre novou venkovní fotografickou výstavu, která na 20 panelech ukazuje slavné i méně známé snímky z historie československé a české...

Prosecká zastaveníčka podruhé

26. května 2022 v 07:09

Cyklus komorních koncertů Prahy 9 v Parku Přátelství. V úterý 31. května se koná druhý z koncertů. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

V parku Zahrádky zahraje Hudba Kalich

25. května 2022 v 07:22

Vysočanská nokturna pořádá radnice Prahy 9 zdarma. Ve čtvrtek 26. května se od 18 hodin můžete zaposlouchat do hudby starých i současných mistrů ve vysočanském parku.

Místenky do Gongu na divadelní představení jsou už v prodeji

24. května 2022 ve 13:07

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 13. do 16. července, nabídne vedle zahraničních i domácích hudebních divadelní program s řadou oceněných inscenací. Kdo si nechce nechat ujít divadelní představení, koncerty nebo Meltingpot Gala v prostředí Multifunkční auly Gong...

Osmdesáté výročí heydrichiády zahájí výstava na Žižkově

24. května 2022 v 10:26

V předvečer 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha bude v parku Ohrada v Praze 3 otevřena výstava „Za národ, drahou vlast“ připomínající operaci Anthropoid a osudy členů zahraničního odboje, kteří se před svým hrdinským činem ukrývali na Žižkově.

Praha 9: Festival Folkové Podviní se po dvou letech vrací

24. května 2022 v 08:53

Koncert ve čtvrtek 9. června od 16:30 v kamenném hradišti vysočanského parku Podviní.

Výstava: 80 let Operace Anthropoid

24. května 2022 v 06:27

Panelová výstava s názvem 80 let Operace Anthropoid začne na náměstí Míru ve čtvrtek 26. května v 17 hodin a potrvá až do 18. června.

Knižní swap v Golfové ulici

23. května 2022 v 10:59

Vyměnit si své přečtené knihy za jiné můžete na venkovní terase MKP Hostivař v Golfové ulici.

V Parku Přátelství začínají Prosecká zastaveníčka

23. května 2022 v 08:39

Cyklus komorních koncertů v Praze 9 v Parku Přátelství nabízí program až do konce září. Třináctý ročník Proseckých zastaveníček se koná s podporou deváté městské části.

Kino v KC Zahrada

23. května 2022 v 07:51

V pondělí 23. května můžete od 19 hodin vidět v KC Zahrada oscarový snímek Drive my car.

420PEOPLE zvou za tajemstvím lidstva i do kabaretu

21. května 2022 v 09:56

Derniéru bude mít 14. června v pražské La Fabrice představení Panthera tanečního souboru 420PEOPLE. To se inspirovalo současným bestsellerem Sapiens, který pojednává o úchvatném i děsivém příběhu lidstva, je plné emocí, a hlavně otázek.

Další články
Nahoru