dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Jubilejní United Islands přináší řadu novinek
Hlavní scéna festivalu byla loni na Střeleckém ostrově. Letos se přemístí do Kinského zahrady. Foto: unitedislands.cz

Jubilejní United Islands přináší řadu novinek

Letos slaví největší pražský hudební open air festival United Islands České spořitelny, který se bude v Praze konat v druhé polovině června, desáté narozeniny. Pro toto výročí připravili organizátoři hned několik novinek: nový areál, nové scény a hudební program po desáté hodině večer.

Hudební program slibují pořadatelé nejsilnější za posledních několik let. Diváci se mohou těšit na objevy evropské klubové scény, dramaturgické bloky, některé z exotičtějších hudebních destinací a samozřejmě také na tradiční Klubovou noc, která festival ve čtvrtek 20. června zahájí.

Jeho open air část se bude konat v pátek a v sobotu 21. a 22. června. Největší změnou je nový areál. Za hudbou mohou návštěvníci nejen na pražské ostrovy, ale také na Petřín a do Kinského zahrady, které budou poskytovat komfortní zázemí pro rostoucí počet návštěvníků. V Kinského zahradě bude hlavní scéna celého festivalu, která pojme až deset tisíc lidí.

Loni festival navštívilo 60 000 diváků a United Islands České spořitelny se tak stal jedním z největších open air festivalů v zemi! „V letošním roce není součástí nového areálu Střelecký ostrov, protože prochází nutnou rekonstrukcí,“ uvedl producent festivalu Martin Voňka. Stejně jako v minulém roce bude festivalový areál bezbariérový.

Festivalové desatero

V programu lze najít takzvané desatero festivalu, což je deset nejoblíbenějších českých kapel očima organizátorů. Jsou to Floex, Psí Vojáci, Prago Union, Goodfellas, Sunflower Caravan, Zrní, Midi Lidi, Le Pneumatiq, Bitumen Beat, Peter Pan Complex.

„Festival se obvykle zaměřuje na objevy a letos jsme se v souvislosti s desátými narozeninami rozhodli vybrat deset českých kapel, které máme nejraději a na festivalu vystoupily v průběhu jeho desetileté historie,“ vysvětlil programový ředitel David Gaydečka.

Na to navazuje další novinka letošního ročníku a tou je program po 22. hodině v deseti vybraných pražských klubech, kde budou vystupovat domácí i zahraniční kapely a djs.

Kompletní line-up sice pořadatelé prozradí až 15. května, ale už teď prozradili několik jmen, které jsou příslibem opravdu zajímavého hudebního výběru.

Jednou z lahůdek bude určitě vystoupení novozélandské zpěvačky Princess Chelsea, nebo Dánjal z Fayerských ostrovů, kteří zaujali na loňském ročníku Colours of Ostrava.

Dramaturgické bloky

Kromě čerstvých jmen evropské a světové klubové scény si pořadatelé připravili dramaturgické bloky, které diváci znají z minulých let. Letos představí to nejzajímavější ze současné izraelské scény.

Tzv. Yellow Submarine Club Infusion budou zastupovat etnaři Jali Ensemble, v Čechách již známí Acollective, nebo elektronická formace 3421.

Dalším blokem bude oslava nedožitých 80. narozenin Olgy Havlové. Výjimečnou událostí je také Chicago Prague Blues Band, společný projekt Prahy skrze festival United Islands České spořitelny a Chicaga skrze Chicago Blues festival.

Ve společné kapele vystoupí Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý s legendou bluesové kytary Johnem Primerem. Stejně jako v minulých letech bude festival zahajovat čtvrteční Klubová noc, která se uskuteční v 10 oblíbených pražských klubech v čele s Roxy, Divadlem Archa, Rock Café, Malostranskou Besedou a dalšími.


Další články
Nahoru