Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jubilejní ročník ankety Sportovec roku Prahy 10 začíná, lidé i kluby mohou nominovat
Ilustrační foto: archiv

Jubilejní ročník ankety Sportovec roku Prahy 10 začíná, lidé i kluby mohou nominovat

Praha 10 spouští desátý ročník ankety Sportovec roku Prahy 10, která se s jedinou přestávkou zaviněnou globální pandemií vyhlašuje od roku 2013. Nominace do soutěže mohou místní občané a sportovní kluby posílat do 14. dubna. Slavnostní vyhlášení se uskuteční během června v Trmalově vile. Informoval o tom mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.

„Naše radnice je hrdým partnerem mnoha místních klubů a oddílů, jejichž sportovci a sportovkyně se pravidelně umisťují na stupních vítězů. A ty nejlepší z nejlepších již deset let oceňujeme právě prostřednictvím ankety Sportovec roku Prahy 10,“ řekl starosta Martin Valovič (ODS).

Podmínkou účasti v populární anketě je trvalé bydliště na území desáté městské části nebo registraci v některém z místních klubů. To je pravidlo, které soutěž provází od prvního ročníku.

V něm získalo ocenění třináct sportovců. Juniorskou kategorii si v roce 2013 podmanila badmintonistka Magdaléna Lajdová. Mezi amatéry i profesionály uspěli vršovičtí judisté Jaroslav Banszel a Jaromír Musil. Kategorii zdravotně znevýhodněných sportovců opanovala Jana Kosťová. Sportovní legendou Prahy 10 byl zvolen bývalý slávistický záložník Vladimír Šmicer.

Od té doby se podoba jednotlivých kategorií proměnila. V posledních letech anketa oceňuje především mladé sportovce a sportovkyně. Letos tak bylo vybráno šest sportovců a sportovkyň ze tří věkových kategorií a sice 6 až 10, 11 až 14, 15 až 21 let. Dále porota ocení jeden tým i zástupce handicapovaných atletů.

Speciální ocenění pak představuje cena za oddanost sportu. Ta bude udělena žijícímu jednotlivci, který působí nebo působil na Praze 10 a svým celoživotním přístupem ke sportu motivuje, nebo v rámci vybraného sportu podporuje osoby z vybraných skupin, zejména z řad dětí, dospívajících, seniorů, či handicapovaných.

Podávat nominace do aktuálního ročníku je možné za sportovní výkony a úspěchy dosažené v loňském roce, a to prostřednictvím webové stránky https://praha10.cz/sportovecroku, na které naleznete odkaz na anketu. Vítěze jednotlivých kategorií pak vybere porota složená ze členů Výboru pro sport a volnočasové aktivity.

„Každý rok se sejde pestrá škála nominací, která je zrcadlem místní úspěšné sportovní scény. Věřím, že i tato anketa přispívá k jejímu dalšímu růstu a podpoře sportu jako takového,“ sdělil Viktor Lojík, zastupitel a předseda Výboru pro sport a volnočasové aktivity.

Jubilejní desátý ročník ankety se navíc koná v rámci tematického roku věnovaného brankářské legendě Františku Pláničkovi. „Z této synergie se pokusíme vytěžit maximum. Naším cílem je, aby o místních sportovcích a klubech bylo letos slyšet. Vedle toho chystáme i spoustu dalších akcí v rámci tematického roku, které cílí na širokou veřejnost, protože pohyb je důležitý pro tělo i mysl v každém věku,“ sdělil závěrem místostarosta Pavel Šutka (ODS).


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru