Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Juan Mayorga přijede do Prahy, účastní se besedy
11 čer
12 čer
Setkání
Juan Mayorga

Juan Mayorga přijede do Prahy, účastní se besedy

11. 6. 2022 - 12. 6. 2022
Juan Mayorga, čerstvý držitel Ceny princezny asturské za literaturu za “výjimečnou kvalitu, kritickou hloubku a intelektuální nasazení”, se chystá v tomto týdnu navštívit Prahu.

Dramatik, filozof a matematik Juan Mayorga je jedním z nejvýznamnějších hlasů současné španělské dramatiky a myšlení, což dokazuje udělení Ceny princezny asturské za literaturu minulou středu 1. června. Mayorga, nositel Státní ceny za divadelní tvorbu, vedoucí katedry a pomagisterského programu divadelního umění na Univerzitě Karla III., člen Španělské královské jazykové akademie, Královské matematické společnosti a Vědeckého výboru španělské Národní knihovny, je také uměleckým ředitelem divadel Abadía v Madridu a Corral de Comedias v Alcalá de Henares.

V sobotu 11. června v 18:00 hodin se Juan Mayorga na veletrhu Svět knihy Praha v Autorském sále v pražských Holešovicích zúčastní besedy “Dramatici jsou participativní spisovatelé” spolu se švýcarským dramatikem Lukasem Bärfussem.

V neděli 12. června v 18:00 hodin bude přítomen při scénickém čtení v češtině své vlastní divadelní hry Golem, v kavárně Činoherního klubu. Čtení hry, kterou do češtiny přeložil Jiří Kasl, režíruje dramaturgyně Kateřina Popiolková ve spolupráci s autorem; rolí se ujmou Marta Dancingerová, Václav Šanda a Lada Jelínková. Po skončení čtení následuje beseda publika s autorem a herci.

 


Autor: Alo

Mikulášská nadílka u Kiliána

Dnes v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Dnes v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Dnes v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 18:41

Obyvatelé Prahy 14 se budou moci zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj městské části do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na takzvaných lokálních fórech. První se uskutečnilo ve středu 22. listopadu pro obyvatele Hostavic a Jahodnice, další bude následovat ve středu...

Výbor pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11 zve na 10. jednání

Včera v 18:31

Ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin proběhne již 10. jednání Výboru pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11.

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

Včera v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Setkání s občany Prahy 15 se bude věnovat chystaným dopravním stavbám

Včera v 18:11

Starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS) zve na setkání s občany, které se koná v pondělí 4. prosince od 17 hodin v kinosále OC VIVO! Hostivař, Švehlova 1391/32, Praha 15, za účasti zástupců metropole a městských části Praha – Dubeč, Praha – Dolní Měcholupy, Praha 22. Tématem bude připravovaná...

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

Včera ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

Včera ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Adventní setkání v Toulcově dvoře

Včera v 08:36

V neděli 3. prosince se v Toulcově dvoře koná první z Adventních setkání na Patnáctce.

Další články
Nahoru