Dnes Středa - jasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Juan Mayorga přijede do Prahy, účastní se besedy
11 čer
12 čer
Setkání
Juan Mayorga

Juan Mayorga přijede do Prahy, účastní se besedy

11. 6. 2022 - 12. 6. 2022
Juan Mayorga, čerstvý držitel Ceny princezny asturské za literaturu za “výjimečnou kvalitu, kritickou hloubku a intelektuální nasazení”, se chystá v tomto týdnu navštívit Prahu.

Dramatik, filozof a matematik Juan Mayorga je jedním z nejvýznamnějších hlasů současné španělské dramatiky a myšlení, což dokazuje udělení Ceny princezny asturské za literaturu minulou středu 1. června. Mayorga, nositel Státní ceny za divadelní tvorbu, vedoucí katedry a pomagisterského programu divadelního umění na Univerzitě Karla III., člen Španělské královské jazykové akademie, Královské matematické společnosti a Vědeckého výboru španělské Národní knihovny, je také uměleckým ředitelem divadel Abadía v Madridu a Corral de Comedias v Alcalá de Henares.

V sobotu 11. června v 18:00 hodin se Juan Mayorga na veletrhu Svět knihy Praha v Autorském sále v pražských Holešovicích zúčastní besedy “Dramatici jsou participativní spisovatelé” spolu se švýcarským dramatikem Lukasem Bärfussem.

V neděli 12. června v 18:00 hodin bude přítomen při scénickém čtení v češtině své vlastní divadelní hry Golem, v kavárně Činoherního klubu. Čtení hry, kterou do češtiny přeložil Jiří Kasl, režíruje dramaturgyně Kateřina Popiolková ve spolupráci s autorem; rolí se ujmou Marta Dancingerová, Václav Šanda a Lada Jelínková. Po skončení čtení následuje beseda publika s autorem a herci.

 


Autor: Alo

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Vzpomínky na Bulharsko. V H55 se bude grilovat

Včera v 07:56

O víkendu můžete v H55 zažít další tematické grilování. Těšit se můžete na chutě Bulharska.

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru