dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Dětská Praha

Jů a Hele ze Studia Kamarád zavítají do Národního muzea

Národní muzeum na sobotu 17. září přichystalo pro rodiny s dětmi další doprovodný program výstavy Retro s názvem Retroden se Studiem Kamarád. Návštěvníci se během zábavného odpoledne budou moci setkat nejenom s postavičkami známými z televizní obrazovky, ale i s jejich loutkoherci. Retroden se uskuteční od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea.

V rámci Retrodne se Studiem Kamarád nechají televizní loutkoherci návštěvníky nahlédnout za oponu černého divadla a předvedou jim, jak televizní kouzla vznikají. Ve výtvarné dílně děti načerpají inspiraci z fantaskního světa autora postaviček Jů a Hele kreslíře Stanislava Holého a vyzkouší si různé výtvarné techniky. Pro malé a velké je navíc připravený i zajímavý kvíz o ceny, v kterém otestují své znalosti nejenom 35leté historie Studia Kamarád.

Program (11.00 – 17.00 hodin):
11.00 – 17.00 hodin
Setkání s Jůheláky
Návštěvníci si budou moci prohlédnout a vyfotit se s originálními loutkami postaviček Jů a Hele ze Studia Kamarád.

Výtvarné inspirace světem Stanislava Holého
Ve výtvarné dílně si děti vyzkouší různé výtvarné techniky, pomocí kterých dokážou vytvořit barevné fantaskní obrázky, které si nezadají s tvorbou autora Jůheláků.

Televizní kvíz o ceny
Malí i velcí návštěvníci si otestují svoje znalosti z historie Studia Kamarád či další tvorby České televize. Ti, kteří zodpovědí všechny otázky správně, dostanou za odměnu dárky od partnerů výstavy Retro.

14.00 – 15.00 hodin
Setkání s tvůrci Studia Kamarád
Fanoušci pořadu Studia Kamarád nahlédnou do tajů jednoho z legendárních pořadů České televize a setkají se s Lucií Pernetovou a Radkou Stupkovou, které propůjčily hlas postavičkám Tryskomyše a Fámuly. Loutkoherci vysvětlí princip černého divadla, díky kterému postavičky na obrazovkách ožívají. Na začátky Studia Kamarád také zavzpomíná jeho dramaturg Jiří Chalupa.

Více informací najdete na www.nm.cz.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Další články
Nahoru