Dnes Pondělí - jasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
JTH Group hodlá začít za rok stavět v Bohnicích Kaufland, plán má kritiky
Ilustrační foto: Proti plotu

JTH Group hodlá začít za rok stavět v Bohnicích Kaufland, plán má kritiky

V pražských Bohnicích by mohl stát nový obchodní dům Kaufland. Objekt chce v ulici K Pazderkám postavit firma JTH Group. Obchodní dům by se v případě, že získá potřebná povolení, mohl začít stavět předběžně na začátku roku 2023 a v provozu by mohl být od prosince 2024. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila pro posouzení vlivu projektu na životní prostředí (EIA). S plánem nesouhlasí organizace Proti plotu, jejíž zástupci požadují upuštění od záměru. Ubere podle nich zeleně a zhorší dopravní situaci v lokalitě.

Ve čtyřpodlažním obchodním domě mají mít kromě Kauflandu prodejny i další menší prodejci. Pro potřeby parkování zákazníků a pracovníků obchodního domu by mělo podle plánů firmy vzniknout 232 parkovacích míst. Automobily s dodávkami zboží by měly podle návrhu jezdit na plánovaný zásobovací dvůr po nově vybudované příjezdové cestě z ulice Lodžská.

Záměr počítá i s vytvořením nového parku, který by měl sloužit zvláště občanům Bohnic, a s ozeleněním střechy obchodního domu. Zeleň by tak měla zaujímat asi 40 procent výměry řešeného území, jak je uvedeno v dokumentaci EIA.

Zahájení výstavby se pak podle dokumentu předběžně předpokládá v lednu 2023 a ukončení v prosinci 2024. Přesné termíny zahájení a dokončení stavby budou nicméně záležet na dalším postupu v projektu.

Podle kritiků stavby by výstavba obchodního domu zhoršila dopravní situaci v lokalitě a měla by negativní dopad na životní prostředí. Jak uvedli zástupci iniciativy Proti plotu, jedná se podle nich o jeden z mála ostrůvku zeleně v Bohnickém sídlišti.

„Kaufland v jakékoli verzi je pro nás v této lokalitě nepřijatelný. S jeho výstavbou by totiž zmizela velká část vzrostlé oddělovací zeleně podél ulic K Pazderkám a Lodžská," sdělil ČTK předseda iniciativy Proti plotu Petr Kalla.

Zástupci iniciativy doplnili, že jiné obchodní domy jsou od plánované novostavby v docházkové vzdálenosti a na revitalizaci čekají nyní chátrající bývalá obchodní centra Odra a Visla v severní části Bohnického sídliště.

Záměr výstavby obchodního centra představila firma JTH už v roce 2018. Tehdy se proti zástavbě pozemku v blízkosti pražské botanické zahrady vyslovilo zhruba 12 000 lidí, kteří podepsali petici.

Výstavbu obchodního domu Kaufland na sídlišti v Bohnicích odmítli i zástupci městských částí Praha 8 a Troja, a také zoologická a botanická zahrada. Zamítavé stanovisko k záměru tehdy vydal i Institut plánování a rozvoje Prahy.


Autor: ČTK

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru