Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
JTH Group hodlá začít za rok stavět v Bohnicích Kaufland, plán má kritiky
Ilustrační foto: Proti plotu

JTH Group hodlá začít za rok stavět v Bohnicích Kaufland, plán má kritiky

V pražských Bohnicích by mohl stát nový obchodní dům Kaufland. Objekt chce v ulici K Pazderkám postavit firma JTH Group. Obchodní dům by se v případě, že získá potřebná povolení, mohl začít stavět předběžně na začátku roku 2023 a v provozu by mohl být od prosince 2024. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila pro posouzení vlivu projektu na životní prostředí (EIA). S plánem nesouhlasí organizace Proti plotu, jejíž zástupci požadují upuštění od záměru. Ubere podle nich zeleně a zhorší dopravní situaci v lokalitě.

Ve čtyřpodlažním obchodním domě mají mít kromě Kauflandu prodejny i další menší prodejci. Pro potřeby parkování zákazníků a pracovníků obchodního domu by mělo podle plánů firmy vzniknout 232 parkovacích míst. Automobily s dodávkami zboží by měly podle návrhu jezdit na plánovaný zásobovací dvůr po nově vybudované příjezdové cestě z ulice Lodžská.

Záměr počítá i s vytvořením nového parku, který by měl sloužit zvláště občanům Bohnic, a s ozeleněním střechy obchodního domu. Zeleň by tak měla zaujímat asi 40 procent výměry řešeného území, jak je uvedeno v dokumentaci EIA.

Zahájení výstavby se pak podle dokumentu předběžně předpokládá v lednu 2023 a ukončení v prosinci 2024. Přesné termíny zahájení a dokončení stavby budou nicméně záležet na dalším postupu v projektu.

Podle kritiků stavby by výstavba obchodního domu zhoršila dopravní situaci v lokalitě a měla by negativní dopad na životní prostředí. Jak uvedli zástupci iniciativy Proti plotu, jedná se podle nich o jeden z mála ostrůvku zeleně v Bohnickém sídlišti.

„Kaufland v jakékoli verzi je pro nás v této lokalitě nepřijatelný. S jeho výstavbou by totiž zmizela velká část vzrostlé oddělovací zeleně podél ulic K Pazderkám a Lodžská," sdělil ČTK předseda iniciativy Proti plotu Petr Kalla.

Zástupci iniciativy doplnili, že jiné obchodní domy jsou od plánované novostavby v docházkové vzdálenosti a na revitalizaci čekají nyní chátrající bývalá obchodní centra Odra a Visla v severní části Bohnického sídliště.

Záměr výstavby obchodního centra představila firma JTH už v roce 2018. Tehdy se proti zástavbě pozemku v blízkosti pražské botanické zahrady vyslovilo zhruba 12 000 lidí, kteří podepsali petici.

Výstavbu obchodního domu Kaufland na sídlišti v Bohnicích odmítli i zástupci městských částí Praha 8 a Troja, a také zoologická a botanická zahrada. Zamítavé stanovisko k záměru tehdy vydal i Institut plánování a rozvoje Prahy.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru