dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Jste zváni: Zmodernizovaná kačena se promění ve „vlakotramvaj“ a vyrazí na železniční kolej
Tramvaj KT8D5N. Foto: archiv

Jste zváni: Zmodernizovaná kačena se promění ve „vlakotramvaj“ a vyrazí na železniční kolej

V rámci Evropského týdne mobility se v Praze během zítřka uskuteční zajímavý experiment nazvaný Vlakotramvaje z Prahy do regionu. Z obratiště  konečné zastávky na sídlišti Řepy zkusí obousměrná tramvaj KT8D5N najet na železniční kolej.

Vlakotramvaj

Dopravní systém a vozidla umožňující přejíždění z železniční tratě na tramvajovou trať. Synonyma jsou tramvlak, vlakotramvaj, dvousystémová tramvaj, tram-train, TramTrain, bimodální tramvaj, hybridní tramvaj, propojovací tramvaj, karlsruheský model nebo Model Karlsruhe.

Z obratiště Sídliště Řepy, kde „odpočívají“ před další jízdou tramvaje číslo 9 a 10, vede kolejová propojka směrem k železničním kolejím. Jde o zhruba dvě stě metrů dlouhou kolej.

„Přijďte se svézt zvláštní tramvají na téma vlakotramvaje v Praze a okolí. Přijďte diskutovat s odborníky o připravovaných trasách a o zkušenostech ze zahraničí. Podaří se tramvaji s cestujícími vyrazit na železniční koleje? Tramvaj to rozhodně zkusí, buďte u toho,“ zvou na „pokus“ organizátoři akce.

Obousměrná tramvaj, která se zítra experimentu účastní, vznikla modernizací původního typu KT8D5. Ten vozil pražské cestující v letech 1986 až 2013. Tramvaj měla lidové přezdívky kátéčko, kachna či kačena.

Kdy se můžete v úterý 16. září svézt v Praze „vlakotramvají“? Odjezdy z Václavského náměstí budou ve 13, 15 a 17 hodin. Tramvaj pojede po trase Václavské náměstí – Myslíkova – Anděl – Sídliště Řepy. Příjezdy do Sídliště Řepy budou ve 13:30, 15:30 a 17:30 hodin, kde následně bude následovat odjezd  na železniční kolej.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru