dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Jste singl? Seznamte se v divadle
V hlavních rolí ve hře Shapira vidí diváci Elišku Balzerovou a Ondřeje Brouska. Foto: archiv

Jste singl? Seznamte se v divadle

I když se do divadla chodí většinou ve dvou, i tak se lze na představení seznámit. Nuselské Divadlo Na Fidlovačce totiž přišlo s konceptem takzvané „singl řady“. Vstupenky v ní nemají vyznačené sedadlo a je tak na každém, vedle koho se posadí.

„Třeba zrovna vedle někoho, kdo vás zaujal a s kým si budete chtít povídat a sdílet společný zážitek,“ říká tvůrkyně nápadu, herečka Eliška Balzerová. Pro diváky v této řadě je o přestávce připraveno další překvapení.

Lístky pro nezadané lze zakoupit na kterékoli představení. Například na Shapiru, hru dramatika Karola Sidona. Ačkoli se tato inscenace trochu vymyká ze zábavného a komediálního repertoáru Divadla Na Fidlovačce, slaví úspěch. 

Ve středu 13. března totiž oslaví představením od 19:30 dva roky od premiéry.

Před tím je možné hru shlédnou ve stejný čas už v pátek 8. února. V hlavních rolích uvidí diváci vedle Elišky Balzerové též Otakara Brouska ml. a jeho syna Ondřeje Brouska.

Hru o antikváři Shapirovi, který objeví starověké svitky u Mrtvého moře, a o jeho dceři Myriam Harryové, spisovatelce, která odkrývá stará tajemství, vznikla na základě skutečné historické události, jež se odehrála na konci 19. století.

Další hrou, která letos, i když až na podzim, oslaví dva roky od premiéry, je představení s názvem Proutník pod pantoflem. Bláznivá komedie pojednává o tom, co všechno se může stát, když se notorický záletník rozhodne oženit, ale přitom nemá odvahu to říct své milence.

V režii Tomáše Töpfera a na scéně Jana Duška hrají například Milan Kačmarčík, Daniel Rous, David Hák, Ondřej Malý, Matěj Kužel, Martina Randová a Lilian Malkina.

Nejbližší představení na francouzskou komediální klasiku se konají v sobotu 23. února v 15 a 19:30 hodin. Dále pak v pátek 8. a úterý 19. března, vždy od 19:30 hodin.

Chcete vyhrát lístky na libovolné představení Divadla na Fidlovačce? Pošlete do neděle 10. 2. na email redakce@prazskypatriot.cz (s kontaktem na vás) odpověď na otázku: KDO NAPSAL HRU SHAPIRA? Autor, na jehož jméno se ptáme, je dramatik, spisovatel, bývalý chartista a disident, a také vrchní zemský a pražský rabín. Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří obdrží vždy po dvou lístcích.


Další články
Nahoru