dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Jste otrlý divák? Vyrazte na Žižkov, pojídáním psích hovínek tam vyvrcholí přehlídka bizarností
Hlavní postava filmu Růžoví plameňáci předvádí na plátně samé nechutnosti. Foto: archiv F.O.D.

Jste otrlý divák? Vyrazte na Žižkov, pojídáním psích hovínek tam vyvrcholí přehlídka bizarností

Desátý ročník přehlídky filmové (ne)estetiky vrcholí v žižkovském kině Aero tento víkend. Probíhající Festival otrlého diváka nabídnul již řadu lahůdek pro filmové fajnšmekry, dnešek i oba víkendové dny nebudou jiné. Na co se můžete těšit?

Dnešní program začne v 18 hodin americkým filmem z roku 1981 Zlořečení. Pokud by snad ještě někdo byl na pochybách, zda je počítač opravdu nástrojem Satana, pak ho film Zlořečení musí definitivně přesvědčit. Zvlášť když se jedná o stařičký computer Apple II ze sedmdesátých let.

Na dvacátou hodinu je připravena projekce filmu Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru. Americký snímek  z roku 1988, který je bizarním autorským projektem bratří Chiodoových, bude simultánně a zároveň genderově vyváženě tlumočen Samanthou Bifidus. Při sledování filmu budou diváci  imunizováni před vesmírnými kalcinátorovými paprsky smrti.

Na dvaadvacátou hodinu je připravena béčková klasika. V postapokalyptickém filmu Cyborg předvedl  Jean-Claude Van Damme jednu ze svých nejimpozantnějších roznožek. Půjde o první uvedení tohoto filmu v Česku  v režisérském sestřihu.

V sobotu uvidí diváci v 16 hodin překvapení. Název filmu, který jim vyberou organizátoři festivalu, se dozví až v kinosále. O dvě hodiny později začne opět simultánně tlumočený film Robot – monstrum a v půl osmé projekce koprodukčního filmu Podivná barva slz tvého těla, který je poctou giallo filmům.

Diváci by si neměli nechat ujít ani vrchol linie okultních hororů společnosti Shaw Brothers z osmdesátých let nazvaný Černá magie: Boxerovo znamení, pojednávající o bývalém thaiboxerovi, který se stane mnichem, aby mohl porazit zlého čaroděje.

boxer-s-omen-1983-01-g-nahled

Černá magie: Boxerovo znamení

„Thajská černá magie je rozhodně otrlejší disciplína než její západní blíženkyně. Žádné dovádění při měsíčku s kozlem či sbírání bylin, ale spíš šéfování neposlušné bandě oživlých krokodýlích lebek nebo rituální pojídání cizích zvratků,“ uvedl jeden z dramaturgů festivalu Antonín Tesař. Patnáct minut před půlnocí začne film Mé noci s Alicí, Penelopou, Arnoldem, Maude a Richardem.

Na neděli jsou pro otrlé diváky připraveny tři filmy. V 16 hodin začíná projekce filmu El Santo a Blue Demon ve světě mrtvých, v 18 hodin snímek Kladivem sem, kladivem tam. Oslava desátých narozenin festivalu vyvrcholí závěrečným filmem Růžoví plameňáci a Hnědým (s)rautem. Babs, hlavní postava filmu, se nechá přezdívat Divine a největší chloubou pro ni je být považována za nejodpudivější stvoření na světě. Toto prvenství jí chce uzmout úchylný pár Connie a Raymond Marblovi.

Babs je připravena podniknout možné i nemožné, aby si své prvenství udržela. Divák je svědkem sledu scén, které na sebe navazují opravdu jen volně a v nichž pozorujeme Divine, jak požívá psí hovínka (slavná scéna natáčená bez použití triků), nosí maso na večeři mezi nohama a provádí řadu dalších nechutností.

Do předsálí Aera připravili organizátoři přehlídky výstavu českých VHS obalů a ve spolupráci s filmovou galanterií Terryho ponožky také přehlídku plakátů starších ročníků Otrlce.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru