dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Jsou závadné, nebereme. Praha odmítla převzat další plzeňské tramvaje
Tramvaj 15T ForCity. Foto: archiv

Jsou závadné, nebereme. Praha odmítla převzat další plzeňské tramvaje

Přestože pražskému dopravnímu podniku avizovala plzeňská Škoda Transportation na včerejšek přebírku tří tramvají typu 15T ForCity, k předání byla připravena pouze jedna tramvaj. U dalších dvou souprav technici zjistili, že vykazují opětovně vady.

„Dopravní podnik bude přebírat pouze tramvaje bez jakýchkoli vad, které jsou plně připraveny pro provoz. Na tomto postoji nehodláme nic měnit a stanovisko opakujeme také našim partnerům ze Škody Transportation,“ řekl Milan Křístek, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Zmiňované dvě tramvaje budou převzaty, až výrobce odstraní vady. S jednou z odmítnutých souprav je problém již opakovaně, na druhé byly včera objeveny dokonce čtyři vady.

travmaje-prejimka-nahled


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru