dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Jsou v průšvihu: Muže prozradily skleněnky, ženu napodobování Žofré de Pejraka

Muži a ženy vs. alkohol za volantem, nemají si co vyčítat! Tak nějak by se daly shrnout případy nezodpovědných řidičů z posledních desítek hodin.

V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 14 kontrolní činnost v ulici 9. května, kde si všimli muže, který vyšel z restaurace, nastoupil do jednoho z aut a vyjel do ulice Manželů Dostálových.

Protože jel agresivně, hlídka se rozhodla auto zastavit. Řidič zaparkoval do řady osobních auta a dělal, že strážníky nevidí. Kontrole se ani tak nevyhnul. „Doklady nemám,“ řekl. Byl z něj silně cítit alkohol a měl lesklé oči, jak skleněné kuličky.

Dokonce se přiznal, že vypil „jedno“ pivo. Provedení orientační dechové zkoušky však striktně odmítl. Strážníky se dokonce pokusil zmást, když ústně nadiktoval osobní údaje sice existující, avšak úplně cizí osoby.

Občanský průkaz předložil až poté, co ho hlídka chtěla předvést ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Protože muž byl podezřelý z požití alkoholu, hlídka muže přece jen předala Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření. Od obsluhy baru, kde muž seděl, se podařilo zjistit, že vypil nejméně 5 velkých piv.

Další obdobný případ zaznamenali strážníci z Prahy 1 v pondělí okolo půl jedenácté večer.
V ulici Politických vězňů si hlídka městské policie všimla ženy, která kulhala a šla vrávoravou chůzí. Jako b, samozřejmě při pohledu z dálky, Žofré de Pejrakovi vypadla z očí.

Poté nasedla do nedaleko zaparkovaného auta a rozjela se směrem k hlídce strážníků. Po kontrole totožnosti strážníci ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Vzhledem k tomu, že toto jednačtyřicetiletá žena odmítla, strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR, kteří si celou událost převzali k dalšímu šetření.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru