dnes
Pátek - prehanky-dest
27°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - zatazeno
15°C
Jsou spolehlivé, chválí vedení Prahy sovětské eskalátory v metru. I proto se odkládá výměna na Andělu
U vstupu do stanice Anděl z jižního vestibulu je reliéf, který se váže k původnímu názvu stanice. Od svého otevření v roce 1985 až do přejmenování v roce 1990 se jmenovala stanice na lince B Moskevská. Foto: Jan Puci

Jsou spolehlivé, chválí vedení Prahy sovětské eskalátory v metru. I proto se odkládá výměna na Andělu

Když se loni v červnu otevřel po mnohaměsíční opravě eskalátorů severní vstup do stanice metra Anděl na lince B, bylo oznámeno, že se stejným omezením budou muset v roce 2019 počítat cestující také u jižního vstupu z autobusového nádraží Na Knížecí. Nová pražská koalice však tento záměr dopravního podniku nyní stopla a odložila projekt na neurčito. Podle Adama Scheinherra (Praha Sobě), náměstka primátora odpovědného za dopravu, totiž není potřeba tolik spěchat s výměnou starých sovětských eskalátorů, které jsou podle něj spolehlivější než jejich nástupci.

V letošním roce plánoval pražský dopravní podnik rekonstrukci trojice pohyblivých schodů u jižního vstupu Na Knížecí do stanice Anděl. Podmínkou zahájení oprav a oznámení termínu dlouhodobé uzavírky vstupu do stanice měl být bezproblémový tendr na dodavatele. Podle původních plánů měl jižní vstup do stanice uzavřen v prvním pololetí letošního roku a práce měly stát dopravní podnik kolem 227 milionů korun.

eskalatory-andel Na dnešním setkání s novináři náměstek primátora Adam Scheinherr oznámil, že k výměně eskalátorů a tím i zhruba desetiměsíčnímu uzavření vstupu do stanice z jihu prozatím nedojde. „Byl jsem překvapen, že dopravní podnik nemá podrobné analýzy, proč eskalátory vyměňovat. Necháme si prověřit, zda je výměna vůbec nutná. Ty původní sovětské eskalátory jsou rychlé, výkonné a velice kvalitní. Naopak například ty z 90. let vyrobené v Česku jsou poruchové,“ řekl náměstek.

Do severního vestibulu stanice trvá z nástupiště cesta po loni vyměněných eskalátorech minutu a 37 sekund. Do jižního vestibulu, kam vedou stále sovětské eskalátory, trvá cesta o půl minutu kratší dobu. Délka je přitom prakticky identická, jižní rameno je dokonce o dva metr delší.

Problémy jsou podle Scheinherra s novodobějšími eskalátory různých značek, které jsou v metru. V pražské podzemce je celkem v provozu přes 260 pohyblivých schodů od šesti výrobců. „Zaměřím se na to i v jiných stanicích, kde je v plánu výměna. Možná to v některých případech nakonec nebude nutné,“ pokračoval. V rámci výměny schodů mělo na Andělu dojít i k úpravám ve vestibulu Na Knížecí. „Ten není příliš důstojný, úpravy si zaslouží,“ řekl loni tehdejší starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

Od loňského října je kvůli výměně eskalátorů uzavřen jeden ze vstup do stanice Karlovo náměstí. Cestující se do a ze stanice dostanou jen z Palackého náměstí. V plánu jsou rekonstrukce ve stanicích Flora, Jiřího z Poděbrad a Želivského na lince A, ve stanicích Českomoravská a Invalidovna na lince B a ve stanici Budějovická na lince C.


Praha 6: Uzavření křižovatek v Sestupné ulici

Včera v 07:15

Na základě iniciativy Prahy 6 bude v rámci programu BESIP provedena stavební úprava křižovatek V Domcích x Sestupná a Sestupná x U Hvězdy.

Úplné noční uzavření Letenského tunelu

23. dubna 2019 ve 13:37

Od dnešního dne do 27. dubna bude vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin Letenský tunel z důvodu údržby technologie a mytí tunelu uzavřen.

V Chodovské ulici je omezena doprava

23. dubna 2019 ve 12:20

Od dnešního dne do 14. června bude plynárenská společnost provádět stavební úpravy páteřního plynovodu v Chodovské ulici.

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru