dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Jsme všichni Homo Gastronomicus? Fraška Kitchen drama si bude utahovat z módy vaření
Premiéra Kitchen drama bude pět dní před Štědrým dnem.

Jsme všichni Homo Gastronomicus? Fraška Kitchen drama si bude utahovat z módy vaření

Ne náhodou se v posledním adventním týdnu rozhodl tým soustředěný kolem režiséra a scénáristy Ondřeje Davida uvést v divadle Alfred ve dvoře premiéru jeho autorského projektu Kitchen drama. Pro dost lidí jsou totiž podle něj Vánoce v současnosti ústředními svátky konzumu.

„Chuť scénicky zpracovat konzumaci a prezentaci jídla jsem v hlavě nosil několik let. Netušil jsem, jak monstrózních rozměrů mezitím tematika gastronomie nabude jak v elektronických, tak tištěných médiích. Současný obyvatel České republiky může být charakterizován jako Homo Gastronomicus. A to mi přijde nebezpečné, a tudíž hodné frašky,“ říká autor projektu Ondřej David.

Masožravec, Nenasytná žena, Jemný muž a Anorektička. Čtyři postavy v kuchyni pod vedením kuchaře, který se náhle stal hvězdou. Co je tam dostalo? Proč se chtějí naučit vařit – znovu a jinak ? Myslí si, že poznají sebe sama? A podaří se jim to?

„Během zkoušení jsem se poprvé setkal s původní metodou autora, takzvanou akční lyrikou. Podstatným způsobem se liší od standardního ztvárnění postavy v činoherní inscenaci. Pocítil jsem na sobě, že slovo skutečně bydlí v těle a bylo mi potěšením dostat ho ven na scénu. Jako herec v sobě tak potlačuji ego a jsem nástrojem slova,“ říká představitel Jemného Muže Michal Kern.

„S něčím takovým jako Kitchen Drama jsem se ještě nesetkala. Pro herce je to pozoruhodně stylizovaný, ale náročný útvar. Postava Nenasytné ženy je mi v lecčems blízká. Mé tělo říká ano," říká herečka Irena Kristeková.

KITCHEN DRAMA
apokalypsa v kuchyni

Anorektička – Ivana Uhlířová
Nenasytná žena – Irena Kristeková
Masožravec – Petr Vančura
Jemný muž – Michal Kern
Kuchař – Dan Dittrich

scénář, režie: Ondřej David
scéna: Jan Štěpánek
kostýmy: Zuzana Krejzková
hudba: Vack da Hawk & Amak Golden
zpěvy: Jakub Kudláč
práce s nožem: Ondřej Anděra
produkce: Magdaléna Zelenková

PREMIÉRA: ALFRED VE DVOŘE 19. 12. 2013 od 20.00


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru