dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Jsi ošklivá, pokousám tě a pak zlikviduju! Dcerám a manželce udělal ze života peklo
Při kontaktu se svou ženou a dcerami bohužel nešel muž pro ránu daleko. Ilustrační foto: freeimages

Jsi ošklivá, pokousám tě a pak zlikviduju! Dcerám a manželce udělal ze života peklo

Paní K. se provdala jako dvacetiletá dívka. Brzy po svatbě se jí narodila první, o pár let později druhá dcera. Žena se věnovala péči o děti a manžel chodil do práce. Postupně se začaly objevovat problémy v jejich vzájemném vztahu.

Nejprve se jednalo o různé vulgarity a ponižování, které manžel vůči paní K. směřoval. Takto se choval ve chvílích, kdy byl pod vlivem alkoholu. Když dcery povyrostly, začal manžel pít čím dál tím častěji, opilý už byl téměř denně.

„Manželovy útoky začaly být směřovány vůči dcerám. Dcery urážel a ponižoval, kritizoval jejich vzhled, používal velmi vulgární výrazy. Postupem času se situace začala zhoršovat, manžel začal vůči dcerám útočit i fyzicky,“ uvedla vedoucí pražského Intervenčního centra Barbora Holušová.

Nejprve to bylo občasné popostrčení, náznak úderu pěstí, poté to začaly být i facky a kousání. Poslední čtyři roky celé rodině vyhrožuje fyzickou likvidací v případě, že se manželka nebo dcery obrátí na policii. Jak manželka, tak i obě dcery jsou ve velmi špatném psychickém stavu.

Násilník byl vykázán z bytu

Špatného stavu dcer si povšimli i pedagogičtí pracovníci ve škole a nabídli pomoc. Paní K. se po rozhovoru s učitelkou svojí dcery rozhodla věc ohlásit na policii. Ta přistoupila k vykázání násilníka ze společného obydlí na dobu 10 dní.

„Vzhledem k tomu, že celá věc byla kvalifikována jako trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí a týrání svěřené osoby, případ převzala kriminální policie,“ vysvětlila Holušová.

Paní K. i dcery měly velký strach z návratu manžela domů. Proto byl podán návrh k soudu na vydání předběžného opatření, které by manželův zákaz vstupu do obydlí a kontaktování jí a dcer prodloužil.

Jelikož je muž obviněn z trestného činu, opatření bude platné až do doby vynesení rozsudku. Intervenční centrum nyní paní K. pomáhá vypracovat žalobu na rozvod manželství.

Čtěte také: V říjnu se musel z pražských domácnosti pakovat nejvyšší počet násilníků


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru