dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Jsem Žid a degustátor rumových pralinek, tvrdil policistům řidič a chtěl od nich dostat nařezáno
Policisté vytahují řidiče z auta. Foto: Policie ČR

Jsem Žid a degustátor rumových pralinek, tvrdil policistům řidič a chtěl od nich dostat nařezáno

V pondělí kolem půl deváté večer jel řidič Škody Octavie po ulici Křižovnická ve směru ke Smetanovu nábřeží a narazil do zaparkovaného Renaultu Mégane. Toto auto se ovšem odrazilo do Opelu Astra, a to následně do Daewoo Nexia. Nicméně jednatřicetiletý řidič nezastavil a začal od nehody ujíždět.

Toho si ale všimnul taxikář, začal řidiče pronásledovat a volal na tísňovou linku 158. Operátorům přesně popisoval ulice, kterými projíždí a policistům z hlídkové služby druhého policejního obvodu se pak podařilo v ulici Pod Karlovem zatarasit podezřelému řidiči cestu. Společně pak s kolegy z pohotovostní motorizované jednotky podezřelého řidiče zajistili.

Vzhledem k tomu, že hlídky z řidiče cítily alkohol, vyzvaly ho k podrobení se orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu. Na to mladý muž reagoval slovy: „Jsem degustátor rumových pralinek a pod vlivem alkoholu nejsem. Navíc jsem Žid a moje víra mi toto neumožňuje.“ Po policistech dokonce pořvával a dožadoval se u nich fyzického násilí, hlídka mu však na to reagovala s tím, že: „Takové služby Policie České republiky neposkytuje.“

„Případ si na místě převzali policisté z dopravních nehod, kteří řidiči zadrželi řidičský průkaz a následně ho převezli do nemocnice. Tam se ovšem odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Dopravní policisté podezřívají muže ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy a jeho počínání pak bude řešit místně příslušný správní orgán. Škoda na poškozených zaparkovaných vozidlech je prozatím vyčíslena na 150 tisíc korun.

Protože ale řidič škodovky nepředložil hlídce zelenou kartu prokazující pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem jeho vozidla, policisté musí nejprve zjistit, zda má vozidlo řádně pojištěno, a pokud by tomu tak nebylo, škodu pak bude muset uhradit z vlastních financí.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru