Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo
Jonáš Čumrik ped sdílenými elektromobily. Foto: GreenGo Praha

Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo

Rapper, influencer a mediální konzultant Jonáš Čumrik známý jako Johny Machette se stal ambasadorem sdílených elektromobilů GreenGo. Cílem partnerství je šíření myšlenky ekologické elektromobility v Praze. Vozy GreenGo jsou sdílené, 100% elektrické, tiché a eco-friendly, což jsou hodnoty blízké především mladším generacím.

„Sdílené elektromobily jsou mi blízké, protože jsou šetrné k našemu životnímu prostředí,” říká osmadvacetiletý Jonáš Čumrik. „Nevypouštějí žádné zplodiny a jsou mnohem víc v pohybu, než soukromá auta, která jsou podle různých studií využívány pouze kolem pěti procent času. Znamená to, že většina aut devadesát pět procent svého života někde stojí a překáží. Jde o neudržitelné plýtvání s veřejným prostorem, který se dá využít lépe,” domnívá se český influencer.

Jonáš Čumrik se prosadil hudební tvorbou a během několika let vyrostl ve vyhledávaného experta na sociální sítě. Jeho služby konzultanta využívají velké mezinárodní korporace i malé nezávislé značky. Jen na Instagramu ho sleduje víc jak 186 tisíc fanoušků.

„Jonáš je pro nás ten pravý člověk, protože je akční, žije za tři, sdílenými elektromobily jezdí každý den a je přirozeným šiřitelem jejich předností,” říká Šimon Čapek z GreenGo. Jonáš si ke GreenGo našel cestu sám poté, co zjistil, že za taxi na schůzky nebo za sportem zaplatí i několik tisíc korun denně.

„Tak dlouho jsem přemýšlel, jak to vyřešit, až jsem přešel na sdílená auta,” říká Jonáš, který kromě ekologie vnímá i další výhody sdílené ekonomiky. „Uživatelé GreenGo hodně ušetří tím, že si nemusí kupovat vlastní vůz, neplatí pojištění, servis, přezouvání pneumatik ani parkovací poplatky. O nic se nestarají a auto máme k dispozici vždy, kdy ho zrovna potřebuji,” říká.

Všechny vozy VW Up! z neustále rostoucí flotily GreenGo jsou elektromobily, a proto parkují v celé Praze zdarma s tím, že mohou libovolně zastavit na všech modrých i fialových zónách. Zájemce o jejich užívání se přihlásí do mobilní aplikace, v ní nalezne nejbližší vůz a ten si odemkne prostřednictvím unikátního kódu ve svém telefonu.

Podle vlastního uvážení hradí za ujeté minuty nebo si auto pronajme na 24 hodin. Vzhledem k tomu, že platí jen auto, a ne řidiče, jízda ho vyjde asi o 40 % levněji než v běžném taxi. Všechny vozy jsou pravidelně dobíjeny a dezinfikovány. V současnosti jich je v Praze téměř 200.

„Vnímám, že celá sdílená ekonomika je na vzestupu, a to mi dělá radost. Kromě toho mám docela problém s podélným parkování, a s těmito miniauty jsem to zatím vždycky zvládl úplně v pohodě,” směje se Jonáš.

Více o sdílených elektromobilech GreenGo na www.greengo.com


innogy a Hello bank! společně pro udržitelné bydlení

22. července 2021 ve 12:31

Rostoucímu zájmu českých domácností o udržitelné bydlení a o vyšší míru soběstačnosti v oblasti dodávek energií půjde naproti energetická skupina innogy ve spolupráci s Hello bank! z finanční skupiny BNP Paribas. Díky partnerství obou společností se zákazníkům innogy otevírá jednodušší cesta...

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

Počet nových firem v pohostinství se v prvním pololetí snížil o pětinu

16. července 2021 v 08:30

V prvním pololetí letošního roku vzniklo v České republice 15 924 obchodních společností, což je o 17 % více než loni ve stejném období. Zároveň zaniklo 7 338 společností, o desetinu méně než v prvním pololetí roku 2020. Ne všechna odvětví na tom jsou ale lépe než v začátcích pandemie. Například...

Dobrovolníci PVK získali v rámci projektu MiNiGRANTY přes osm set tisíc korun

16. července 2021 v 07:40

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia i letos rozdělovaly finanční prostředky v rámci 14. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo 29 zaměstnanců PVK na své projekty částku 828 800 korun.

Praha 4 chystá pro podnikatele ještě jednu vlnu slev z nájmů

27. června 2021 ve 22:49

Od začátku covidové pandemie Praha 4 realizovala již čtyři vlny odpouštění nájmů nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části. Nyní chystá ještě pátou vlnu.

Pomoc od innogy zákazníkům na jižní Moravě: nižší platby za elektřinu i plyn až do konce roku

26. června 2021 v 09:18

Energetická skupina innogy v rámci pomoci lidem zasaženým ničivým tornádem na jižní Moravě odpustí svým zákazníkům v postižených obcích polovinu ze všech plateb obchodníkovi innogy Energie za elektřinu a zemní plyn do konce tohoto roku. Přímou finanční pomoc innogy pošle také na obnovu poničeného...

innogy postaví 112 nabíječek pro elektromobily

24. června 2021 v 15:12

Celkem 112 nabíječek pro elektromobily postaví v ČR do konce roku 2022 energetická skupina innogy. Stanice vyrostou v sedmnácti lokalitách po celém Česku. Nová síť nabíječek od innogy se bude jmenovat Park & Charge Net. První nabíjecí místa plánuje innogy otevřít motoristům už letos na podzim....

EY slaví 30. výročí v Česku a vsadilo na udržitelnost

17. června 2021 ve 12:53

Společnost EY si 12. června připomněla 30 let, kdy začala působit na českém trhu a z bezprostřední blízkosti byla a dodnes je svědkem a účastníkem toho, jak se tuzemská podnikatelská sféra proměňuje a jaké trendy ji ovlivňují. Stejně jako dnes již řada firem, i samotná EY a díky ní i její klienti...

Přepis energií lze udělat online

16. června 2021 ve 13:09

Přepis energií je třeba provést v okamžiku, kdy se v jednom bytě či domě střídají dva různí zákazníci. Například při stěhování nebo úmrtí.

Další články
Nahoru