Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo
Jonáš Čumrik ped sdílenými elektromobily. Foto: GreenGo Praha

Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo

Rapper, influencer a mediální konzultant Jonáš Čumrik známý jako Johny Machette se stal ambasadorem sdílených elektromobilů GreenGo. Cílem partnerství je šíření myšlenky ekologické elektromobility v Praze. Vozy GreenGo jsou sdílené, 100% elektrické, tiché a eco-friendly, což jsou hodnoty blízké především mladším generacím.

„Sdílené elektromobily jsou mi blízké, protože jsou šetrné k našemu životnímu prostředí,” říká osmadvacetiletý Jonáš Čumrik. „Nevypouštějí žádné zplodiny a jsou mnohem víc v pohybu, než soukromá auta, která jsou podle různých studií využívány pouze kolem pěti procent času. Znamená to, že většina aut devadesát pět procent svého života někde stojí a překáží. Jde o neudržitelné plýtvání s veřejným prostorem, který se dá využít lépe,” domnívá se český influencer.

Jonáš Čumrik se prosadil hudební tvorbou a během několika let vyrostl ve vyhledávaného experta na sociální sítě. Jeho služby konzultanta využívají velké mezinárodní korporace i malé nezávislé značky. Jen na Instagramu ho sleduje víc jak 186 tisíc fanoušků.

„Jonáš je pro nás ten pravý člověk, protože je akční, žije za tři, sdílenými elektromobily jezdí každý den a je přirozeným šiřitelem jejich předností,” říká Šimon Čapek z GreenGo. Jonáš si ke GreenGo našel cestu sám poté, co zjistil, že za taxi na schůzky nebo za sportem zaplatí i několik tisíc korun denně.

„Tak dlouho jsem přemýšlel, jak to vyřešit, až jsem přešel na sdílená auta,” říká Jonáš, který kromě ekologie vnímá i další výhody sdílené ekonomiky. „Uživatelé GreenGo hodně ušetří tím, že si nemusí kupovat vlastní vůz, neplatí pojištění, servis, přezouvání pneumatik ani parkovací poplatky. O nic se nestarají a auto máme k dispozici vždy, kdy ho zrovna potřebuji,” říká.

Všechny vozy VW Up! z neustále rostoucí flotily GreenGo jsou elektromobily, a proto parkují v celé Praze zdarma s tím, že mohou libovolně zastavit na všech modrých i fialových zónách. Zájemce o jejich užívání se přihlásí do mobilní aplikace, v ní nalezne nejbližší vůz a ten si odemkne prostřednictvím unikátního kódu ve svém telefonu.

Podle vlastního uvážení hradí za ujeté minuty nebo si auto pronajme na 24 hodin. Vzhledem k tomu, že platí jen auto, a ne řidiče, jízda ho vyjde asi o 40 % levněji než v běžném taxi. Všechny vozy jsou pravidelně dobíjeny a dezinfikovány. V současnosti jich je v Praze téměř 200.

„Vnímám, že celá sdílená ekonomika je na vzestupu, a to mi dělá radost. Kromě toho mám docela problém s podélným parkování, a s těmito miniauty jsem to zatím vždycky zvládl úplně v pohodě,” směje se Jonáš.

Více o sdílených elektromobilech GreenGo na www.greengo.com


Autor: TZ, red

Řetězec BILLA otevřel novou prodejnu v Kunraticích

7. srpna 2022 v 07:21

Expanze obchodního řetězce BILLA pokračuje. 4. srpna se otevřela nová prodejna v Kunraticích v Ekonomické ulici. Otevření 49. prodejny v Praze patří do letošního plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA, na který společnost vynakládá investici ve výši až 1,32 miliard korun. V letošním roce je...

innogy kupuje slovenského výrobce kogenerací TTS Martin

28. července 2022 v 07:38

Energetická skupina innogy dokončila akvizici slovenského výrobce kogeneračních jednotek a záložních zdrojů elektřiny TTS Martin. Firmu ovládá prostřednictvím společnosti Energo TTS, ve které má 80% podíl. Zbylých 20 % drží syn původního vlastníka Ondrej Korec prostřednictvím své firmy. Transakci,...

Tesco slaví 5 let úspěšného úsilí v oblasti snižování potravinového odpadu

21. července 2022 v 10:18

Odhaduje se, že na celém světě se ročně vyhodí 2,5 miliardy tun potravin. Až 40 procent vypěstovaných potravin končí jako odpad – v zemědělství, potravinářském průmyslu, maloobchodě i domácnostech. Společnost Tesco se zavázala k řešení problému v rámci svých provozoven i celého dodavatelského...

Za pololetí přibylo 474 nespolehlivých plátců DPH

20. července 2022 ve 22:48

V prvním pololetí v ČR přibylo 474 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH nebo závažným způsobem porušují povinnosti vztahující se ke správě daně. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ale nespolehlivých firmem přibylo téměř o čtvrtinu méně. Aktuálně Dun & Bradstreet na černé listině...

Nezveřejňování finančních výkazů ve sbírce listin může mít pro firmy fatální následky

29. června 2022 ve 14:57

Daňové přiznání za rok 2021 bylo letos možné podávat do konce března v papírové formě, elektronicky do konce dubna a do konce června, pokud společnost využije služeb daňového poradce. Přesto, že se nejzazší termín pro zveřejnění výsledků hospodaření se blíží, finanční výkazy za loňský rok ve...

Další články
Nahoru