Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo
Jonáš Čumrik ped sdílenými elektromobily. Foto: GreenGo Praha

Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo

Rapper, influencer a mediální konzultant Jonáš Čumrik známý jako Johny Machette se stal ambasadorem sdílených elektromobilů GreenGo. Cílem partnerství je šíření myšlenky ekologické elektromobility v Praze. Vozy GreenGo jsou sdílené, 100% elektrické, tiché a eco-friendly, což jsou hodnoty blízké především mladším generacím.

„Sdílené elektromobily jsou mi blízké, protože jsou šetrné k našemu životnímu prostředí,” říká osmadvacetiletý Jonáš Čumrik. „Nevypouštějí žádné zplodiny a jsou mnohem víc v pohybu, než soukromá auta, která jsou podle různých studií využívány pouze kolem pěti procent času. Znamená to, že většina aut devadesát pět procent svého života někde stojí a překáží. Jde o neudržitelné plýtvání s veřejným prostorem, který se dá využít lépe,” domnívá se český influencer.

Jonáš Čumrik se prosadil hudební tvorbou a během několika let vyrostl ve vyhledávaného experta na sociální sítě. Jeho služby konzultanta využívají velké mezinárodní korporace i malé nezávislé značky. Jen na Instagramu ho sleduje víc jak 186 tisíc fanoušků.

„Jonáš je pro nás ten pravý člověk, protože je akční, žije za tři, sdílenými elektromobily jezdí každý den a je přirozeným šiřitelem jejich předností,” říká Šimon Čapek z GreenGo. Jonáš si ke GreenGo našel cestu sám poté, co zjistil, že za taxi na schůzky nebo za sportem zaplatí i několik tisíc korun denně.

„Tak dlouho jsem přemýšlel, jak to vyřešit, až jsem přešel na sdílená auta,” říká Jonáš, který kromě ekologie vnímá i další výhody sdílené ekonomiky. „Uživatelé GreenGo hodně ušetří tím, že si nemusí kupovat vlastní vůz, neplatí pojištění, servis, přezouvání pneumatik ani parkovací poplatky. O nic se nestarají a auto máme k dispozici vždy, kdy ho zrovna potřebuji,” říká.

Všechny vozy VW Up! z neustále rostoucí flotily GreenGo jsou elektromobily, a proto parkují v celé Praze zdarma s tím, že mohou libovolně zastavit na všech modrých i fialových zónách. Zájemce o jejich užívání se přihlásí do mobilní aplikace, v ní nalezne nejbližší vůz a ten si odemkne prostřednictvím unikátního kódu ve svém telefonu.

Podle vlastního uvážení hradí za ujeté minuty nebo si auto pronajme na 24 hodin. Vzhledem k tomu, že platí jen auto, a ne řidiče, jízda ho vyjde asi o 40 % levněji než v běžném taxi. Všechny vozy jsou pravidelně dobíjeny a dezinfikovány. V současnosti jich je v Praze téměř 200.

„Vnímám, že celá sdílená ekonomika je na vzestupu, a to mi dělá radost. Kromě toho mám docela problém s podélným parkování, a s těmito miniauty jsem to zatím vždycky zvládl úplně v pohodě,” směje se Jonáš.

Více o sdílených elektromobilech GreenGo na www.greengo.com


Autor: TZ, red

innogy mění základní ceník Standard

24. ledna 2022 ve 20:28

Zákazníkům innogy na základním ceníku Standard od března narostou náklady na energie. Důvodem je další růst velkoobchodní cen. S platností od 7. března se zvýší celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky u základního produktu Standard o 19 procent. Pro domácnost...

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

První investiční fond zaměřený na veterinární péči v ČR

18. ledna 2022 v 07:40

Na českém trhu začíná působit první investiční fond kvalifikovaných investorů zaměřený na oblast veterinární péče First Veterinary Fund Central Europe SICAV a.s. Unikátní fond založili Dušan Moskaliev, který byl uplynulé čtyři roky jedním z partnerů nemovitostního fondu ZDR Investments, a Richard...

innogy Energo novým členem COGEN Europe

18. ledna 2022 v 07:23

COGEN Europe, Evropská asociace pro podporu kogenerace, vítá innogy Energo jako nového člena. Od svého založení před 25 lety je hlavní činností innogy Energo podnikání v oblasti zřizování, financování, modernizace a provozu systémů dálkového vytápění a společné výroby tepla a...

McDonald‘s nově i v Karlíně

7. ledna 2022 v 10:23

Hned na začátku ledna otevřela zákazníkům své dveře nová restaurace McDonald’s v Karlíně. V pořadí 109. pobočka sítě s rychlým občerstvením sídlí v Paláci Karlín v Thámově ulici a zákazníkům nabízí plnou snídaňovou a klasickou produktovou nabídku. 

Počet žadatelů o insolvenci byl v loňském roce druhý nejnižší za posledních 10 let

5. ledna 2022 ve 13:18

Navzdory pokračující pandemii a jejím dopadům na ekonomiku obdržely soudy v roce 2021 druhé nejnižší množství insolvenčních návrhů za posledních 10 let. Meziročně nových insolvencí ubylo o 12 %. Kromě vládní pomoci sehrál důležitou roli také fakt, že řadě dlužníků zůstává na každodenní živobytí...

Praha 6 nabízí dotace na opravu památkových objektů

4. ledna 2022 v 08:12

Radnice Prahy 6 nabízí vlastníkům památkově chráněných domů dotace na opravu, restaurátorské práce nebo rekonstrukci. Požádat o dotaci lze až do 15. února.

Další články
Nahoru