dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský sportSeniorská Praha

Jóga pro seniory: Pružné svaly a zdravé klouby

Seniory nejčastěji trápí bolesti zad a kloubů, vysoký krevní tlak, špatný spánek a deprese. To všechno jsou ale obtíže, které jsou z velké části způsobené naším způsobem života a nedostatkem pohybu.

Vhodně zvolené cvičení a nácvik správného dýchání může z velké části tyto obtíže zmírnit nebo dokonce odstranit. Jóga pro seniory je ideální cestou, jak zlepšit nejen své fyzické zdraví, ale vyladit i svou mysl do psychické pohody.

Je vedena v klidném tempu a cvičení je šetrné k pohybovému aparátu, využívá vhodné jógové a zdravotní cviky a dechové a relaxační techniky. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Cvičení je vhodné nejen pro dříve narozené, ale i pro ty, kteří trpí určitým fyzickým omezením či nadváhou.

Nejdříve si ujasněte, co od lekce jógy očekáváte. Jestli to je zklidnění a uvolnění nebo chcete řešit nějaký zdravotní problém či jste zvědaví a chcete to zkusit.

Výběr vhodných lekcí nabízí Dům Jógy Anděl na Smíchově, Ostrovského 11/16, Praha 5.

Pro každého, kdo se o jógu zajímá – pro začátečníky i pokročilé, je určena kniha JÓGA – anatomie ilustrovaný průvodce pozicemi, pohyby a dýchacími technikami.

Ilustrovaný průvodce pozicemi, pohyby a dýchacími technikami nabízí přehled ásan s rozborem činnosti svalů a kloubů, upozorněním na možné potíže a překážky, popisem průběhu dýchání během cvičení a názorným anatomickým obrázkem.

Knihu si můžete za zlevněnou cenu koupit zde: JÓGA – anatomie, 2. rozšířené vydání-Váš ilustrovaný průvodce pozicemi, pohyby a dýchacími technikami – Váš ilustrovaný průvodce pozicemi, pohyby a dýchacími technikami

kniha-jogy-anatomie-nahled


Dvojka pro seniory: Plavání v bazénu na Vinohradech

Dnes v 07:20

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 probíhají lekce plavání pro seniory z Prahy 2, členy Klubu Dvojka pro seniory. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Další články
Nahoru