dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

Jižní spojka pod policejní kontrolou. Řidiči pod vlivem, téměř stovka přestupků, zákaz řízení...

Ve čtvrtek od 21 hodin proběhla dopravně bezpečnostní akce, která souvisela s kompletní uzavírkou Jižní spojky v obou směrech v blízkosti Barrandovského mostu.  V rámci této akce bylo zřízeno celkem 21 stanovišť, a to jak na výjezdech, tak i na nájezdech Jižní spojky, aby se žádný z řidičů nemohl vyhnout kontrole. Na celé akci se podílelo více než 100 policistů, celníků a strážníků městské policie.

Kontrola byla zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu, zdali řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog, jestli vlastní řidičský průkaz a mají vozidlo v řádném technickém stavu. Pozornost také samozřejmě věnovali skutečnostem, zdali osoby nebo vozidla nejsou v celostátním pátrání.

Policisté zkontrolovali více než 1000 vozidel a přibližně stejný počet osob. Přitom odhalili 5 řidičů, kteří usedli za volant se zákazem řízení, 6 jich bylo pod vlivem drog a 8 pod vlivem alkoholu. Také odhalili celkem 90 přestupků, z nichž 72 vyřešili v blokovém řízení v celkové výši 33 tisíc korun a 18 jich oznámili na správní úřad. Ve 3 případech byla uložena kauce ve výši 35 tisíc korun.

Na dopravně bezpečnostní akci se společně s policisty podíleli také strážníci městské policie, a to ze specializované skupiny „Taxi“. Během celé akce strážníci zkontrolovali přes 60 vozidel taxislužby, přičemž u 15 z nich zjistili vážnější porušení zákona, které řešili udělením blokových pokut či oznámením správnímu orgánu. „Ve dvou případech strážníci také odhalili 2 řidiče podezřelé ze spáchání trestných činů padělání cenin a maření výkonu úředního rozhodnutí. Oba tyto řidiče ihned na místě předali kolegům z republikové policie," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru