dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
21°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Praha 11: Jdeme znovu do toho, sdělilo opoziční Jižní Město – náš domov
Vodní záchranář Petr Souček je kandidátem strany Jižní Město – náš domov na starostu Prahu 11. Foto: Facebook

Praha 11: Jdeme znovu do toho, sdělilo opoziční Jižní Město – náš domov

Jižní Město – náš domov (JMND) bude i v letošních komunálních volbách kandidovat do zastupitelstva jedenácté městské části. Na kandidáttní listině je lékař, učitel, záchranář, městský strážník, bývalý starosta, maminka na mateřské dovolené, trenér mládeže, geodet, či třeba  podnikatel. 

„Naše strana vznikla v únoru 2014. Jsme uskupení obyvatel Prahy 11, kterým není lhostejné, co se děje v jejich městské části. Máme mezi sebou experty z mnoha oblastí i z různých generací. Našemu nejmladšímu kandidátovi je 28 let a nejstaršímu 74. Jedno ale máme společné, a to chuť měnit Jižní Město k lepšímu, vždyť je to náš domov,“ říká Petr Souček, který je zároveň lídrem kandidátky.

„Jižní Město se musí rozvíjet, aby zde lidé chtěli a mohli opravdu žít a nejen přespávat. Jinak reálně hrozí, že se z Jižního Města do deseti let stane ghetto, z kterého budou lidé hromadně utíkat, kde budeme mít velké problémy s kriminalitou a spoustu dalších problémů, které v té době již budou prakticky neřešitelné. Roky neřešené kauzy typu ubytovny Sandra, která by po rekonstrukci mohla sloužit mladým rodinám s dětmi jako startovací bydlení nebo našim seniorům jako ústupové bydlení. Mohla by poskytnout ubytování i pro učitele, zdravotní sestry a zaměstnance sektorů, které Jižní Město potřebuje. Zatím je Sandra jen strašákem všech lidí z okolních domů, kteří se bojí po setmění vyjít na ulici,“ uvádí bývalý starosta a kandidát do zastupitelstva Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Dalším z bodů, které by rádo JMND po volbách prosazovalo, je ozeleňování a ochlazování ulic: výsadba stromů, vertikální zeleň, vodní prvky v parcích, mlžítka. Cílem strany je navýšení počtu městských strážníků i kamer v ulicích a zřízení pohotovosti pro děti, zubní pohotovosti či vylepšení pečovatelských služeb pro seniory.

„Program jsme sestavovali po diskuzích s občany. Za čtyři roky naší existence jsme dobrovolnicky uspořádali desítky akcí pro veřejnost. Dětské dny, Čarodějnice, sportovní dny, Den otců, petiční akce na podporu dostavby Pražského okruhu, úklidové akce. Jsme s občany každý den v kontaktu a víme, co naše sousedy trápí a co by z Jižního Města udělalo zase o trochu lepší domov,“ dodává Petr Sýkora, kandidát do zastupitelstva a trenér mládežnického fotbalu Dukla Jižní Město.

„Jižní Město – náš domov je parta lidí, kteří se dlouhodobě, a navíc ve svém volném čase, snaží sami aktivně měnit na Jižním Městě věci k lepšímu a ,nevylézají z děr´ vždy jen půl roku před volbami, tak, jak to vídáme u řady ostatních politických uskupení. To je mi na nich sympatické a je to také jeden z hlavních důvodů, proč jsem se je rozhodla podpořit a kandidovat na jejich kandidátce," říká Jitka Vydrová, ředitelka Polikliniky Opatovská a držitelka letošního prestižního ocenění Lékařka roku.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru