dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Jízdenky bude možné kupovat přes mobilní peněženky
Někteří cestující stále používají klasické jízdenky. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Jízdenky bude možné kupovat přes mobilní peněženky

Pražský dopravní podnik spustí od 1. července mobilní aplikaci sejf. Jde o mobilní peněženku, která umožní nákup jízdného pomocí chytrého telefonu, a to jak tuzemským cestujícím tak i turistům. Ti si doposud nemohli kupovat SMS jízdenky.

Podle dopravního podniku (DPP) by mělo být ovládání aplikace jednoduché a navíc přinese větší zisk z prodeje jízdenek. Nebudou se totiž platit provize mobilním operátorům, jako to je u sms jízdenek.

„Mobilní peněženkou sejf otevíráme možnost jednoduchého nákupu zahraničním turistům, kteří nevlastní telefon s českou SIM kartou a potom uživatelům s blokovanými Premium SMS službami. Ti podle odhadů tvoří až 15 % z celkového počtu uživatelů mobilních telefonů,“ uvedl ředitel DPP Milan Křístek.

Do aplikace sejf si uživatel převede či vloží peníze a může si objednávat jízdenky. Aplikace funguje na všech chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru