dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Jízda po kolejích, ignorování zákazu vjezdu. Opilé řidiče prozradily jejich přestupky
Ilustrační foto: freeimages.com

Jízda po kolejích, ignorování zákazu vjezdu. Opilé řidiče prozradily jejich přestupky

Hned dvakrát řešili dnes pražští strážníci řidiče pod vlivem alkoholu. První případ zaznamenali strážníci z Prahy 1, když si všimli před sebou auta, které na Malostranském náměstí ve směru do ulice Letenská jelo mezi zastávkami tramvaje po kolejích.

Auto zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladů. Hříšník si byl vědom toho, že spáchal přestupek, a proto okamžitě souhlasil se zaplacením pokuty. Při podepisování pokutového bloku z něj hlídka ucítila alkohol. Na dotaz, zda před jízdou nějaký požil, se muž přiznal, že pil zhruba před třemi hodinami. Provedenou orientační zkouškou mu bylo naměřeno 2,11 ‰ alkoholu v dechu.

Další řidič na sebe upozornil strážníky ze třetího pražského obvodu též porušením dopravních předpisů. V rámci běžné hlídkové služby si strážníci všimli vozidla červené barvy, jehož řidič v ulici Škrobárova ignoroval značku „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“.

Řidič při zastavování po výzvě strážníků v ulici Hradecká naboural do stojícího stříbrného auta. Při kontrole totožnosti muž sdělil, že hledal místo na zaparkování, protože zde pracuje, a byl nervózní, když za sebou uviděl městskou policii.

Při kontrole dokladů se třásl a neovládal své pohyby. I vyndání občanského průkazu z peněženky mu činilo problémy. Na dotaz, zda před jízdou požil alkohol, odpověděl, že ne. Hlídka ho přesto vyzvala k provedení orientační zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Tou mu bylo naměřeno 0,48 ‰.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru