Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Již šedesát případů souvisejících s tragickou střelbou řeší policisté
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Foto: JP

Již šedesát případů souvisejících s tragickou střelbou řeší policisté

Přes šest desítek případů souvisejících se čtvrteční tragickou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) v centru Prahy řeší Policie ČR. Uvedla to na síti X. Případy se týkají například schvalování činu na sociálních sítích.

„V souvislosti s útokem na Filozofickou fakultu UK sledujeme dění na sociálních sítích a to ve vztahu ke schvalování, adorování a následování tohoto hrůzného činu. K dnešnímu dni se v ČR zabýváme více než 60 takovými případy a u 30 z nich již známe totožnost konkrétních osob,“ uvedli v úterý policisté.

Například jihomoravským policistům se během svátků povedlo vypátrat a zadržet několik autorů příspěvků. První z nich napsal na sociální síť, že hodlá vystřílet jedno z center zábavy v Brně. Tam byl zadržen ostrahou a převzali si ho přivolaní policisté. Zbraň neměl a policistům sdělil, že to nemyslel vážně. I tak ho zřejmě nemine stíhání minimálně za šíření poplašné zprávy. 

„K jeho výzvě se dle komunikace hodlal připojit později zjištěný mladistvý muž z Brna. I s rodiči byl zaskočen, když se policistům za několik hodin podařilo zjistit jeho totožnost a zaklepali u něj doma. S kriminalisty spolupracoval, zbraň u něj nebyla nalezena. Oba dva mladiství přišli o svůj mobilní telefon, který byl zajištěn pro účely trestního řízení,“ sdělili policisté.

Několik dalších hodin zabralo kriminalistům vypátrání a zadržení muže, který vyhrožoval na sítích ve skupině, která řeší revizory pražského dopravního podniku. Přesto, že si dodatečně uvědomil závažnost svého jednání a negoval reálnost hrozby, i on je podezřelý z nebezpečného vyhrožování.

Blanenští policisté se věnují šetření případu ženy, která na operační středisko v úterý večer napsala zprávu, ze které vyplývá podpora čtvrtečního útoku na pražské filozofické fakultě. O hodinu později vypátrali policisté jednapadesátiletou ženu v jejím bydlišti na Blanensku. Okolnosti případu nyní policisté zjišťují.  

V jižních Čechách zase policisté zaznamenali několik případů, kdy lidé vyhrožovali střelbou. Například osmadvacetiletý muž na Jindřichohradecku vyhrožoval vystřílením celé obce. Policisté ho dopadli v Českých Budějovicích. „Muž ze Strakonic vyhrožoval zopakováním vraždění na univerzitě, vypátrán, zadržen, vyšetřován,“ uvedla policie na síti X.

Střelec ve čtvrtek v budově FF UK na Palachově náměstí zabil 13 lidí a čtrnáctá oběť zemřela později v nemocnici. Dalších 25 lidí bylo zraněno, část velmi těžce. Podle policie ve škole střílel čtyřiadvacetiletý student fakulty ze středních Čech, kterého policie na základě balistiky spojila také s případem vraždy muže a jeho dvouměsíční dcery v Klánovickém lese na okraji Prahy z 15. prosince.

 


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru