Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Již pošesté bude moci veřejnost využít přes zimu kluziště na Letné, rozhodli radní
Během nadcházející zimy se bude bruslit na Letné. Foto: archiv MHMP

Již pošesté bude moci veřejnost využít přes zimu kluziště na Letné, rozhodli radní

Pražští radní minulý týden odsouhlasili záměr na zajištění provozu dvou mobilních ledových kluzišť na letenské pláni. Městský rozpočet to přijde na necelých pět milionů korun, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Venkovní kluziště na Letné se za poslední roky stalo nedílnou součástí nabídky pražského sportovního i společenského vyžití v období zimy. I letos je proto důvodem pro zajištění provozu dvou mobilních kluzišť na Letenské pláni především vysoká návštěvnost a pozitivní ohlasy z minulých let,“ uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

„Loňské slavnostní otevření se bohužel kvůli pandemii koronaviru neuskutečnilo, proto budeme doufat, že nám to letos situace dovolí a na ledě se potkáme,” dodal. 

Otevírací doba a aktuální informace budou zveřejněny na webových stránkách www.prahasportovni.eu. Bruslení na Letné bývá zdarma.

Provoz zdarma přístupných kluzišť zajišťují v zimním období i radnice jednotlivých městských částí. Tradičně se dá bruslit třeba na náměstí 14. října v Praze 5.


Autor: red

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

Dnes ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

Dnes v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

Dnes v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Včera v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Další články
Nahoru