dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Jiskření taseru, křik, kopance: Mladí cizinci se chovali jako smyslů zbavení

V neděli v ranních hodinách zaslechli strážníci v ulici Na Perštýně jiskření taseru a křik. Zvuky přicházely od Betlémského náměstí. Hlídka se rozeběhla k místu události. Zde uviděla pět mužů. Tři leželi na zemi, dva do nich kopali.

„Vzhledem k tomu, že bylo ohroženo zdraví osob a zákrok nesnesl odkladu, strážníci upustili od zákonem stanovené výzvy a muže zpacifikovali za použití slzotvorného prostředku. Přestože byl jeden z útočníků zasažen do očí, oba se dali hned na útěk,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka uprchlíky během chvíle dostihla v Liliové ulici. Následně jim přiložila služební pouta. Cizinci ve věku devatenáct a osmnáct let nebyli schopni nijak své počínání vysvětlit.

Napadené osoby nepožadovaly lékařské ošetření. Mladík, který byl zasažen slzotvorným prostředkem, byl hlídkou městské policie převezen na ošetření nemocnice. Přivolaná hlídka Policie ČR s ohledem na zjištěné skutečnosti nechala celou událost dořešit strážníky v přestupkové rovině.

Strážníci mužům za přestupek uložili každému blokovou pokutu v maximální možné míře pět tisíc korun, kterou na místě oba uhradili.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru