dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Zpravodajství

Jirko, děkujeme. Nemlčíme

Studenti středních a vysokých škol, zapojení do projektu Terezínská štafeta zvou v úterý 25. října v 16:30 hodin na Strossmayerovo náměstí na vzpomínkovou akci pod názvem Jirko děkujeme. Nemlčíme. Svoji účast přislíbil pan Jiří Brady.

jirko-dekujeme-nahled

Rádi bychom Vám, pane Jiří Brady, vyjádřili svou úctu a poděkovali za vše, co jste navzdory těžkostem ve svém životě dokázal. Říkáte: „Když tichá většina, lidé, kteří by měli promluvit, nepromluví, tak to špatně dopadne…“ Proto jsme se rozhodli my, tichá většina, nadále nemlčet a zveme všechny ke společnému setkání na Strossmayerově náměstí u kostela v úterý 25. října od 16:30, kde vzpomene na všechny děti i dospělé, které byly stejně jako vy vězněny nejen v terezínském ghettu za druhé světové války.

Na náměstí zazní terezínské písně a vystoupí několik hostů. Nejsme lhostejní k hodnotám, které naše ústavní špičky reprezentují. Stejně jako kluci a holky v Terezíně věříme, že naslouchání si, společenství, přátelství, dialog a mír, jsou hodnoty, které nejsou naší společnosti vzdálené, a které by neměly být ponižovány pod zájmy ekonomické.

Vezměte si na klopu žlutou stuhu jako symbol naděje a útlaku vězňů za druhé světové války.

Setkání pořádá “Terezínská štafeta”, fórum dětí a mladých lidí z celé republiky, které se snaží více než 6 let oživovat příběhy a tvorbu dětí vězněných za války.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru