Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Jiřího z Poděbrad: Ukončete výstup a nástup, stanice se na deset měsíců zavírá
Staré eskalátory do stanice Jiřího z Poděbrad se dočkají výměny. Foto: Daniel Šabík / DPP

Jiřího z Poděbrad: Ukončete výstup a nástup, stanice se na deset měsíců zavírá

Kvůli výměně eskalátorů bude od soboty 14. ledna na zhruba deset měsíců uzavřená stanice pražského metra A Jiřího z Poděbrad. Vlaky budou stanicí pouze projíždět. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Práce na stavbě kaskády výtahů ve stanici metra Jiřího z Poděbrad a její modernizaci začaly loni v září, nyní se dostávají do další fáze. DPP i zhotovitelé naplánovali výměnu stávajících eskalátorů na nové, moderní a energeticky úspornější.

Už je vyhloubena šachta pro výtahy z uliční úrovně do přestupní chodby, ale i přestupní chodba jako taková. „Zhotovitelé v těchto dnech dokončují ražby šachty, která vede z konce přestupní chodby k nástupišti a blíží se prorážce do stanice. Ta proběhne ve druhé polovině února,“ popsala Řehková.

Vzhledem k tomu, že se jedná o stanici pouze s jedním výstupem, bude nutné ji podle mluvčí na nezbytně dlouhou dobu pro veřejnost uzavřít včetně vestibulu a podchodů. Výměna eskalátorů potrvá zhruba deset měsíců. Uzávěru stanice DPP a zhotovitelé využijí na další stavební práce.

„Na nástupišti i v eskalátorovém tunelu mimo jiné provedou sanace průsaků vody, připraví konstrukce pro podhledy, vymění průsaky poškozené kamenné obklady, odstraní stávající osvětlení a nainstalují nové, úsporné na bázi LED technologie, které bude zabudováno v podhledech. Tím nástupiště postupně dostane svůj původní vzhled, jaký měla při zahájení provozu,“ sdělila Řehková.

Kromě toho budou odstraněny přístřešky nad výstupy z vestibulu stanice na náměstí Jiřího z Poděbrad u Slavíkovy a Vinohradské ulice. Pokud budou práce postupovat podle harmonogramu, DPP předpokládá otevření stanice a zprovoznění nových eskalátorů na přelomu letošního října a listopadu.

Jako náhradní dopravu DPP doporučuje v oblasti stanice Jiřího z Poděbrad využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky číslo 11 a 13 zajišťují spojení ke stanicím metra Flora i Muzeum na lince A, nebo také až ke stanici I. P. Pavlova na lince C.

Pro dopravu ke stanicím metra Náměstí Míru na lince A, nebo I. P. Pavlova na lince C lze také využít tramvajové linky č. 10 a 16 ze zastávky Vinohradská vodárna v Korunní ulici, která je od vestibulu stanice metra Jiřího z Poděbrad vzdálena zhruba 200 až 250 metrů.


Autor: Jan Puci

Parkování v Nových Butovicích

Včera ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru