dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11
Jiří Štyler po zvolení starostou Prahy 11 před dvěma lety. Foto: arciv HPP11

Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla.

V posledním půlroce kofrontovali zástupci HPP11 zastupitestvo námitkami, že současná Rada MČ Praha 11 nemá důvěru. Dnes byla tato důvěra otestována tajným hlasováním po jednotlivých členech Rady. Z 25 hlasujících vyjádřilo nedůvěru Jiřímu Štylerovi 23, což znamená, že byl z funkce starosty odvolán. Nutno podotknout, že členové hnutí pro Prahu 11 se této tajné volby lekli a hlasování o důvěře se nakonec nezúčastnili. Že by v obavě, aby bývalý starosta neobdržel více hlasů?

„Jiří Štyler bez jakéhokoliv mandátu začal prosazovat nesmyslný plán na odtržení Jižního Města od Prahy, v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy a dále si utrhl ostudu vyrytím svého jména do kříže na Chodovském hřbitově, samozřejmě za peníze daňových poplatníků," řekl zástupce starosty Jakub Lepš (TOP 09).

„Navíc Jiří Štyler a Ladislav Kos dosud věrohodně nedoložili, z jakých zdrojů šly statisíce korun na kampaň HPP 11 z roku 2014, což přitom sami u jiných politických subjektů dlouhé roky hlasitě kritizují," pokračoval Lepš.

Z původně devítičlenné rady tak nyní zůstalo ve svých funkcích šest radních. Dva radní z řad HPP 11, Ladislav Kos a Šárka Zdeňková, byli odvoláni v průběhu letošního roku.

„Hlasování ukázalo, kdo byl schopen se s kým spojit – a to se v budoucnu ukáže. Je vidět, jak hnutí ANO 2011 respektuje výsledky voleb, jejich šéf Andrej Babiš v Ústí to samé označil za prasárnu,“ řekl Štyler.

 „Dnešní hlasování zastupitelstva tak napravilo absurdní anomálii z dílny HPP 11. Při svém odchodu do opozice totiž jaksi ,přehlédlo´ Jiřího Štylera nadále sedícího na starostenském křesle, který se v ten moment stal asi prvním opozičním starostou v České republice," podotkl Jakub Lepš.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru