dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11
Jiří Štyler po zvolení starostou Prahy 11 před dvěma lety. Foto: arciv HPP11

Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla.

V posledním půlroce kofrontovali zástupci HPP11 zastupitestvo námitkami, že současná Rada MČ Praha 11 nemá důvěru. Dnes byla tato důvěra otestována tajným hlasováním po jednotlivých členech Rady. Z 25 hlasujících vyjádřilo nedůvěru Jiřímu Štylerovi 23, což znamená, že byl z funkce starosty odvolán. Nutno podotknout, že členové hnutí pro Prahu 11 se této tajné volby lekli a hlasování o důvěře se nakonec nezúčastnili. Že by v obavě, aby bývalý starosta neobdržel více hlasů?

„Jiří Štyler bez jakéhokoliv mandátu začal prosazovat nesmyslný plán na odtržení Jižního Města od Prahy, v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy a dále si utrhl ostudu vyrytím svého jména do kříže na Chodovském hřbitově, samozřejmě za peníze daňových poplatníků," řekl zástupce starosty Jakub Lepš (TOP 09).

„Navíc Jiří Štyler a Ladislav Kos dosud věrohodně nedoložili, z jakých zdrojů šly statisíce korun na kampaň HPP 11 z roku 2014, což přitom sami u jiných politických subjektů dlouhé roky hlasitě kritizují," pokračoval Lepš.

Z původně devítičlenné rady tak nyní zůstalo ve svých funkcích šest radních. Dva radní z řad HPP 11, Ladislav Kos a Šárka Zdeňková, byli odvoláni v průběhu letošního roku.

„Hlasování ukázalo, kdo byl schopen se s kým spojit – a to se v budoucnu ukáže. Je vidět, jak hnutí ANO 2011 respektuje výsledky voleb, jejich šéf Andrej Babiš v Ústí to samé označil za prasárnu,“ řekl Štyler.

 „Dnešní hlasování zastupitelstva tak napravilo absurdní anomálii z dílny HPP 11. Při svém odchodu do opozice totiž jaksi ,přehlédlo´ Jiřího Štylera nadále sedícího na starostenském křesle, který se v ten moment stal asi prvním opozičním starostou v České republice," podotkl Jakub Lepš.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru