dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11
Jiří Štyler po zvolení starostou Prahy 11 před dvěma lety. Foto: arciv HPP11

Jiří Štyler byl odvolán z funkce starosty Prahy 11

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla.

V posledním půlroce kofrontovali zástupci HPP11 zastupitestvo námitkami, že současná Rada MČ Praha 11 nemá důvěru. Dnes byla tato důvěra otestována tajným hlasováním po jednotlivých členech Rady. Z 25 hlasujících vyjádřilo nedůvěru Jiřímu Štylerovi 23, což znamená, že byl z funkce starosty odvolán. Nutno podotknout, že členové hnutí pro Prahu 11 se této tajné volby lekli a hlasování o důvěře se nakonec nezúčastnili. Že by v obavě, aby bývalý starosta neobdržel více hlasů?

„Jiří Štyler bez jakéhokoliv mandátu začal prosazovat nesmyslný plán na odtržení Jižního Města od Prahy, v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy a dále si utrhl ostudu vyrytím svého jména do kříže na Chodovském hřbitově, samozřejmě za peníze daňových poplatníků," řekl zástupce starosty Jakub Lepš (TOP 09).

„Navíc Jiří Štyler a Ladislav Kos dosud věrohodně nedoložili, z jakých zdrojů šly statisíce korun na kampaň HPP 11 z roku 2014, což přitom sami u jiných politických subjektů dlouhé roky hlasitě kritizují," pokračoval Lepš.

Z původně devítičlenné rady tak nyní zůstalo ve svých funkcích šest radních. Dva radní z řad HPP 11, Ladislav Kos a Šárka Zdeňková, byli odvoláni v průběhu letošního roku.

„Hlasování ukázalo, kdo byl schopen se s kým spojit – a to se v budoucnu ukáže. Je vidět, jak hnutí ANO 2011 respektuje výsledky voleb, jejich šéf Andrej Babiš v Ústí to samé označil za prasárnu,“ řekl Štyler.

 „Dnešní hlasování zastupitelstva tak napravilo absurdní anomálii z dílny HPP 11. Při svém odchodu do opozice totiž jaksi ,přehlédlo´ Jiřího Štylera nadále sedícího na starostenském křesle, který se v ten moment stal asi prvním opozičním starostou v České republice," podotkl Jakub Lepš.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

20. října 2018 v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru