Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Advent v Praze

Ježíšek v Praze 4 pamatoval na znevýhodněné děti

Ve čtvrtek 15. prosince odpoledne se v budově radnice Prahy 4 na Antala Staška konala Vánoční besídka pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin spojená s předáváním dárků v rámci celorepublikové akce „Krabice od bot“.

Sociální odbor Prahy 4 dlouhodobě spolupracuje s Montessori mateřskou školou a centrem Jonáš. Zaměstnanci s rodinami dětí, které mateřskou školu navštěvují, vždy pořídí a krásně zabalí dárky pro děti, které od Ježíška běžně mnoho dárků nedostanou. Radnice k těmto dárkům letos prostřednictvím radního pro sociální oblast Radka Lacka (ANO) ještě přidala vánoční kolekce.

V úvodu besídky Radek Lacko poděkoval provoznímu řediteli a choreografu Rostislavu Šromovi a režiséru Petru Veselému z Divadla Na Fidlovačce, kteří pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin zorganizovali mikulášské benefiční představení „Betlém hledá Superstar“.

Besídka pokračovala vystoupením dětí z výše jmenované mateřské školy, které před samotným předáváním dárků navodily vánoční atmosféru. Vyvrcholením společenské akce bylo rozdávání dárků a kolekcí.


Autor: Alo

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru